X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Budsław

Tysiące białoruskich pielgrzymów na uroczystościach w Budsławiu po pożarze świątyni

Tysiące białoruskich pielgrzymów uczestniczyło w dwudniowych uroczystościach religijnych na terenie Narodowego Sanktuarium w Budsławiu na północy Białorusi. W sobotę ostatnie nabożeństwo celebrował biskup Ante Jozić, nuncjusz apostolski na Białorusi. Wszystkie uroczystości odbywały się na wolnym powietrzu, gdyż dwa miesiące temu spłonął dach świątyni.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś religia Budsław Europa ŚWIAT

Uroczystości w "białoruskiej Częstochowie", Budsławiu, na wolnym powietrzu po pożarze świątyni

W Narodowym Sanktuarium w Budsławiu na północy Białorusi trwają dwudniowe uroczystości odpustowe. Msze są odprawiane na wolnym powietrzu przed bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół jest zamknięty dla wiernych ze względów bezpieczeństwa gdyż w maju pożar strawił dach XVIII-wiecznej barokowej świątyni.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś religia Budsław Europa ŚWIAT

Białoruska Częstochowa wpisana na listę dziedzictwa UNESCO

Po latach starań "białoruska Częstochowa" została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Chodzi o coroczne uroczyste obchody ku czci obrazu Matki Bożej Budsławskiej, które odbywają się w pierwszą sobotę i niedzielę lipca. Odpust w Budsławiu na północy Białorusi co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś religia Budsław Europa ŚWIAT