X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bruksela

Pomoc humanitarna i polityczne rozwiązanie konfliktu. UE i ONZ zorganizują konferencję dla Syrii

Unia Europejska i ONZ organizują dziś po raz piąty doroczną konferencję pomocy dla Syrii, pogrążonej w wojnie domowej od 2011 roku. Z powodu pandemii koronawirusa międzynarodowa konferencja zatytułowana "Wspieranie przyszłości Syrii i regionu" odbędzie się w formie wirtualnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Unia Europejska Europa Syria Bliski Wschód ONZ konflikty międzynarodowe

Beata Płomecka: eskalacja represji na Białorusi może doprowadzić do sankcji ze strony UE

- Jeśli będzie dalsza eskalacja represji wobec niewinnych ludzi, czy to przedstawicieli opozycji, czy Polaków na Białorusi, to wtedy Unia Europejska może się zdecydować na sankcje gospodarcze - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia korespondentka Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Europa Unia Europejska Beata Płomecka Bruksela Mińsk Białoruś zatrzymanie Andżelika Borys Andrzej Poczobut areszt

Zakaz eksportu szczepionek poza Wspólnotę, prześladowania na Białorusi. Zakończył się wideoszczyt UE

Europejscy przywódcy poparli zakaz eksportu poza Unię szczepionek wyprodukowanych w państwach członkowskich. Podkreślili, że konieczne jest przyspieszenie produkcji preparatów i ich dostaw do unijnych krajów. Już wiadomo, że AstraZeneca nie będzie mogła wywozić swoich preparatów, dopóki nie dotrzyma zobowiązań dotyczących terminowych dostaw do Wspólnoty. To był jeden z głównych tematów unijnego wideoszczytu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela szczepionka szczepienia COVID-19 koronawirus Beata Płomecka ŚWIAT

Wideoszczyt UE. Rozpoczęła się dyskusja z prezydentem USA

Na wideoszczycie unijni przywódcy połączyli się z prezydentem USA Jose Bidenem. To pierwsza, wspólna rozmowa liderów krajów członkowskich z amerykańskim przywódcą od 2009 roku. Wtedy po raz ostatni zorganizowano szczyt Unia Europejska - USA w którym wziął udział ówczesny prezydent Barack Obama.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Beata Płomecka Ameryka Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Joe Biden

Trwa wideoszczyt UE. Szczepienia jednym z najważniejszych tematów

Rozpoczął się unijny wideoszczyt poświęcony głównie szczepieniom przeciw COVID-19. Przywódcy krajów członkowskich mają między innymi rozmawiać na temat decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej rozszerzenia zakazu eksportu szczepionek poza Unię. Premier Mateusz Morawiecki chce mówić o prześladowaniach Polaków na Białorusi. Wieczorem przewidziano łączenie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Beata Płomecka Wielka Brytania Komisja Europejska pandemia COVID-19

Zakaz eksportu szczepionek, współpraca z USA. Dziś specjalny wideoszczyt UE

Zakaz eksportu szczepionek poza Unię Europejską i współpraca ze Stanami Zjednoczonymi to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego wideoszczytu z udziałem europejskich przywódców (początek ok. godz. 13.00). Polska chce także mówić o sytuacji na Białorusi i szykanach wobec mieszkających tam naszych rodaków.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela Rada Europejska szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 Beata Płomecka ŚWIAT

Piąta rocznica zamachów w Brukseli. Uczczono pamięć 32 ofiar, w tym Polki

W Brukseli minutą ciszy uczczono pamięć ofiar ataków terrorystycznych sprzed pięciu lat. Rano 22 marca 2016 r. terroryści zaatakowali na międzynarodowym lotnisku i w metrze zabijając 32 osoby, w tym Polkę i raniąc ponad 300 osób. Uroczystości upamiętniające ofiary zamachów odbyły się w kilku miejscach w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Belgia Bruksela zamach zamachy w Brukseli terroryzm Państwo Islamskie zamachy w Europie Beata Płomecka ŚWIAT

Polska pomoże w zaszczepieniu pracowników NATO. Jens Stoltenberg podziękował Mateuszowi Morawieckiemu

- Polskie zespoły medyczne przeprowadzą szczepienia pracowników kwatery głównej NATO w Brukseli - poinformował w niedzielę szef rządu Mateusz Morawiecki. Za akcję szczepień, którą przeprowadzą Polacy, podziękował polskiemu premierowi sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia COVID-19 NATO szczepienia Jens Stoltenberg Mateusz Morawiecki Bruksela polityka koronawirus