X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bruksela

NATO potępiło działania reżimu Łukaszenki. Stoltenberg: eksportuje niewinnych ludzi na granice

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że wszyscy sojusznicy NATO potępiają, że reżim Łukaszenki. - Eksportuje niewinnych ludzi na granice Sojuszu; to nieludzkie i cyniczne - dodał szef Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO Białoruś Bruksela POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Jens Stoltenberg granica

Unijne sankcje wobec Białorusi. Nowy pakiet będzie gotowy w najbliższych dniach

W najbliższych dniach będą gotowe nowe, unijne sankcje wobec białoruskiego reżimu za sztuczne wywoływanie kryzysu migracyjnego w ataku hybrydowym na Wspólnotę. Dziś ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli zaakceptowali nowe kryteria, które umożliwią rozszerzenie restrykcji wobec reżimu w Mińsku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica kryzys na granicy Unia Europejska Beata Płomecka Zbigniew Rau reżim Aleksander Łukaszenka imigranci w Europie Bruksela

"Wszyscy sojusznicy potępiają działania Rosji". Szef NATO o koncentracji wojsk przy granicy z Ukrainą

Sekretarz generalny NATO ostrzegł Rosję przed eskalacją konfliktu na Ukrainie. Jens Stotelnberg skomentował najnowsze doniesienia o zwiększonej koncentracji rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego rozmawiał na temat w Brukseli z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułebą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina NATO Jens Stoltenberg Donbas Krym Kijów Bruksela Beata Płomecka wojsko wojna na Ukrainie

Dziś spotkanie szefów dyplomacji krajów UE. Zapadnie decyzja o sankcjach wobec Mińska

Dziś spotkanie ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów (początek około 9.00) i decyzja o sankcjach wobec Białorusi za wykorzystywanie migrantów w ataku hybrydowym. Unia Europejska potępia działania reżimu w Mińsku i zapewnia Polskę, Litwę i Łotwą, które są wystawione na presję migracyjną o solidarności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Płomecka Europa Bruksela Unia Europejska dyplomacja polityka Białoruś Mińsk sankcje Unii Europejskiej sankcje pieniądze migracja granica kryzys migracyjny wojna hybrydowa

Bruksela: otwarto wystawę poświęconą wspólnej historii Polski i Europy

"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to wystawa, która wczoraj została otwarta w Brukseli w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycję można oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Jej realizatorami są Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE oraz Centrum Kultury w Lublinie. Została ona dofinansowania przez Polską Fundację Narodową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 historia Polski KULTURA Wydarzenia wystawa Unia Europejska Beata Płomecka

"Ulice są udekorowane biało-czerwonymi banerami". Święto Niepodległości w Brukseli

Obchody Narodowego Święta Niepodległości także w Brukseli. Jak poinformował Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś "główne ulice, gdzie mieści się nasze Przedstawicielstwo, gdzie mieszczą się główne unijne instytucje, są udekorowane biało-czerwonymi banerami z naszym godłem narodowym, z informacją o Dniu Niepodległości". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Bruksela Święto Niepodległości 2021 11 listopada dyplomacja niepodległość Beata Płomecka

"Granice Polski i państw bałtyckich są granicami UE". Dziś dyskusja ambasadorów UE

O działaniach białoruskiego reżimu na zewnętrznej granicy Unii i wykorzystywaniu migrantów mają dziś rozmawiać w Brukseli ambasadorowie 27 krajów. Jednym z głównych tematów ma być finansowanie z unijnego budżetu barier na granicy. Z nieoficjalnych rozmów brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że w tej sprawie są różnice zdań między Komisją Europejską z jednej strony a krajami członkowskimi i szefem Rady Europejskiej z drugiej. Dziś także Komisja ma odpowiadać na pytania, co zrobiła, by zwalczyć przemyt migrantów u źródeł.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela Komisja Europejska Białoruś granica migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny Beata Płomecka ŚWIAT

Bruksela: Polska przedstawi dowody na temat działalności reżimu Łukaszenki na granicy

Polska pokaże dziś w Brukseli unijnym krajom dowody zebrane przez służby na temat działań białoruskiego reżimu na granicy. Ambasador Andrzej Sadoś zaprosił do Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej ambasadorów z państw członkowskich, oraz przedstawicieli Komisji i unijnego korpusu dyplomatycznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Polska w Unii Europejskiej służby i bezpieczeństwo kryzys migracyjny imigranci w Europie Beata Płomecka

"To niedopuszczalne". NATO o wykorzystywaniu migrantów przez białoruski reżim

Sojusz Północnoatlantycki określił jako niedopuszczalne wykorzystywanie migrantów przez białoruski reżim w taktyce hybrydowej. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka poprosiła o komentarz do najnowszych informacji z Polski o kolumnie migrantów, która dotarła do granicy od strony Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela służby i bezpieczeństwo NATO Beata Płomecka granica relacje polsko-białoruskie POLSKA Białoruś imigranci w Europie imigracja migracja

Kolejne unijne sankcje wobec Białorusi w połowie miesiąca

W połowie miesiąca, czyli za niecałe dwa tygodnie, powinny być gotowe kolejne, unijne sankcje wobec Białorusi za wykorzystywanie migracji do destabilizacji Wspólnoty. Tak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia. Beata Płomecka widziała unijny dokument z uzgodnionymi nowymi kryteriami, które zostaną wykorzystane w piątym pakiecie restrykcji.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Bruksela sankcje sankcje Unii Europejskiej

"Nasz europejski sąd zachowuje się po prostu jak bandyta". Sławomir Jastrzębowski o orzeczeniu TSUE

- Mamy do czynienia z czymś, co powinnismy nazywać po imieniu. Ci ludzie, jeśli chodzi o mechanizmy, zachowują się jak gangsterzy - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl). Gośćmi audycji byli także Dawid Wildstein (Telewizja Polska) i Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Bruksela Belgia Europa Unia Europejska Polskie Radio 24

"To powinien być europejski standard". Niedzielski o rozszerzeniu współpracy służb zdrowia w UE

Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął w czwartek udział w Szczycie Opieki Zdrowotnej, organizowanym przez portal Politico w Brukseli. W rozmowie poruszono m.in. tematy europejskiej odpowiedzi na pandemię oraz możliwości rozszerzenia globalnej koordynacji krajowych służb zdrowia poza zagadnienia związane z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie Adam Niedzielski Bruksela Belgia ŚWIAT Europa