X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bruksela

Niski wskaźnik szczepień w Brukseli. Wirusolodzy apelują do władz

Bruksela odnotowuje słaby wskaźnik zaszczepień przeciw COVID-19. Wirusolodzy apelują do władz belgijskiej stolicy, by zastanowiły się jak rozwiązać problem. Pojawiają się pomysły takie jak we Francji, gdzie od niedzieli trzeba będzie okazywać świadectwo szczepień przy wejściu do restauracji, baru, czy kina.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie ŚWIAT Europa Belgia Bruksela

Powodzie ponownie nawiedzają Belgię. Rwąca rzeka zalała miasto w południowej części kraju

Belgia znowu dotknięta powodziami. Nieco ponad tydzień po kataklizmie burze i ulewne deszcze nawiedziły kraj wczoraj wieczorem. Nie ma informacji o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Przed ponad tygodniem kataklizm we wschodniej i południowej części kraju pochłonął życie 36 osób, siedem uznaje się za zaginione.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Belgia powódź klimat Bruksela Beata Płomecka

"Atak na integralność granic UE". Szef MSZ o podsycaniu przez Białoruś kryzysu migracyjnego

- Unia Europejska zareaguje za podsycanie przez Białoruś kryzysu migracyjnego - zapowiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w rozmowie z Polskim Radiem. Przyznał, że są możliwe kolejne sankcje wobec reżimu w Mińsku. Był to jeden z tematów wczorajszej narady w Brukseli szefów dyplomacji unijnych krajów. Chodzi o ułatwianie przez białoruskie władze przerzutu nielegalnych migrantów na teren Unii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Białoruś Litwa imigranci w Europie imigracja Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

"To nie Bruksela idzie na wojnę". Prof. Kazimierz Kik o węgierskiej ustawie dot. LGBT

- To nie Bruksela idzie na wojnę i nie z Węgrami, tylko większość mainstreamu liberalno-lewicowego, który tej chwili funkcjonuje we współdziałaniu czterech dużych frakcji Parlamentu Europejskiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski ŚWIAT Bruksela Węgry

"Kierowani niskimi pobudkami". Szef Eurointelligence o propozycji Francji i Niemiec ws. szczytu UE-Rosja

Podczas ostatniej Rady Europejskiej Berlin i Paryż wystąpili z zaskakującą propozycją zorganizowania szczytu UE z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina. Została ona zablokowana przez Polskę i kraje bałtyckie. - Niemcami i Francją kierowały niskie pobudki - komentuje Wolfgang Muenchau, szef brukselskiego ośrodka analitycznego Eurointelligence.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Bruksela Unia Europejska USA Władimir Putin Francja Niemcy