X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Brazylia

Musica Brasileira!

W Nocnej Strefie z muzyką świata spotkaliśmy się z wybitnymi artystami z Brazylii. Posłuchaliśmy legendarnych wykonawców takich jak Caetano Veloso czy Vinicius de Moraes, byly także wielkie współczesne gwiazdy MPB (Musica Populara Brasileira) czyli Maria Gadu, Marcio Lucio i Virginia Rodriguez. Nie zabrakło także mniej znanych, jednak nie mniej utalentowanych: Chico Saraiva, Edu Ribeiro, Jose Nigro, Ricardo Herz i innych.
Zobacz więcej na temat:  world music folklor folk Kuba Borysiak Brazylia

Fala antyprezydenckich demonstracji w Brazylii. Obwiniają Bolsonaro o "narodową katastrofę"

Uczestnicy nowych wielkich demonstracji, które odbyły się w sobotę w ponad czterystu miastach Brazylii, domagali się ustąpienia prezydenta Jaira Bolsonaro. Obciążają go odpowiedzialnością za - jak mówili - "narodową katastrofę", jaką stała się w tym kraju pandemia koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Brazylia Ameryka Ameryka Południowa Jair Bolsonaro protest demonstracje koronawirus COVID-19 ŚWIAT

Antoni Dygat - wspaniały architekt dwudziestolecia międzywojennego

72 lata temu, 10 lipca 1949 roku, zmarł na emigracji, w brazylijskim São Paulo, znany i ceniony architekt Antoni Leopold Dygat. Wielu kojarzy go również z jego dziećmi, którymi byli znany pisarz Stanisław Dygat oraz Danuta Lutosławska, żona wybitnego kompozytora Witolda Lutosławskiego. Myliłby się jednak ten, kto w dzieciach upatrywałby źródła sławy Antoniego Dygata.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA architektura Warszawa Stanisław Dygat Brazylia

Rozległe diecezje i parafie, mniej kapłanów. Ks. Marek Figurski o duszpasterstwie w Brazylii

W audycji misjonarz posługujący w Brazylii - ks. Marek Figurski opowiedział o specyfice pracy w tamtejszych parafiach. Jak podkreślił, wiele rzeczy wygląda zupełnie inaczej niż w polskich diecezjach. Brazylijskie parafie są przede wszystkim rozległe terytorialnie. Kapłan musi pokonywać spore odległości, aby dotrzeć do wiernych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki Brazylia

Brazylii grozi "trzeci wielki kryzys" COVID-19. Wykryto już blisko 18 mln zakażeń

Komunikat brazylijskiego Ministerstwa Zdrowia, ogłoszony nazajutrz po sobotnich antyrządowych demonstracjach w największych miastach kraju, potwierdził, że ten 210-milionowy kraj zmierza do "trzeciego wielkiego kryzysu" od początku pandemii. W ciągu ostatniej doby, według komunikatu, liczba przypadków koronawirusa wzrosła o 82 888 i wynosi obecnie 17 883 750.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Południowa COVID-19 Brazylia pandemia epidemia koronawirus