X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Boże Ciało

"Team Building" w budowie. Mateusz Pacewicz o debiucie reżyserskim

– Jestem osobą, która musiała nauczyć się mówić stanowcze "nie". Podjąłem decyzję, żeby nie rzucać się za wszelką cenę w jak największą liczbę projektów, tylko rozwijać się, tak jak przy przy "Bożym Ciele" i "Hejterze" – mówił w Trójce Mateusz Pacewicz, którego śmiało można nazwać najzdolniejszym i odnoszącym największe sukcesy scenarzystą ostatnich lat.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka FILM KULTURA kino Boże Ciało festiwal filmowy

"Manifestacja wiary i przynależności do narodu". Publicyści o wymiarze święta Bożego Ciała

- Boże Ciało także święto towarzyskie, bardzo rodzinne i święto celebracji życia. Mamy skłonność do mówienia, że Bóg jest w Kościele, a poza Kościołem jest strefa świecka. Po to jest także to święto, by przypomnieć sobie, że Bóg jest wszędzie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gościem audycji był również Hubert Biskupski ("Super Express").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Boże Ciało chrześcijaństwo Kościół Kościół katolicki wiara społeczeństwo miłosz manasterski Adrian Stankowski

Abp Grzegorz Ryś: pamiętajcie czas pandemii, gdy będziecie dążyć tylko do konsumpcji

Podczas uroczystości Bożego Ciała w archikatedrze łódzkiej abp Grzegorz Ryś nawiązał do czwartkowych czytań liturgicznych. Metropolita łódzki wyróżnił słowa "pamięć", "jedność" i "życie" i prosił, aby nie zapominać o pandemii, kiedy życie będzie spokojniejsze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Ciało Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie Grzegorz Ryś Łódź

Uroczystość Bożego Ciała. Abp Jędraszewski: współczesne trudności traktujemy jako próbę naszej wiary

- Z zewnątrz dochodzą groźby wobec osób, które nie zgadzają się na ideologie uwłaczające godności człowieka; współczesne trudności i wyzwania traktujemy jako próbę naszej wiary - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas procesji Bożego Ciała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Ciało Kraków Marek Jędraszewski Kościół aktualności katolickie Kościół katolicki

"Abyśmy wszyscy byli zgromadzeni przy dobru wspólnym". Kard. Nycz modlił się o jedność w Polsce

- Prosimy w tej procesji, aby byli w mądrej i rozumnej jedności wszyscy ci, którzy Polską rządzą - powiedział kard. Kazimierz Nycz w czasie uroczystości Bożego Ciała. Po mszy św. w archikatedrze warszawskiej Św. Jana Chrzciciela ulicami Starego Miasta przeszła procesja do katedry polowej Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało Kościół aktualności katolickie Warszawa Kazimierz Nycz wiara POLSKA

Uroczystość Bożego Ciała. "Słowo komunia najlepiej ukazuje sposób jego przeżywania"

- Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa szczególnie podkreśla tajemnicę komunii, do której zaproszony jest człowiek. - powiedział brat Szymon Janowski, kapucyn. - To, że w tym roku obchody są ograniczone, z punktu duchowego niczego nie zmienia w naszej relacji z Bogiem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Magdalena Złotnicka Boże Ciało wiara religia Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo

Czym dla katolików jest uroczystość Bożego Ciała?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało religia Sylwia Sułkowska wiara chrześcijaństwo katolicyzm Kościół katolicki

Uroczystość Bożego Ciała. Ks. Rytel-Andrianik: związana z polską tradycją, symbol wolności religijnej

- Poprzez Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pokazujemy, że Jezus, który zmartwychwstał, cały czas jest pośród nas w Najświętszym Sakramencie. To publiczne wyznanie i świętowanie naszej wiary - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Magdalena Złotnicka ks. Paweł Rytel-Andrianik Boże Ciało religia wiara Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo katolicyzm

NASZ WYWIAD 700 lat Bożego Ciała w Polsce, dziś w czasie pandemii. Poznaj historię

- Pandemia to czas na to, żeby spojrzeć na Eucharystię szerzej niż widzieliśmy ją do tej pory, koncentrując się na procesji Bożego Ciała. Zobaczmy Jezusa Eucharystycznego, który na różne sposoby do nas przychodzi, i z którym na różne sposoby możemy się spotkać – mówi portalowi PolskieRadio24.pl ks. prof. Jacek Urban. O znaczenie święta Bożego Ciała zapytaliśmy historyków Kościoła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Boże Ciało społeczeństwo historia Polski HISTORIA wiara aktualności katolickie Przemysław Goławski Kościół katolicki Kraków