X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Borys Budka

"Rada Ministrów przyjmuje większość dokumentów obiegowo". Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty Budki

"Liczy pan posiedzenia rządu, a Rada Ministrów przyjmuje większość dokumentów obiegowo po posiedzeniach Komitetu Stałego Rady Ministrów, a prace w zakresie walki z epidemią koordynuje Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego" - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller, zwracając się do szefa PO.
Zobacz więcej na temat:  polityka COVID-19 POLSKA Koronawirus w Polsce Piotr Müller Borys Budka

"Nie będzie nowego otwarcia". W Platformie Obywatelskiej wrze

"Nowego otwarcia w Platformie Obywatelskiej nie będzie, partia Borysa Budki nie ma pomysłu, jak przedstawić się jako alternatywa dla rządów Zjednoczonej Prawicy" – pisze dziennik "Rzeczpospolita". – Mam dość twierdzenia publicystów, że spory w rządzie są szansą dla PO – powiedział anonimowo "jeden z najważniejszych polityków Platformy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka

"Nie padło ani jedno słowo o realnym programie". Poseł PiS o Radzie Krajowej PO

- Gdyby mówić o programie Platformy Obywatelskiej, to można go porównać do programu w pralce. Wszystko kręci się wokół jednego: PiS, Kaczyński, Morawiecki i tak w kółko. Podczas Rady Krajowej nie padło słowo o realnym programie - powiedział Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Mój przedmówca oglądał chyba zupełnie co innego - odpowiedział Michał Szczerba z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Mirosław Skowron opozycja Michał Szczerba Borys Budka

FELIETON Non nova, sed novae, czyli przewodniczący Tomczyk

Jest pewna mądrość w tym, by przez kilka tygodni robić zamieszanie wokół wyboru nowego przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, a następnie wybrać kandydata, który będzie porte-parole poprzedniego przewodniczącego. Zmienić prawie nic się nie zmieni, ale co sobie o Koalicji Obywatelskiej ludzie pogadali, to nasze. Znaczy posłów KO - pisze w felietonie dla PolskieRadio24.pl Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Borys Budka Cezary Tomczyk

"Potrzebne jest nam nowe otwarcie". Maciej Lasek przed wyborami na nowego szefa klubu KO

- Wybory nowego przewodniczącego klubu parlamentarnego są nam potrzebne i potrzebne jest nam nowe otwarcie. Liczę na to, że w piątek dojdzie do takiego wyboru, a nasi koledzy i koleżanki podejmą decyzję po długiej dyskusji - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Lasek, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska polityka Borys Budka opozycja Maciej Lasek Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

"Czuje na plecach oddech Szymona Hołowni". Wojciech Skurkiewicz o Borysie Budce

- Od wielu miesięcy obserwujemy to, że działania opozycji są nieprzemyślane i dość kontrowersyjne. Borys Budka w razie przedterminowych wyborów czuje na swoich plecach oddech Szymona Hołowni - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, senator PiS. Gościem audycji był również Wiesław Szczepański, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości polityka zjednoczona prawica koalicja obywatelska Borys Budka Wojciech Skurkiewicz Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Poseł Lewicy: politycy PO przestali myśleć logicznie, zachowują się jak w piaskownicy

- Platforma Obywatelska bawi się w piaskownicę. Tu komuś włożą kij w szprychy, tam komuś podłożą nogę. Chłopięce zachowanie, aż się dziwię - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch z Lewicy. - Najwidoczniej w PO przestano myśleć logicznie - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Borys Budka Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica lewica Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

Makowski: opozycja pełni rolę statysty, który biernie przygląda się wydarzeniom na scenie politycznej

- Opozycja zajmuje się sobą, wewnętrznymi konfliktami, nie jest przygotowana na przejęcie władzy. (…) Silna opozycja zawsze jest rządzącym potrzebna. Z tym obecnie do czynienia w Polsce nie mamy - powiedział Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki opozycja Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski zjednoczona prawica

KO wnioskuje o wotum nieufności dla Ziobro. Publicysta: strzał w stopę

- Niezrozumiały ruch ze strony Borysa Budki. On ma jakiś problem z taktyką polityczną - ocenił Tomasz Pietryga zapowiedź KO o złożeniu wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Siedzenie cicho to najlepsza strategia, kiedy przeciwnik polityczny ma kłopoty, jest wewnętrznie skonfliktowany - komentował Jacek Łęski. - W takiej sytuacji trzeba było wyjść z ofensywą programową - mówił z kolei Wojciech Wybranowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro opozycja Borys Budka koalicja obywatelska lewica

"Nie traktujemy go poważnie". Rzecznik PiS o wniosku opozycji dot. odwołania Zbigniewa Ziobro

- Wniosku Koalicji Obywatelskiej dotyczącego wniosku o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nie traktujemy poważnie - stwierdziła rzecznik PiS Anita Czerwińska. Dodała, że są to "już rutynowe działania opozycji totalnej, mimo iż wiedzą, że nie mają one szans realizacji".
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Zbigniew Ziobro Anita Czerwińska Borys Budka koalicja obywatelska opozycja

"Gabinet cieni nie funkcjonuje". Gabriela Lenartowicz o gotowości opozycji do przejęcia władzy

Gabinet cieni był przypisany do poprzedniej kadencji Sejmu i od czasu nowego Sejmu on nie funkcjonuje rzeczywiście. Od początku tej kadencji Sejmu na nowo się nie zebrał - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz z Koalicji Obywatelskiej. Jak wyjaśniła, nowy przewodniczący "nie wypowiedział się jednoznacznie co do jego dalszego funkcjonowania i kształtu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka koalicja obywatelska opozycja gabinet cieni Platforma Obywatelska Borys Budka Grzegorz Schetyna