X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Borys Budka

"Nauczka, że nie powinno się stawiać na celebrytów". Budka odpowiada Zimochowi

- Tomasz Zimoch już dawno był poza KO, powinien mieć odrobinę honoru i nie krytykować tych, którzy dali mu mandat poselski. To nauczka, że nie powinno się stawiać na celebrytów - stwierdził lider PO Borys Budka. - Nie jestem żadnym celebrytą, jestem posłem obywatelskim, tak rozumiałem tę ideę - powiedział z kolei Tomasz Zimoch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Tomasz Zimoch Borys Budka Platforma Obywatelska

Wcześniejsze wybory, współpraca z Hołownią i likwidacja TVP Info. Budka o planach PO

- Czas dla Jarosława Gowina się kończy; zdecyduje się na odejście albo będzie współodpowiedzialny za to wszystko, co się będzie działo - tak o ewentualnej współpracy z liderem Porozumienia mówił podczas transmisji na żywo na Facebooku w niedzielę lider PO Borys Budka. Przewodniczący PO mówił również o współpracy z Polska 2050 i o likwidacji TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Borys Budka Jarosław Gowin Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Polityka PO. Prof. Andrzej Gil: społeczeństwo myśli o pandemii, a nie o aborcji

- Temat aborcji będzie ciągle wykorzystywany przez opozycję, ale nie przyniesie to efektu. Społeczeństwo bardziej myśli o tym, żeby odpocząć po lockdownie i koronawirusie. Myślę, że to Polska 2050 Szymona Hołowni stanowi w tej chwili konkurencję dla Platformy Obywatelskiej - powiedział prof. Andrzej Gil, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska zjednoczona prawica opozycja Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24 koronawirus pandemia

"Uwstecznienie, a nie rozwój". Piotr Grzybowski o propozycji PO ws. aborcji

- Mamy w krótkim okresie zarzucenie takiej kotwicy lewicowej. Brnie to w bardzo lewicową nutę - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski. Publicysta tygodnika "Niedziela" odniósł się w ten sposób do ostatnich propozycji PO ws. liberalizacji przepisów aborcyjnych w Polsce. Gościem audycji był również Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska aborcja Borys Budka polityka

Lichocka pozywa Budkę i wnioskuje o uchylenie immunitetu. "Działał jak kierownik grupy przestępczej"

- Joanna Lichocka złożyła wniosek do sejmowej komisji regulaminowej o uchylenie immunitetu szefowi PO Borysowi Budce. Została pomówiona. Budka działał jak kierownik swoistej grupy przestępczej - mówi mecenas Andrzej Lew-Mirski. Poinformował, że złożył w imieniu poseł pozew karny wobec Budki o zniesławienie.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Borys Budka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska immunitet polityka POLSKA

FELIETON Platforma lewą marsz! Felieton Magdaleny Złotnickiej

Platforma Obywatelska wydała z siebie propozycję dotyczącą stworzenia "pakietu praw kobiet". Przy okazji ustami posłanki Izabeli Leszczyny wskazała na konieczność odrzucenia "skrajności lewicowych i prawicowych". Zabawne o tyle, że gdyby ów "pakiet" miał wejść w życie, to 90 procent krajowej lewicy zakwiliłoby ze szczęścia.
Zobacz więcej na temat:  felieton polityka aborcja Borys Budka Izabela Leszczyna kobieta prawo społeczeństwo POLSKA

"Opozycja nie wyciąga wniosków z własnych błędów". Liziniewicz o "Koalicji 276"

- Nie wiem, kto podpowiada opozycji te rozwiązania i jednoczenie się na siłę na trzy lata przed wyborami, ale jest to zła rada - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"), komentując propozycje powołania przez PO koalicji ugrupowań opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka polityka Szymon Hołownia Jacek Liziniewicz

"Koalicja 276". Prof. Henryk Domański: Szymon Hołownia nie jest tym zainteresowany

- Do tej pory nie było żadnej współpracy pomiędzy ruchem Szymona Hołowni a Platformą Obywatelską. Były co najwyżej deklaracje, że: idziemy jednym frontem - tzn. pan Hołownia i liderzy PO - żeby pokonać PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Henryk Domański Magdalena Złotnicka polityka Szymon Hołownia Platforma Obywatelska Borys Budka

"PO czuje się zagrożona". Dr Tomasz Żukowski o transferach polityków do ruchu Szymona Hołowni

- Nie ma nic dziwnego w tym, że niektórzy politycy - kalkulując, gdzie będą mieli większą szansę wejść do Sejmu - będą takie decyzje podejmować - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog (UW), komentując doniesienia o możliwym przejściu poseł Pauliny Hennig-Kloski do ruchu Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka polityka Magdalena Złotnicka

"Paulina uciekła Hołowni sprzed ołtarza". Napięcia w KO i możliwe kolejne osłabienie

- Po serii napięć w Koalicji Obywatelskiej, wywołanych sobotnią konferencją liderów Platformy, politycy PO i Nowoczesnej deklarują wolę utrzymania współpracy. Jednak mało brakowało, by do Szymona Hołowni odeszła Paulina Hennig-Kloska. "Paulina uciekła Hołowni sprzed ołtarza" - komentują w KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska opozycja Szymon Hołownia polityka koalicja obywatelska Borys Budka