X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Boliwia

Cholitas wrestling, czyli wyraz emancypacji kobiet [WIDEO]

Walki cholitas to wyraz emancypacji po latach upokorzeń ze strony mężczyzn i państwa. Kobiety, które nosiły w Boliwii tradycyjne stroje ludowe były traktowane jak osoby gorszej kategorii i np. nie były obsługiwane w restauracji. Zmieniło się to około 10 lat temu. "PolskieRadio.pl na końcu świata" zaprasza do obejrzenia tego nietypowego widowiska.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS wiadomości STYL ŻYCIA podróże Boliwia

Copacabana - nie tylko brazylijska plaża

Myśleliście, że Copacabana to brazylijska plaża? Okazuje się, że nie tylko. Copacabana to także miasteczko znajdujące się w Boliwii nad jeziorem Titicaca. Ta miejscowość to ważny punkt religijny Boliwijczyków, ponieważ znajduje się tutaj figura Matki Boskiej z Copacabany. To tutaj łączą się wierzenia chrześcijańskie z wierzeniami przedchrześcijańskimi. "PolskieRadio.pl na końcu świata" miało okazję sprawdzić, jakie są wierzenia ludowe Boliwijczyków.
Zobacz więcej na temat:  podróże podróże zagraniczne TYLKO U NAS STYL ŻYCIA Boliwia ŚWIAT

Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Znamy laureatów

Sanktuarium Jasnogórskie, ordynariusz diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering oraz wolontariuszka Helena Kmieć, zamordowana na misji w Boliwii - to tegoroczni laureaci Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Jubileuszowa, 70. gala wręczenia nagród odbędzie się 9 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem Rozmowy kulturalnej był Marcin Kluczyński, red. nacz.  Civitas Christiana, Stowarzyszenia, które jest fundatorem nagrody.
Zobacz więcej na temat:  Jasna Góra Boliwia Ernest Bryll Stanisław Dziwisz Michał Lorenc