X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bliski Wschód

Prezydent z wizytą w Katarze. "Polska może zaoferować wysokiej jakości produkty żywnościowe i innowacyjne rozwiązania"

- Gospodarki Polski i Kataru są komplementarne, co otwiera możliwość współpracy w wielu sektorach. Mamy aspiracje stać się ważnym dostawcą naszych wysokiej jakości usług i produktów dla Kataru. Obiecującym obszarem współpracy jest sektor rolno-spożywczy - mówił prezydent Andrzej Duda podczas drugiego Polsko-Katarskiego Okrągłego Stołu Gospodarczego w Dosze, deklarując, że Polska chce zwiększyć wymianę handlową z Katarem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda prezydent Bliski Wschód Katar eksport energetyka rolnictwo GOSPODARKA handel

Ładoś wciąż bez tytułu Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Moorhouse: to decyzja polityczna, może być zmieniona

Według brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse'a "decyzja Instytutu Yad Vashem o nieprzyznaniu Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi tytułu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata ma charakter polityczny, ale może w przyszłości zostać zmieniona". 
Zobacz więcej na temat:  Izrael Bliski Wschód ŚWIAT sprawiedliwi wśród narodów świata historia Polski Żydzi

WYWIAD "Identyfikacja cudzoziemców jest kluczowa". Ekspert ds. terroryzmu o migrantach na wschodniej granicy

- Nikt nie da nam gwarancji, że wśród ludzi, którzy przybyli na granicę polsko-białoruską, nie ma osób powiązanych z kręgami przestępczymi czy terrorystycznymi. Dlatego też tak ważny jest cały proces identyfikacji cudzoziemców - powiedziała w rozmowie z PAP.PL specjalistka ds. terroryzmu i bezpieczeństwa kulturowego dr Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy Białoruś straż graniczna migracja imigranci w Europie terroryzm Bliski Wschód

"Próba stworzenia małego Donbasu u granic NATO i UE". Dr Dębski o działaniach Łukaszenki

- Przełom nastąpił, gdy polski rząd przekonał partnerów z Bliskiego Wschodu, że obywatele tego regionu są wykorzystywani jako oręż przez Aleksandra Łukaszenkę do forsowania granicy NATO i UE - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sławomir Dębski, dyrektor PISM. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Aleksander Łukaszenka granica migracja wojna hybrydowa służby i bezpieczeństwo Bliski Wschód Białoruś

TYLKO U NAS Emigrują na Białoruś z Kurdystanu. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w ich ojczyźnie

Jak skutecznie bronić się przed atakami hybrydowymi z wykorzystaniem migrantów? Eksperci mówią, że należy pomagać na miejscu, w krajach Bliskiego Wschodu. Rozwój tych państw może spowodować, że zmniejszy się migracja do Europy, a politycy tacy jak Aleksander Łukaszenka nie będą w stanie wykorzystać migrantów do ataków na Polskę i inne kraje graniczne Unii Europejskiej. Wojciech Cegielski sprawdzał, jak wygląda polska i europejska pomoc dla irackiego Kurdystanu. To właśnie stamtąd pochodzi większość migrantów, którzy zostali przywiezieni przez białoruskie służby na granicę z Polską.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Kurdystan imigranci w Europie ŚWIAT Bliski Wschód

Unikalny koncert polskiej muzyki. Obchody Święta Niepodległości na Expo 2020 w Dubaju

Święto Niepodległości jest obchodzone na całym świecie, w tym także w Dubaju, gdzie od 1 października trwa Wystawa Światowa Expo 2020. Specjalne atrakcje dla gości są dostępne w Pawilonie Polski, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie Bliski Wschód 11 listopada Święto Niepodległości 2021 Święto Niepodległości wystawa

Nowe informacje ws. upadku rządu w Kabulu. "Armia afgańska była sześciokrotnie mniejsza niż podawano"

Na jaw wychodzą kolejne informacje o powodach upadku prozachodnich władz w Afganistanie. Były minister finansów tego kraju twierdzi, że afgańskie wojsko liczyło w rzeczywistości znacznie mniej żołnierzy niż podawały to oficjalne dane. Dowódcy pobierali pensje za podwładnych, których nie było albo którzy zginęli w walkach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan Wojciech Cegielski armia wojsko NATO USA talibowie