X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Biuro Ochrony Rządu

Szef MSWiA do b. szefów BOR: "odkolegujcie" się od SOP

- Rezygnacja szefa SOP gen. bryg. Tomasza Miłkowskiego to dobra okazja, by gorąco zaapelować do tych, którzy kiedyś pełnili funkcje kierownicze w Biurze Ochrony Rządu, żeby "odkolegowali się" od Służby Ochrony Państwa - powiedział w piątek w Radiu Zet szef MSWiA Joachim Brudziński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński Biuro Ochrony Rządu Służba Ochrony Państwa służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

TYLKO U NAS Twórca Służby Ochrony Państwa: prezydent nie jest bezpieczny

- Słuchając wypowiedzi gen. Miłkowskiego z każdą minutą byłem coraz bardziej przerażony i zacząłem mieć wątpliwości czy ta ochrona tak naprawdę jest skuteczna - mówi o bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie gen. Andrzej Pawlikowski, były szef Biura Ochrony Państwa, twórca  Służby Ochrony Państwa (SOP).
Zobacz więcej na temat:  Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu wypadek polityka bezpieczeństwo POLSKA

Nisztor Pyta. Eksperci o działaniu Służby Ochrony Państwa

- Sama zmiana nazwy, przy pozostawieniu struktur, patologii, nie jest reformą. To nie jest działanie, które może zakończyć się sukcesem - powiedział w audycji Nisztor Pyta dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa. Gościem Polskiego Radia 24 był również Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Piotr Nisztor Tomasz Rzymkowski Beata Szydło Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu polityka

Afery taśmowej ciąg dalszy: "Arab" wtedy też dostał ochronę

Portal tvp.info opublikował kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Podczas rozmowy Sławomir Nowak, minister transportu w rządzie PO-PSL, ujawnia, że w 2009 r. kilku ministrów otrzymało ochronę Biura Ochrony Rządu tylko po to, by jeden z nich – Tomasz Arabski – nie musiał płacić za przeloty do Gdańska. – Tylko nie mówcie, kto wam zdradził – można usłyszeć w nagraniu.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Platforma Obywatelska POLSKA Michał Boni Tomasz Arabski Sławomir Nowak Biuro Ochrony Rządu

"Nie zrobił tego, co powinien, nie ochronił prezydenta"

We wtorek po południu zeznania przed komisją śledczą ds. Amber Gold złoży gen. Marian Janicki, szef Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2013. Zdaniem Antoniego Macierewicza, byłego ministra obrony narodowej, nie należy spodziewać się obszernych wyjaśnień z jego strony. – Myślę, że gen. Janicki będzie się „wykręcał” od odpowiedzi na pytania – komentował polityk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Amber Gold Biuro Ochrony Rządu Prawo i Sprawiedliwość komisja śledcza Sejm

"W Polsce jest w tej chwili zbyt wiele służb specjalnych"

- W Polsce jest w tej chwili zbyt wiele służb specjalnych, w sumie około 21, przez co ich kompetencje się pokrywają. Im więcej podmiotów, tym słabsze służby, a im słabsze służby, tym słabsze państwo – powiedział w Polskim Radiu 24 współtwórca ustawy o Służbie Ochrony Państwa gen. Andrzej Pawlikowski. Formalnie od 1 lutego Biuro Ochrony Rządu zostało zastąpione przez Służbę Ochrony Państwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu premier prezydent służby specjalne

Kulisy przejmowania BOR po latach rządów Platformy

- Okres 8 lat rządów PO-PSL obnażył wady mechanizmów realizacji zadań Biura Ochrony Państwa. Te zaniechania były ogromne, dotyczyły logistyki, braku finansowych i zadaniowych. BOR nie posiadało instrumentów do prawidłowego i skutecznego realizacji zadań. W audycie z grudnia 2015 roku wykazano nieprawidłowości – ten raport przysłużył się też do powołania nowej służby, czyli Służby Ochrony Państwa – mówił w audycji Kulisy Spraw gen. Andrzej Pawlikowski, były szef BOR i jeden z twórców SOP.
Zobacz więcej na temat:  BOR Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu Piotr Nisztor Kulisy Spraw Platforma Obywatelska

W Sejmie debata na temat Służby Ochrony Państwa

Zamiast Biura Ochrony Rządu - Służba Ochrony Państwa. W Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o powołaniu Służby Ochrony Państwa. Do jej zadań będzie należała ochrona najważniejszych osób w państwie, zagranicznych delegacji, a także ważnych obiektów. O sejmowej debacie i założeniach projektu ustawy mówiła reporterka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu