X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Belgia

Coraz gorsza sytuacja epidemiczna w Belgii. Wprowadzono kolejne obostrzenia

Belgia wprowadza ograniczenia w związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej. Chodzi między innymi o wymóg masek ochronnych i o pracę zdalną. Decyzję podjęli przedstawiciele władz federalnych i regionalnych. W Belgii średnia dobowa liczba zakażeń przekracza 10 tysięcy, jedna czwarta łóżek na oddziałach intensywnej terapii jest zajęta przez pacjentów z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Belgia Europa koronawirus wirus zdrowie

Ponad 1/4 miejsc na OIOM-ach zajęta z powodu koronawirusa. Niepokojące dane epidemiologiczne w Belgii

W Belgii ponad jedna czwarta miejsc na oddziałach intensywnej terapii jest zajęta z powodu koronawirusa. Z danych belgijskiego instytutu do spraw zdrowia publicznego wynika, że na OIOM-ach jest ponad 500 pacjentów zakażonych covidem. Szpitale wdrażają plany kryzysowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia zdrowie COVID-19 koronawirus sars-cov-2 wirus wirusy pandemia Beata Płomecka

Bruksela: otwarto wystawę poświęconą wspólnej historii Polski i Europy

"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to wystawa, która wczoraj została otwarta w Brukseli w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycję można oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Jej realizatorami są Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE oraz Centrum Kultury w Lublinie. Została ona dofinansowania przez Polską Fundację Narodową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 historia Polski KULTURA Wydarzenia wystawa Unia Europejska Beata Płomecka

Szynkowski vel Sęk: przekazałem ambasadorowi Belgii, że nie będziemy tolerować języka pouczeń i szantażu

Przekazałem ambasadorowi Belgii, że Polska nie będzie tolerować języka pouczeń i szantażu - napisał w piątek na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Dodał, że Belgia, której wymiar sprawiedliwości skompromitował się podczas procesu mordercy i pedofila Marca Dutroux, powinna w szczególności rozumieć prawo do reform systemu sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Belgia

"Nasz europejski sąd zachowuje się po prostu jak bandyta". Sławomir Jastrzębowski o orzeczeniu TSUE

- Mamy do czynienia z czymś, co powinnismy nazywać po imieniu. Ci ludzie, jeśli chodzi o mechanizmy, zachowują się jak gangsterzy - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl). Gośćmi audycji byli także Dawid Wildstein (Telewizja Polska) i Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Bruksela Belgia Europa Unia Europejska Polskie Radio 24

Rośnie liczba zakażeń COVID-19 w Belgii. Od dziś maseczki obowiązkowe także w zamkniętych pomieszczeniach

Od dziś w całej Belgii obowiązkowe są maski ochronne w zamkniętych pomieszczeniach. Rozszerzone na cały kraj zostały reguły, które już obowiązują w Brukseli, gdzie jest najmniejsza liczba zaszczepionych. Decyzja władz federalnych i regionalnych jest spowodowana rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, zgonów i hospitalizacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia społeczeństwo zdrowie COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia obostrzenia

"To powinien być europejski standard". Niedzielski o rozszerzeniu współpracy służb zdrowia w UE

Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął w czwartek udział w Szczycie Opieki Zdrowotnej, organizowanym przez portal Politico w Brukseli. W rozmowie poruszono m.in. tematy europejskiej odpowiedzi na pandemię oraz możliwości rozszerzenia globalnej koordynacji krajowych służb zdrowia poza zagadnienia związane z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie Adam Niedzielski Bruksela Belgia ŚWIAT Europa

Drugi dzień szczytu UE. Jest apel o współfinansowanie bariery na granicy z Białorusią

Trwa drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli poświęcony między innymi migracji i sytuacji na zewnętrznych granicach. To sprawa paląca w Unii w związku z działaniami białoruskiego reżimu, który sprowadza nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przepycha ich następnie przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Drugi dzień szczytu UE. Dziś rozmowy m.in. o kryzysie migracyjnym i ochronie granic

Migracja i sytuacja na granicach zewnętrznych - to jeden z tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie wykorzystywanie nielegalnych migrantów przez białoruski reżim, przepychanie ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Dziś początek szczytu UE. Wśród tematów m.in. kryzys energetyczny i praworządność w Polsce

Wysokie ceny energii, kwestie związane z praworządnością oraz migracja i sytuacja na zewnętrznych granicach - to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego szczytu w Brukseli z udziałem europejskich przywódców. Liderzy 27 krajów będą także rozmawiać na temat klimatu oraz walki z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki Belgia Bruksela energetyka migracja COVID-19 Beata Płomecka