X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Beata Płomecka

Beata Płomecka: eskalacja represji na Białorusi może doprowadzić do sankcji ze strony UE

- Jeśli będzie dalsza eskalacja represji wobec niewinnych ludzi, czy to przedstawicieli opozycji, czy Polaków na Białorusi, to wtedy Unia Europejska może się zdecydować na sankcje gospodarcze - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia korespondentka Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Europa Unia Europejska Beata Płomecka Bruksela Mińsk Białoruś zatrzymanie Andżelika Borys Andrzej Poczobut areszt

Zakaz eksportu szczepionek poza Wspólnotę, prześladowania na Białorusi. Zakończył się wideoszczyt UE

Europejscy przywódcy poparli zakaz eksportu poza Unię szczepionek wyprodukowanych w państwach członkowskich. Podkreślili, że konieczne jest przyspieszenie produkcji preparatów i ich dostaw do unijnych krajów. Już wiadomo, że AstraZeneca nie będzie mogła wywozić swoich preparatów, dopóki nie dotrzyma zobowiązań dotyczących terminowych dostaw do Wspólnoty. To był jeden z głównych tematów unijnego wideoszczytu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela szczepionka szczepienia COVID-19 koronawirus Beata Płomecka ŚWIAT

Wideoszczyt UE. Rozpoczęła się dyskusja z prezydentem USA

Na wideoszczycie unijni przywódcy połączyli się z prezydentem USA Jose Bidenem. To pierwsza, wspólna rozmowa liderów krajów członkowskich z amerykańskim przywódcą od 2009 roku. Wtedy po raz ostatni zorganizowano szczyt Unia Europejska - USA w którym wziął udział ówczesny prezydent Barack Obama.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Beata Płomecka Ameryka Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Joe Biden

Trwa wideoszczyt UE. Szczepienia jednym z najważniejszych tematów

Rozpoczął się unijny wideoszczyt poświęcony głównie szczepieniom przeciw COVID-19. Przywódcy krajów członkowskich mają między innymi rozmawiać na temat decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej rozszerzenia zakazu eksportu szczepionek poza Unię. Premier Mateusz Morawiecki chce mówić o prześladowaniach Polaków na Białorusi. Wieczorem przewidziano łączenie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Beata Płomecka Wielka Brytania Komisja Europejska pandemia COVID-19

Zakaz eksportu szczepionek, współpraca z USA. Dziś specjalny wideoszczyt UE

Zakaz eksportu szczepionek poza Unię Europejską i współpraca ze Stanami Zjednoczonymi to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego wideoszczytu z udziałem europejskich przywódców (początek ok. godz. 13.00). Polska chce także mówić o sytuacji na Białorusi i szykanach wobec mieszkających tam naszych rodaków.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela Rada Europejska szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 Beata Płomecka ŚWIAT

Zakaz eksportu szczepionek AstraZeneki z UE do Wlk Brytanii? "Irytacja UE jest naprawdę duża"

Wkrótce Unia Europejska może zakazać eksportu szczepionek AstraZeneki do Wielkiej Brytanii. Rozmówcy brukselskiej korespondentki Polskiego Radia przewidują, że do blokady dojdzie jeśli nie będzie porozumienia Brukseli z Londynem. Chodzi o spóźnione dostawy szczepionek brytyjsko-szwedzkiego koncernu do krajów członkowskich przy jednoczesnych terminowych dostawach do Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska pandemia szczepionka szczepienia Beata Płomecka

Piąta rocznica zamachów w Brukseli. Uczczono pamięć 32 ofiar, w tym Polki

W Brukseli minutą ciszy uczczono pamięć ofiar ataków terrorystycznych sprzed pięciu lat. Rano 22 marca 2016 r. terroryści zaatakowali na międzynarodowym lotnisku i w metrze zabijając 32 osoby, w tym Polkę i raniąc ponad 300 osób. Uroczystości upamiętniające ofiary zamachów odbyły się w kilku miejscach w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Belgia Bruksela zamach zamachy w Brukseli terroryzm Państwo Islamskie zamachy w Europie Beata Płomecka ŚWIAT

"Nie ma dowodów, by AstraZeneca doprowadzała do zakrzepów". Oświadczenie Europejskiej Agencji Leków

Szefowa Europejskiej Agencji Leków powiedziała, że nie ma dowodów na to, by szczepionka AstraZeneca przyczyniała się do zakrzepów krwi. Emer Cooke dodała, że dochodzenie w sprawie skutków ubocznych trwa. Część unijnych krajów wstrzymała podawanie preparatów AstraZeneki w związku z pojawieniem się przypadków zakrzepów krwi u niektórych zaszczepionych osób.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 Unia Europejska Europa Beata Płomecka ŚWIAT

Nieoficjalnie: część komisarzy chce, by na certyfikacie szczepionkowym były tylko preparaty uznane w Unii

Czy unijne certyfikaty szczepionkowe będą wydawane tylko tym osobom, które otrzymały preparaty autoryzowane we Wspólnocie? Tego chce część komisarzy, ale eksperci mają wątpliwości. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że mieszane reakcje były też na niedawnym spotkaniu unijnych ambasadorów. Propozycję tak zwanych zielonych certyfikatów Komisja Europejska ma przedstawić w najbliższą środę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczepienia Beata Płomecka Europa Unia Europejska