X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Beata Płomecka

Zawód korespondent. Beata Płomecka – jej praca i pasja

- Już na samym początku założyłam sobie, że kiedy tworzę korespondencję, jestem pozbawiona emocji. Tu nie ma mowy o emocjonalnych wejściach na żywo. Słuchacz ma prawo do obiektywnej, rzetelnej informacji i samodzielnego wyciągania wniosków - powiedziała Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, która otrzymała nagrodę Rady Programowej publicznego nadawcy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Beata Płomecka Piotr Firan Bruksela Monika Suszek Polskie Radio dziennikarstwo media publiczne

Beata Płomecka z Nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, została laureatką tegorocznej Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Członkowie Rady docenili dziennikarkę za rzetelne przygotowywanie materiałów, znakomity warsztat korespondenta, świetne zorientowanie w prezentowanych tematach oraz znajomość zawiłości problemów dotyczących Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka społeczeństwo Polskie Radio

Beata Płomecka z Nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, została laureatką tegorocznej Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Członkowie Rady docenili dziennikarkę za rzetelne przygotowywanie materiałów, znakomity warsztat korespondenta, świetne zorientowanie w prezentowanych tematach oraz znajomość zawiłości problemów dotyczących Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka Polskie Radio W POLSKIM RADIU społeczeństwo POLSKA Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Marek Suski

Korespondenci IAR to źródło wiarygodnych informacji

Są w miejscach, w których dzieją się najważniejsze wydarzenia na świecie. Relacjonują je rzetelnie i z dziennikarską pasją. Korespondenci Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR) od lat działają w głównych europejskich stolicach, a także w Waszyngtonie i Pekinie. Ich wiedza i profesjonalizm pozwalają tworzyć najlepsze serwisy informacyjne w Polsce. Rocznie przekazują ponad 12 tys. korespondencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Beata Płomecka media dziennikarze W POLSKIM RADIU POLSKA

Płomecka: pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie imigracja Beata Płomecka Michał Strzałkowski reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Mateusz Morawiecki premier

Szczyt UE. Ursula von der Leyen: oczekujemy, że Polska zmieni system dyscyplinarny sędziów

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że Polska powinna wdrożyć lipcowe orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Jak mówiła, zmieniony musi zostać system dyscyplinarny dla sędziów, a sędziowie odwołani niezgodnie z prawem muszą zostać przywróceni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Unia Europejska Komisja Europejska POLSKA Ursula von der Leyen sądownictwo Beata Płomecka

Drugi dzień szczytu UE. Jest apel o współfinansowanie bariery na granicy z Białorusią

Trwa drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli poświęcony między innymi migracji i sytuacji na zewnętrznych granicach. To sprawa paląca w Unii w związku z działaniami białoruskiego reżimu, który sprowadza nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przepycha ich następnie przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Drugi dzień szczytu UE. Dziś rozmowy m.in. o kryzysie migracyjnym i ochronie granic

Migracja i sytuacja na granicach zewnętrznych - to jeden z tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie wykorzystywanie nielegalnych migrantów przez białoruski reżim, przepychanie ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Unijna debata o praworządności. Polskiego premiera poparli przywódcy trzech państw

Dwie godziny trwała debata o praworządności i Polsce na unijnym szczycie w Brukseli w związku z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. W dyskusji wzięło udział kilkunastu przywódców. - Debata była spokojna - relacjonował jeden z unijnych dyplomatów, wskazując, że polskiego premiera poparli szefowie rządów Węgier, Słowenii i Słowacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Beata Płomecka Mateusz Morawiecki premier Rada Europejska

Szef MON: to, co robi reżim Łukaszenki na granicy, musi mieć poparcie Rosji

- Ważna jest jednomyślność i solidarność państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i takie słowa usłyszałem - mówił w kwaterze głównej NATO w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak. Na spotkaniu szefów resortów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego polski minister przedstawił informację o sytuacji na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak NATO Bruksela Europa Ministerstwo Obrony Narodowej Beata Płomecka

"Musimy znaleźć sposób na zbliżenie stanowisk". Angela Merkel o potrzebie porozumienia między Polską a UE

Kanclerz Niemiec mówiła w Brukseli, że konieczne jest znalezienie porozumienia z Polską. Angela Merkel, przed wejściem na unijny szczyt w Brukseli podkreślała, że kwestia praworządności jest kluczowa dla Unii, ale wspólne rozwiązywanie problemów jest niezbędne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela Angela Merkel Trybunał Sprawiedliwości UE Beata Płomecka Unia Europejska

Spotkanie ministrów obrony państw NATO. Rozmowy o strategii na wypadek ataku ze Wschodu

Plan obrony NATO przed potencjalnym rosyjskim atakiem to jeden z tematów spotkania ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Ministrowie mają także rozmawiać na temat sytuacji w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów. Polskę na spotkaniu reprezentuje szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska NATO Rosja MON Mariusz Błaszczak Beata Płomecka

Dziś początek szczytu UE. Wśród tematów m.in. kryzys energetyczny i praworządność w Polsce

Wysokie ceny energii, kwestie związane z praworządnością oraz migracja i sytuacja na zewnętrznych granicach - to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego szczytu w Brukseli z udziałem europejskich przywódców. Liderzy 27 krajów będą także rozmawiać na temat klimatu oraz walki z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki Belgia Bruksela energetyka migracja COVID-19 Beata Płomecka