X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Beata Płomecka

"Było o krok od rekordu". Beata Płomecka i Jarosław Guzy zdradzają kulisy unijnego szczytu

- Był to bardzo szarpany szczyt, zajęło sporo czasu, aby zasypać wszystkie nieporozumienia między krajami członkowskimi. Zabrakło pół godziny, aby ten szczyt był rekordowy. Ten najdłuższy to nadal szczyt nicejski - mówiła w Polskim Radiu 24 korespondentka Beata Płomecka. O kulisach ostatnich wydarzeń w Brukseli opowiedział także Jarosław Guzy (PAP).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny Bruksela Beata Płomecka Jarosław Guzy Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

SZCZYT W BRUKSELI Premier: aby można było zaakceptować porozumienie, nie może być uznaniowości ws. praworządności

- Nie może być uznaniowości w sprawie oceniania stanu praworządności w krajach członkowskich - tak mówił premier Mateusz Morawiecki w Brukseli. Podkreślił, że tylko wtedy Polska będzie mogła zgodzić się na kompromis w sprawie budżetu na kolejnych siedem lat i funduszu odbudowy po pandemii na unijnym szczycie.
Zobacz więcej na temat:  premier Unia Europejska Bruksela Europa Mateusz Morawiecki fundusze unijne budżet UE 2021-2027 ŚWIAT Beata Płomecka

Szczyt UE ws. budżetu i funduszu odbudowy. Nowa propozycja grupy "oszczędnych"

Państwa z tzw. grupy "oszczędnych" zaproponowały na unijnym szczycie w Brukseli kolejne cięcia w funduszu odbudowy po pandemii. Holandia, Austria, Dania, Szwecja i Finlandia chcą, by wyniósł on 700 miliardów euro i składał się po połowie z bezzwrotnych grantów i pożyczek. Tę informację potwierdził Polskiemu Radiu dyplomata jednego z tych krajów.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne fundusze ue Bruksela Rada Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny finanse Beata Płomecka ŚWIAT

Szczyt UE przerwany do niedzieli. Premier spotkał się z przywódcami V4, Słowenii, Chorwacji i Łotwy

W Brukseli nocne spotkanie przywódców Grupy Wyszehradzkiej z premierem Słowenii Janezem Janszą. Szefowie rządów Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Słowenii spotkali się po zakończeniu sobotniej sesji nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej. Po zakończeniu drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki przeprowadził jeszcze konsultacje z przywódcami Chorwacji i Łotwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet unijny budżet ue budżet UE 2021-2027 Rada Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Beata Płomecka

Przełamanie impasu na szczycie? Szef RE z nową propozycją ws. funduszu odbudowy

Szef Rady Europejskiej zaproponował nowe zmiany dotyczące funduszu odbudowy. Ogólna wielkość pozostała na razie bez zmian (750 miliardów euro), ale są różnice w proporcjach, jeśli chodzi o dotacje i pożyczki. Powiedział o tym brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z unijnych dyplomatów.
Zobacz więcej na temat:  budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet unijny fundusze unijne pomoc finanse Europa Unia Europejska fundusze europejskie Rada Europejska Beata Płomecka ŚWIAT

Premier: Polska przeciwna propozycjom wiązania funduszy z praworządnością

Polska stale nie zgadza się na propozycje wiązania unijnych środków z przestrzeganiem praworządności i osiąganiem celów klimatycznych. Takie stanowisko przedstawił w nocy premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu pierwszego dnia szczytu Rady Europejskiej w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  budżet UE 2021-2027 budżet unijny budżet ue premier Mateusz Morawiecki Europa Unia Europejska Bruksela Beata Płomecka ŚWIAT

Brak zgody ws. finansów UE na szczycie w Brukseli. Dziś kolejna próba osiągnięcia kompromisu

Chodzi o unijny budżet opiewający na ponad bilion euro i fundusz odbudowy po pandemii w wysokości 750 miliardów euro. Rozmowy zostały przerwane i będą wznowione dziś o godz. 11.00. Na kompromisowe rozwiązania nie zgodziła się Holandia, której opór w sprawie funduszu przekreślił szanse na porozumienie.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela budżet ue budżet UE 2021-2027 finanse Beata Płomecka ŚWIAT

Nadal brak porozumienia ws. budżetu UE i funduszu odbudowy. Jutro unijny szczyt w tej sprawie

Dzień przed unijnym szczytem nadal utrzymują się duże różnice zdań w sprawie budżetu na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po pandemii. Powiedział o tym dziennikarzom jeden z wysokich rangą urzędników w Radzie Europejskiej, zaangażowany w przygotowanie spotkania unijnych liderów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 fundusze unijne Beata Płomecka

PE nie zgodził się na odrzucenie pakietu drogowego. Głosowane są poprawki

Parlament Europejski nie zgodził się na odrzucenie pakietu drogowego, czego domagali się m.in. polscy europosłowie. Jeszcze dziś wieczorem deputowani będą głosować nad poprawkami do przepisów zaostrzających zasady w transporcie międzynarodowym dotyczące płacy i pracy kierowców. Wyniki poznamy jutro.
Zobacz więcej na temat:  transport Unia Europejska przewoźnik Europa Bruksela Parlament Europejski Beata Mazurek Kosma Złotowski Beata Płomecka ŚWIAT

UE otwiera granice. Sprawdź, z których krajów będzie można podróżować do Europy

Lista krajów, z których będzie można od środy podróżować do Unii Europejskiej, ma być zatwierdzona jutro w południe. Chorwacja, która kończy półroczne przewodnictwo we Wspólnocie, uruchomiła procedurę pisemną w sprawie stopniowego otwierania granic zewnętrznych zamkniętych od połowy marca w związku z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska granica Europa Komisja Europejska Beata Płomecka Bruksela ŚWIAT