X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bartłomiej Biskup

Dr hab. Bartłomiej Biskup: w Rzeszowie każda partia będzie chciała się sprawdzić i wystawi swojego kandydata

- W wyborach na prezydenta Rzeszowa będzie wielu pretendentów. Przewiduję również dwie tury głosowania. Dopiero w finałowym etapie będzie można udzielić poparcia kandydatowi z podobnego bloku politycznego. W pierwszej turze wszyscy zechcą się sprawdzić - powiedział dr hab. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rzeszów podkarpackie Adrian Klarenbach Bartłomiej Biskup POLSKA polityka

Dr Bartłomiej Biskup: reakcja mediów usztywnia stanowiska negocjacyjne obu strony

- Jestem zaskoczony reakcją mediów. Ten projekt jest na razie w bardzo wstępnej fazie, także dużo się może jeszcze w nim zmienić i nie wiadomo czy w ogóle wejdzie w życie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia specjalista od marketingu politycznego dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Biskup Jerzy Jachowicz Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin POLSKA media protest podatki

"Większość polityków partii opozycyjnych nie popiera skrajnych postulatów". Dr Bartłomiej Biskup o Strajku Kobiet

- Strajk Kobiet to wiele postulatów, niektóre z nich są popierane przez część społeczeństwa, niektóre zaś nie. To przemieszanie nie wpływa korzystnie na ten ruch i wzbudza trochę konsternację polityków, którzy nie wiedzą za bardzo czy Strajk Kobiet popierać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Bartłomiej Biskup

Dr Biskup: nierówności ekonomiczne główną przyczyną podziałów społecznych w USA

- Teraz dużo będzie zależało od prezydenta Bidena. Jeśli posłucha i doceni te części społeczeństwa, które na niego nie głosowały, pochyli się nad nimi oraz dostrzeże różne nurty wśród amerykańskich obywateli i włączy je do swojej polityki, to będzie szansa na zmniejszenie emocji - powiedział dr hab. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Bartłomiej Biskup USA Stany Zjednoczone Waszyngton Ameryka Północna

"To są dziedzice mentalności PRL-owskiej". Sprawa szczepień celebrytów zaszkodzi opozycji?

Sprawa zaszczepienia celebrytów poza kolejką może zaszkodzić notowaniom opozycji. - W pewnym sensie podważa do niej wiarygodność, skoro wybrała takie osoby na promowanie siebie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Artur Wróblewski, politolog Uczelni Łazarskiego. Zaszczepieni celebryci, to większości osoby publicznie sympatyzujące z PO i wyrażające niechęć do PiS. 
Zobacz więcej na temat:  szczepionka COVID-19 koronawirus Artur Wróblewski Bartłomiej Biskup

"Bieżąca walka polityczna". Dr Bartłomiej Biskup o sporze wokół budżetu UE

- Trzeba rozróżnić to, co mówi się wewnątrz krajów UE na potrzeby bieżącej walki politycznej, nadchodzących wyborów, np. w Holandii, od tego, co się oficjalnie czy nieoficjalnie negocjuje na forum UE kanałami dyplomatycznymi - mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Dominik Hejj Viktor Orban Węgry POLSKA Antoni Trzmiel Bartłomiej Biskup

Dr Bartłomiej Biskup: Polska ma więcej przyjaciół w Niemczech niż w Komisji Europejskiej

- Komisja Europejska w nowym składzie naciska na Polskę jeszcze bardziej. Niemcy podchodzili do Polski dość przyjaźnie pod kątem pewnych propozycji i uzgodnień, dlatego nie utożsamiałbym działań prezydencji niemieckiej z działaniami KE - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 weto fundusze ue fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Bartłomiej Biskup Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24

"Warszawa musi załatać dziurę budżetową, stąd mniej inwestycji". Dr Biskup o podwyżce cen śmieci w stolicy

- Od jakiegoś czasu widzimy w Warszawie ograniczenie inwestycji. Samorząd musi załatać dziurę budżetową. Dyskusja o tym, skąd wziąć dodatkowe pieniądze wciąż się toczy, padło teraz na śmieci. Mówi się też o podwyżkach cen za bilety komunikacji miejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski odpady Bartłomiej Biskup Tadeusz Płużański Platforma Obywatelska

Prof. Bartłomiej Biskup: posłowie Kukiz'15 w naturalny sposób rzeczy będą przyciągani do dużych ugrupowań

- Prawo i Sprawiedliwość może szukać innych koalicjantów, żeby podtrzymać stabilną większość w razie ewentualnych ruchów wewnętrznych - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Bartłomiej Biskup. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego nie wykluczył, że polityków Kukiz'15 mogłyby "przyciągać" takie ośrodki polityczne jak Zjednoczona Prawica.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bartłomiej Biskup Polskie Radio 24 Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość

TYLKO U NAS Protesty Strajku Kobiet tracą dynamikę. Ekspert: przestały przyciągać nowe osoby

Strajk Kobiet mimo pandemii zapowiada kolejne protesty. Dojdzie do nich w najbliższy poniedziałek. Zdaniem eksperta ich siła oddziaływania słabnie. - Wydarzyło się dużo rzeczy, które sprawiły, że te protesty przestały przyciągać nowe osoby, a nawet część z dotychczasowych uczestników przestała się z nimi utożsamiać - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  protesty w Warszawie aborcja Trybunał Konstytucyjny PiS opozycja Bartłomiej Biskup

Szef klubu będzie w kontrze do szefa partii? Historia PO zna takie przypadki

Trwa medialna wymiana ciosów między byłym i obecnym liderem PO, czyli Grzegorzem Schetyną i Borysem Budką. Zdaniem politologa Bartłomieja Biskupa sytuacja ta nie służy największej partii opozycyjnej. - To prowadzi do utraty zaufania wyborców i w konsekwencji do spadku poparcia - mówi portalowi PolskieRadio24.pl. Z kolei pragnący zachować anonimowość poseł PO uważa, że Grzegorz Schetyna stara się w ten sposób o funkcję szefa klubu parlamentarnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Borys Budka Grzegorz Schetyna Bartłomiej Biskup Platforma Obywatelska polityka