X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Barbara Piwnik

"Często zmowa milczenia panuje w kręgu najbliższych dziecka". Barbara Piwnik o filmie Latkowskiego

- Bardzo bym apelowała o to, by uwagę na dzieci i młodzież zwracali wszyscy odpowiedzialni. Wtedy być może inaczej wyglądałaby praca organów ścigania - powiedziała w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik, zapytana o film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pedofilia Sylwester Latkowski społeczeństwo przestępczość Barbara Piwnik sądownictwo

KOMENTARZ EKSPERTA Prof. Genowefa Grabowska: UE nie powinna ingerować w kształt Sądu Najwyższego

– Ingerencja Komisji Europejskiej w polski proces legislacyjny jest "pozatraktatowa" – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia prof. Genowefa Grabowska, ekspert prawa międzynarodowego. Gościem "Pulsu Trójki" była także sędzie Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Mariusz Krzemiński sądownictwo Genowefa Grabowska Barbara Piwnik Komisja Europejska

Barbara Piwnik: sędziowie nie powinni walczyć z innymi władzami

- Władza ustawodawcza i wykonawcza przemija wraz z cyklem wyborczym. Natomiast sędziowie powołani dożywotnio muszą jednakowo pełnić swoje obowiązki bez względu na to, jak zmieniają się pozostałe władze. Powinni być opoką w której obywatel, nawet w starciu z władzą wie, że może znaleźć oparcie - mówiła w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik.
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo Barbara Piwnik Dorota Kania

Barbara Piwnik: czas zakończyć spory dot. sądownictwa

- Gdy słyszę o "wojnie", to myślę wtedy, jak czuje się obywatel. Pozostaje w nim niepokój i obraz walki władzy z sądami - mówiła w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik. - To niezrozumienie obywatela, powinno być tym najważniejszym dobrem, na które należy teraz przede wszystkim zwrócić uwagę - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reforma sądownictwa Barbara Piwnik Sejm Sąd Najwyższy Antoni Trzmiel

Od dziś losowanie sędziów do spraw. Potrzebna zmiana?

– Wprowadzamy wielki system losowy, wydajemy grube pieniądze na jakąś wielką tajemną machinę, która pod nadzorem Ministerstwa Sprawiedliwości będzie miała robić coś, co w zasadzie było robione pewnie w dziewięćdziesięciu kilku procentach sądów – mówił na antenie radiowej Trójki Krystian Markiewicz, przezes stowarzyszenia "Iustitia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka reforma sądownictwa Łukasz Karusta Barbara Piwnik