X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bałkany

Dr hab. Kamil Zajączkowski: proces rozszerzania Unii nie powinien się zakończyć

W węgierskim parlamencie zakończył się X Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Południowo-Wschodniej. Wzięli w nim udział szefowie izb parlamentarnych z Grupy Wyszehradzkiej oraz sześciu krajów bałkańskich. - Środkowoeuropejski głos w Unii oceniam pozytywnie - mówi dr hab. Kamil Zajączkowski.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Unia Europejska Bałkany Michał Strzałkowski

Czarnogóra: protesty w dniu intronizacji nowego hierarchy. Demonstrujący oskarżają Cerkiew o sprzyjanie Serbii

Kilkuset demonstrantów próbowało przeszkodzić w uroczystości intronizacji nowego zwierzchnika Serbskiej Cerkwi Prawosławnej w Czarnogórze. Protestujący oskarżają Cerkiew o działanie w interesie Serbii. W wyniku zamieszek w mieście Cetynia rannych zostało 50 osób. Policja zatrzymała 14 spośród protestujących. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bałkany Czarnogóra Kościół prawosławie Serbia cerkiew prawosławna protest

Premier: nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy

- Mamy znacznie dłuższą tradycję i nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy Zachodniej, czym jest demokracja, czym jest praworządność, ponieważ wiemy to najlepiej. Walczyliśmy o praworządność i demokrację podczas strasznych lat komunizmu - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dyskusji panelowej podczas Forum Strategicznego w Bledzie w Słowenii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka Unia Europejska Bałkany

"Międzysłowiańska" Kukawica

- Każda z nas od jakiegoś czasu była związana ze środowiskiem śpiewu i tańców tradycyjnych. Wszystkie z nas miały w sobie twórczą energię, którą chciały zrealizować. W odpowiednim czasie spotkałyśmy się w tym pragnieniu. O pragnieniu tworzenia własnej muzycznej mozaiki opowiadały w „Kiermaszu pod kogutkiem” artystki grupy Kukawica.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor tradycja muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Dorosz Bałkany Ukraina Podhale

Dr Spasimir Domaradzki: siła przyciągania państw Bałkanów zachodnich przez UE słabnie

W Berlinie odbył się wirtualny Szczyt Bałkanów Zachodnich. Głównym tematem spotkania było podsumowanie siedmiu lat funkcjonowania Procesu Berlińskiego, mającego pomóc sześciu krajom regionu w integracji z Unią Europejska oraz wyznaczenie działań koniecznych do wzmocnienia rozwoju gospodarczego Bałkanów Zachodnich. - Proces Berliński ma pomóc przygotować te państwa w obszarach spoza głównych problemów - mówi dr Spasimir Domaradzki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Bałkany integracja europejska Paweł Lekki

Szef macedońskiego MSZ: jeśli UE nie przyjmie Bałkanów Zachodnich, zrobi to ktoś inny

Szef macedońskiego MSZ Bujar Osmani podkreślił, że jego kraj wierzy w konieczność realizacji procesu rozszerzania Unii Europejskiej. Perspektywie dołączenia krajów bałkańskich do Wspólnoty był poświęcony szczyt ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich w Rogalinie pod Poznaniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka Bałkany Macedonia Północna Unia Europejska

Spotkanie szefów MSZ V4. Zbigniew Rau: wyraziłem nieustające poparcie Polski dla rozszerzenia UE

- Wyraziłem nieustające poparcie Polski dla rozszerzenia UE, które dzielimy z państwami V4 - mówił szef MSZ Zbigniew Rau po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych V4 i Bałkanów Zachodnich. Dodał, że spotkanie było jednak pełne frustracji, że proces akcesyjny Bałkanów Zachodnich trwa niezwykle długo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych grupa wyszehradzka Zbigniew Rau Bałkany polityka

W Warszawie odsłonięto mural wyszehradzki. Finał Polskiej Prezydencji w V4

W Warszawie przy ul. Dobrej 53 odsłonięty został mural upamiętniający 30-lecie istnienia Grupy Wyszehradzkiej oraz koniec rocznego przewodnictwa Polski w tym formacie. W wydarzeniu udział wzięli Wicepremier Rządu RP, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. Piotr Gliński, Sekretarz Stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury, prof. Rafał Wiśniewski, jak również przedstawiciele państw wyszehradzkich akredytowani w Polsce: ambasador Republiki Słowackiej Andrej Droba, ambasador Republiki Węgierskiej Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz chargé d’affaires Republiki Czeskiej Jiří Kyrian.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego grupa wyszehradzka Szymon Szynkowski Bałkany