X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Australia

Albert Świdziński: Australijczycy wybrali okręty, które mogą operować z dala od wód przybrzeżnych

- Australijczycy dokonali wyboru permanentnie. Trajektoria, z której wynika, że będą trzymać się bliżej Stanów Zjednoczonych i po ich stronie opowiedzą się w konflikcie hegemonicznym była raczej jasna do przewidzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Albert Świdziński (portal Strategy&Future).
Zobacz więcej na temat:  USA Polskie Radio 24 polityka Wielka Brytania Antoni Opaliński Australia Chiny

Forum Belwederskie. Łukasz Kulesa: Polska i Wielka Brytania wciąż mają wiele wspólnych interesów

- Nasi brytyjscy partnerzy i goście jednoznacznie mówili nam, że Wielkiej Brytanii uda się zrobić dwie rzeczy jednocześnie: zachować silne związki z państwami europejskimi i Polską oraz zwiększyć zainteresowanie sprawami globalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kulesa (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Wielka Brytania USA Australia

"To cios w plecy". Stanowcza reakcja Francji po zerwaniu przez Australię umowy ws. okrętów podwodnych

Francuskie władze wyraziły oburzenie decyzją australijskiego rządu o zerwaniu umowy dotyczącej dostawy 12 okrętów podwodnych. Rząd w Canberze poinformował, że zawarł porozumienie z władzami Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i zrezygnował ze współpracy z Francją. Paryż nazwał tę decyzję "zdradą".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Europa Australia Stany Zjednoczone USA statek Canberra Paryż

USA, Wielka Brytania i Australia ogłaszają współpracę obronną na Indo-Pacyfiku. Jest zdecydowana reakcja Chin

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia tworzą nowy strategiczny pakt bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku. Przewiduje on bliską współpracę militarną i dyplomatyczną, a także wymianę informacji i technologii. Według ekspertów pakt AUKUS jest odpowiedzią na rosnące wpływy Chin w regionie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Pacyfik Chiny USA Australia Azja Ameryka Europa Wielka Brytania

Nieśmiały drapieżnik. Jak ludzie wytępili tygrysa tasmańskiego

Był największym drapieżnym torbaczem na świecie. Już trzy tysiące lat temu prehistoryczni artyści malowali jego wizerunki na ścianach jaskiń. Jego populacja kurczyła się powoli przez dziesiątki wieków. Ostateczny cios zadali mu europejscy osadnicy, przekonani, że z naturą Tasmanii mogą robić to, co im się podoba.
Zobacz więcej na temat:  Tasmania Australia Wielka Brytania kolonie ludobójstwo ochrona przyrody katastrofa ekologiczna ekologia zwierzęta rolnictwo kangur HISTORIA

Eksperci: stale rośnie eksport, ale słaby kurs złotego zwiększa koszty importu

Dane o polskim eksporcie dowodzą, że umacniamy pozycję u naszych tradycyjnych odbiorców, ale również skutecznie poszukujemy nowych rynków zbytu. Pomagają nam w tym poprzerywane z powodu COVID-19 łańcuchy dostaw. Ale coraz ważniejsza staje się skuteczna dyplomacja gospodarcza, która musi wspierać ekspansję przedsiębiorców - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej I prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu  Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eksport Niemcy handel import Indie Chiny Unia Europejska USA Afryka Australia Japonia NBP kurs walut monetyzacja

Polska odsprzedała Australii milion dawek szczepionki firmy Pfizer. Ambasador: brak mi słów, by podziękować

"Zakupy szczepionek przeciw COVID-19, jakich dokonaliśmy, pozwalają zabezpieczyć potrzeby naszych obywateli i wspierać innych w potrzebie; to odpowiedzialna i solidarna polityka" - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski w związku z decyzją rządu o odsprzedaży Australii miliona dawek Pfizera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Australia szczepionka Pfizer COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia