X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Artur Wolski

Zawisza Czarny z Grabowa

Zawisza Czarny z Garbowa, to żyjący w XV wieku polski rycerz, uczestnik bitwy pod Grunwaldem i delegat na sobór w Konstancji, gdzie miano rozsądzić spór polsko–krzyżacki. Zręczny dyplomata, doskonały wojownik. I choć w młodości groziła mu ekskomunika za występki przeciwko biskupowi, nie spłacał długów w terminie, stawał z orężem przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, to już dla sobie współczesnych stał się symbolem wszelkich cnót i bohaterem narodowym.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Artur Wolski historia Polski

Jak się uczyć, żeby było i przyjemnie i pożytecznie

Dla jednych nauka to przyjemność a dla innych nie ma co ukrywać - kara. W dzisiejszej "Mini Eurece" profesor Tadeusz Pietras z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - naukowiec, psychiatra, pulmonolog i autor wielu książek edukacyjnych, radził co można zrobić, żeby się w szkole nie nudzić i dlaczego warto się uczyć nawet jeśli wiedzę zdobywamy w domu w trybie on-line, a nauczyciele stawiają nam wirtualne oceny w wirtualnych dziennikach.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski edukacja

Jak przekonać swojego "pupila" do wizyty u weterynarza?

Świat bez zwierząt pewnie w ogóle by nie istniał - przekonuje gość "Mini Eureki" Magdalena Głowacka, lekarz weterynarii i specjalistka żywienia zwierząt. Ale czy zwierzętom jest dobrze z ludźmi? Skąd wiemy, kiedy nie są zadowolone? Sposobów manifestacji zwierzęcego niezadowolenia jest mnóstwo: od chęci ucieczki, przez fukanie, syczenie, bicie łapą, kładzenia po sobie uszu, czy podkulanie ogona. W naszej audycji zastanawialiśmy się jak w gabinecie weterynaryjnym przekonać zwierzę do badania.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski edukacja

Objaw zmęczenia w ciągu dnia? Powodem może być niedobór wody w organizmie

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, która jest głównym składnikiem organizmu. W ciele dorosłego mężczyzny znajduje się około 60 proc. wody, w ciele dorosłej kobiety około 50 proc. Organizm nie może magazynować większej ilości wody, dlatego też musi być ona stale mu dostarczana. Niedostateczna podaż płynów szybko może doprowadzić do odwodnienia, które jest przyczyną poważnych zaburzeń stanu zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski zdrowie medycyna dieta woda

Na kawarantannie Program 1 Polskiego Radia uczy i utrwala wiedzę. Włącz i dowiedz się więcej

Czy Judasz Iskariota to naprawdę zdrajca? Czy Abelard dobrze zrobił poślubiając Heloizę? Czy ziemia to planeta, na której od zawsze było życie? Dlaczego rok 1978 jest taki ważny? Na te i inne interesujące pytania znajdą Państwo odpowiedzi w programach edukacyjnych przygotowanych przez Program 1 Polskiego Radia. #Zostańwdomu z radiową Jedynką!
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak Artur Wolski Katarzyna Kobylecka Krzysztof Michalski Andrzej Nowak woda Wielkanoc zdrada Ziemia filozofia historia Polski średniowiecze tradycja

Program 1 Polskiego Radia poleca audycje edukacyjne

Program 1 Polskiego Radia na czas kwarantanny specjalnie dla swoich słuchaczy przygotował wiele ciekawych audycji o tematyce edukacyjnej. Będziemy mówić m.in. o dziedzictwie starożytnych Greków, wirtualnych wystawach i tematach z zakresu medycyny. #Zostańwdomu z radiową Jedynką!
Zobacz więcej na temat:  archeologia Grecja Katarzyna Kobylecka Artur Wolski medycyna zdrowie Narodowe Centrum Kultury Agnieszka Kunikowska Michał Montowski Krzysztof Michalski #zostańwdomu