X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Anna Zalewska

"Zwyciężą transgraniczne interesy z Polską". Zalewska o relacjach z Niemcami po wyborach

- W relacjach polsko-niemieckich, po wyborach do Bundestagu, wygrają pragmatyzm, wymiana gospodarcza, bliskie sąsiedztwo i transgraniczne interesy - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska. Gościem audycji był też europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Niemczech relacje polsko-niemieckie SPD CDU partie polityczne Unia Europejska ŚWIAT Niemcy Europa Anna Zalewska

"Pozaprawna, polityczna i nieludzka". Anna Zalewska o decyzji TSUE ws. kopalni Turów

- Nie chcemy zamknięcie elektrowni i kopalni, to jest ważne dla mieszkańców i Czech, i Polski - powiedziała europoseł PiS Anna Zalewska. W jej ocenie decyzja Trybunał Sprawiedliwości UE jest "pozaprawna, polityczna i nieludzka". Koalicja Polska złoży wniosek o rozszerzenie obrad Senatu o informację premiera ws. Turowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energetyka Czechy Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Anna Zalewska Prawo i Sprawiedliwość

Zalewska: wydobycie węgla nie ma wpływu na poziom wód, ws. Turowa wszystko jest oparte na nieprawdzie

- W tej sprawie wszystko jest oparte na nieprawdzie. Kompleks Turów PGE przeprowadził razem z IMGW wieloletnie badania, w których udowodniono - przedstawiono to Komisji Europejskiej i Trybunałowi Sprawiedliwości UE - że wydobycie węgla absolutnie nie ma wpływu na poziom wód gruntowych - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE górnictwo węgiel Polskie Radio 24

"Odpowiada za to, że jest realizowany niemiecko-rosyjski interes omijający Polskę". Zalewska o Tusku

- Kiedy trzeba było się bić o polską sprawę, Europejska Partia Ludowa, na czele której stoi Donald Tusk, blokowała rezolucję w sprawie Nord Stream 2. Rezolucja ta miała nakazać Komisji Europejskiej podjęcie zdecydowanych kroków. To Tusk odpowiada za to, że realizuje się niemiecko-rosyjski interes, który omija Polskę - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Donald Tusk

"Ma zagwarantować, że UE będzie sprawiedliwa". Anna Zalewska o deklaracji ideowej unijnej prawicy

- Ta deklaracja, podpisana dzisiaj w wielu krajach Europy, ma przełożyć się w najbliższych miesiącach na zbudowanie trzeciej siły w Parlamencie Europejskim, po to, żeby mieć możliwość przekonywania właśnie do tej Europy, która była zaplanowana, kiedy do niej wstępowaliśmy - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł Anna Zalewska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Sejm polityka Magdalena Złotnicka Jarosław Kaczyński Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej

"UE nie współpracuje z terrorystami". Anna Zalewska o działaniach na Białorusi

- Myślę, że cierpliwość zachodu Unii Europejskiej powinna zostać wyczerpana i dzisiaj powinny zapaść decyzje, nie tylko dotyczące Białorusi - powiedziała w audycji "W samo południe", na antenie Programu 1 Polskiego Radia Anna Zalewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Była minister edukacji narodowej dodała, że "z terrorystami Unia Europejska po prostu nie współpracuje".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska Anna Zalewska samolot Ryanair Magdalena Ogórek

"Chce odwracać uwagę o tego, co najważniejsze". Anna Zalewska o groźbach Very Jourovej wobec Polski

- Vera Jourova chce oczywiście odwracać uwagę od tego, co jest ważne w UE, przede wszystkim od katastrofy szczepionkowej. Myślę, że razem z panią komisarz von der Leyen na ten temat dyskutują - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.    
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Anna Zalewska PiS Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Vera Jourova

"Oderwanie od rzeczywistości". Anna Zalewska o opozycji krytykującej edukację zdalną

- Kiedy obejmowałam resort edukacji, były ogromne kłopoty z dostępnością do szerokopasmowego internetu. To było zaledwie 10 proc. szkół. Dziś tak naprawdę większość szkół jest do niego podłączona. Krytyka opozycji to tak naprawdę klasyczne oderwanie od rzeczywistości - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, odnosząc się do krytyki opozycji, która zarzuca rządowi nieudolność w przygotowaniu i prowadzeniu zdalnego nauczania w szkołach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Zalewska POLSKA edukacja polityka pandemia szkoła zdalne nauczanie zdalna nauka

Anna Zalewska: Polska i Węgry bronią każdego kraju członkowskiego i całej UE

- Jeśli raz pozwolimy na to, żeby działać pozatraktatowo, wpisywać sobie bliżej nieokreślone rozporządzenie, to widzimy, w jakim niebezpieczeństwie jest cała Unia Europejska - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Anna Zalewska. Gościem "Debaty Jedynki" był także europoseł PO Andrzej Halicki.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio Marek Mądrzejewski Anna Zalewska PiS Andrzej Halicki koalicja obywatelska budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny Unia Europejska POLSKA Europa polityka

Weto Polski i Węgier ws. budżetu UE. Anna Zalewska: to normalna formuła negocjacyjna

- Holandia przed wakacjami także groziła wetem dla budżetu Unii Europejskiej. To normalna formuła negocjacyjna opisana w przepisach po to, by mniejsze kraje miały możliwość obrony, a w przypadku Polski to także obrona obywateli europejskich - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze ue fundusze unijne Komisja Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 infografika Anna Zalewska

"Bezrobocie, ubóstwo, wysokie ceny energii". Anna Zalewska o skutkach decyzji UE ws. redukcji emisji CO2

- Mamy na stole Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, który miał wynosić kilkadziesiąt miliardów euro, a wynosi zaledwie 10 mld i są duże obostrzenia, żeby z niego skorzystać - wskazywała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska dwutlenek węgla klimat Anna Zalewska Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka