X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Angela Merkel

Szczyt UE. Do Węgier i Polski ws. zastrzeżeń do kwestii praworządności dołączyła Słowenia i Łotwa

Nie tylko Polska i Węgry, ale też Słowenia i Łotwa zgłosiły na szczycie UE zastrzeżenia ws. mechanizmu powiązania dostępu do funduszy unijnych z praworządnością - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych. Po drugiej stronie barykady była Holandia. Nocne spotkania nie rozwiązały problemów.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Mateusz Morawiecki Angela Merkel Viktor Orban

Węgierskie weto storpeduje przyjęcie planu budżetu UE? Ćosić: to nie są czcze pogróżki

- Przyjęcie planu unijnego budżetu to jeden z priorytetów niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej. Jeżeli będzie to powiązane z uzależnieniem unijnych funduszy od oceny praworządności, może to pokrzyżować Viktor Orban, który zagroził wetem - powiedziała Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet unijny Antoni Opaliński Bruksela Węgry Viktor Orban Angela Merkel Niemcy

Reakcja Niemiec na wybory w Polsce. Dr Budzisz: tamtejsze elity będą pragmatycznie współpracować

- Niemieckie elity uważają, że to półrocze, kiedy Niemcy sprawują przywództwo w Unii Europejskiej, jest przywództwem kluczowym w całej konstrukcji i to odpowiedzialność Niemiec. A bez głosu Polski(...) nie można niczego trwałego w UE zbudować - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Budzisz, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Andrzej Duda Angela Merkel wybory prezydenckie 2020 Europa

"Polskę i Niemcy łączy partnerstwo". Angela Merkel gratuluje Andrzejowi Dudzie

"Życzę Panu szczęścia i sukcesu na tym odpowiedzialnym stanowisku" - napisała szefowa niemieckiego rządu w liście gratulacyjnym do prezydenta Andrzeja Dudy. Angela Merkel podkreśliła, że "dzisiaj, 75 lat po zakończeniu wojny, Polskę i Niemcy łączy bliskie partnerstwo w centrum Europy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Andrzej Duda Angela Merkel wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 infografika

"Nigdy nie były strategiczne dla obu stron". Prof. Paweł Skibiński o relacjach polsko-hiszpańskich

- Istnieją silne relacje gospodarcze, ale na pewno nie jesteśmy priorytetowym partnerem Hiszpanów, bo oni tradycyjnie wiążą się ze strefą śródziemnomorską i Ameryką Łacińską - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Paweł Skibiński, UW, historyk, specjalista od spraw hiszpańskich. Gość komentował wizytę szefa MSZ Jacka Czaputowicza w Hiszpanii oraz mówił o relacjach obu krajów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Unia Europejska Angela Merkel Niemcy Parlament Europejski Hiszpania

Dr Bonikowska: zasadnym jest skoordynowane otwieranie zewnętrznych granic Schengen

Według rekomendacji Komisji Europejskiej państwa członkowskie Strefy Schengen powinny w lipcu otworzyć swoje granice zewnętrzne wobec obywateli 15 państw uznanych za "epidemicznie bezpieczne". Ale najpierw Węgry, a teraz Belgia, uważają, że to przedwczesne i zapowiadają, że granic nie otworzą. Również Grecja postanowiła nie wdrażać otwarcia granic wobec obywateli państw z oficjalnej unijnej listy. Jak obecnie wygląda unijna rekomendacja otwierania granic? 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Niemcy Angela Merkel Strefa Schengen Parlament Europejski WHO USA

Niemiecka prezydencja w UE. Publicystka: celem dokończenie negocjacji nad pakietem pomocowym

- Niemcy swoją prezydencję zapowiadali dużo wcześniej niż dzisiaj podczas wystąpienia Angeli Merkel w Parlamencie Europejskim. Zaczęło się to już w maju, kiedy niemiecka kanclerz wspólnie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem wyraziła poparcie dla bezprecedensowego planu naprawczego i pomocy UE po pandemii - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Unia Europejska Angela Merkel Niemcy Parlament Europejski

Prezydencja Niemiec w UE. Jan Puhl: Niemcy próbują ożywić swoje relacje z Francją

- Rząd niemiecki próbuje ożywiać relacje niemiecko-francuskie, próbuje na różnych szczeblach dogadać się z krajami Europy. Koronawirus to nasza wspólna, europejska sprawa. Razem musimy ten problem rozwiązać - stwierdził w Polskim Radiu 24 Jan Puhl, b. korespondent tygodnika "Der Spiegel" w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość historia Polski Niemcy Angela Merkel