X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Angela Merkel

NASZ WYWIAD Po wyborach w Niemczech. Ekspert OSW: nowy rząd skoncentruje się na zachodzie UE, wyzwaniem będą relacje z Pekinem

- To, co dzieje się za Odrą, nie jest priorytetem młodszego pokolenia polityków w Niemczech. Nowy niemiecki rząd skoncentruje się na relacjach z Francją i zachodem Europy. Wyzwaniem dla polityki Berlina będą relacje z Chinami – powiedział portalowi PolskieRadio24.pl ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Frymark.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy wybory w Niemczech Angela Merkel CDU SPD NASZ WYWIAD

Doradca Merkel: Niemcy zadbały, by pozbawić Ukrainę szans na wstąpienie do UE i NATO

Wieloletni doradca ds. polityki zagranicznej niemieckiej kanclerz ujawnia kulisty działań dyplomacji RFN. – Angela Merkel zawsze pamiętała o tym, co byłoby akceptowalne dla Rosji; zadbała, by Ukraina nie miała perspektyw na wstąpienie do Unii Europejskiej i NATO – zdradził w wywiadzie dla „Der Spiegel” Christoph Heusgen, jeden z najbardziej wpływowych doradców rządzącej przez 16 lat Niemcami kanclerz.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Ukraina Angela Merkel NATO Unia Europejska

Nord Stream 2 – instrument polityczny w rękach Rosji

Jak mające miejsce 26 września wybory do Bundestagu wpłyną na stosunki między Warszawą a Berlinem? Jakie mogą być konsekwencje uruchomienia Nord-Stream 2 dla bezpieczeństwa energetycznego Europy? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi w "Klubie Trójki" wraz z ekspertem ds. relacji polsko-niemieckich prof. Bogdanem Musiałem, dr. Szymonem Kardasiem z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Mariuszem Marszałkowskim, analitykiem ds. energetyki.
Zobacz więcej na temat:  Michalina Szymborska Trójka społeczeństwo Bundestag Niemcy Angela Merkel Nord Stream 2 Europa

Ekspert OSW: Scholz to polityk, który nie ma wiele wspólnego z Europą Środkowo-Wschodnią

Europa zastanawia się, kto zostanie kanclerzem Niemiec i jak zmieni się polityka Berlina. Wiele wskazuje na to, że niemieckim rządem pokieruje lider socjaldemokratów. - Scholz jest politykiem, który z naszym regionem nie ma wiele wspólnego. Jest bliższy Francji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kędzierski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki Więcej świata ŚWIAT Angela Merkel Niemcy wybory w Niemczech

Prof. Sebastian Płóciennik: Niemcy wybrali zmianę, ale kontrolowaną

SPD z niewielką przewagą wygrywa wybory w Niemczech, ale chadecy z CDU/CSU także są gotowi do stworzenia rządu. - Niemcy potrzebują nowego otwarcia i to we wszystkich dziedzinach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. - Niemcy chcą zmiany i dlatego wybrali SPD - dodaje prof. Sebastian Płóciennik z Ośrodka Studiów Wschodnich i Uczelni Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Angela Merkel polityka Magdalena Skajewska wybory w Niemczech

NASZ WYWIAD Wybory do Bundestagu. Ekspert: Niemcy na pierwszym miejscu kładą bezpieczeństwo socjalne, na drugim ochronę klimatu

- Pandemia wzbudziła w Niemcach niepewność, jeśli chodzi o zachowanie miejsc pracy, utrzymanie świadczeń, pomoc państwa. Wypłaty świadczeń w czasie pierwszej fali pandemii realizowane były szybko i sprawnie, co okazało się atutem kandydata SPD, ministra finansów Olafa Scholza - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Piotr Kubiak z Instytutu Zachodniego. - W czasie kampanii ważne dla Niemców były tematy związane z ochroną klimatu, jednak dla części wyborców niektóre pomysły Zielonych szły stanowczo za daleko – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy NASZ WYWIAD ŚWIAT wybory Angela Merkel

"Angela Merkel nie była antypolskim politykiem". Prof. Mieczysław Ryba o rządach kanclerz Niemiec

- W wielu pracach politologicznych wskazuje się, że przynajmniej od początku XXI w. Niemcy w sposób bardzo świadomy i planowy weszły na ścieżkę powrotu do grona mocarstw o charakterze globalnym - mówił w programie "Debata PR24" na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (UŁ). Pozostałymi gośćmi audycji byli prof. Mieczysław Ryba (KUL) oraz prof. Bartłomiej Biskup (UW).
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej polityka Jerzy Jachowicz POLSKA Unia Europejska Europa Czechy Niemcy Angela Merkel Trybunał Sprawiedliwości UE

16 lat rządów Merkel. Prof. Miszczak: Niemcy osiągnęły swój cel - proniemiecką integrację Europy

- Dla mnie jest ona wielką postacią, choć nie brakowało przez te lata ewidentnych błędów politycznych z jej strony, także w stosunku do Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. Jego zdaniem za rządów Angeli Merkel Niemcy osiągnęły swój cel - "proniemiecką integrację Europy". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Unia Europejska Angela Merkel

Jak odejście Angeli Merkel wpłynie na relacje z Polską?

Już za kilkanaście dni dojdzie do wyborów parlamentarnych w Niemczech, gdzie zakończy się era rządów obecnej kanclerz i prawdopodobnie chadecji. - Angela Merkel jest krytykowana na arenie wewnętrznej za zły styl przekazania władzy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Grzegorz Grosse. Czy zmiana sterów władzy u naszych zachodnich sąsiadów, odbije się na relacjach polsko-niemieckich?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Angela Merkel Szymon Szynkowski Niemcy

"Łącząc umysły, tworzymy przyszłość". Polska na EXPO 2020 w Dubaju stawia na biznes i kreatywność

Już za 2 tygodnie nastąpi otwarcie Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa będzie niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, będzie to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy zaprezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Rzym Niemcy Angela Merkel Mateusz Morawiecki ONZ Afganistan Stanisław Lem język polski Dubaj