X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andżelika Borys

Sprawa Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. 34 tygodnie w białoruskim więzieniu bez aktu oskarżenia

- We wtorek mijają 34 tygodnie (238 dni) od zatrzymania liderki Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys, a w czwartek od zatrzymania Andrzeja Poczobuta. W ich sprawach wciąż toczy się "śledztwo". Nie wiadomo, ile jeszcze czasu spędzą w areszcie, zanim sprawa zostanie skierowana do sądu. - Termin zatrzymania upływa 25 listopada, ale najprawdopodobniej zostanie on ponownie przedłużony – przekazała żona dziennikarza, Oksana Poczobut.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Andżelika Borys Andrzej Poczobut reżim Raport Białoruś ŚWIAT Europa

"Siedzą w więzieniu po prostu za nic". Akcja solidarności z Polakami aresztowanymi na Białorusi

Z aresztowanymi i przebywającymi w białoruskim więzieniu liderami Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem solidaryzowali się w niedzielę w Białymstoku uczestnicy cyklicznej akcji, która odbyła się przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stoją tam symboliczne portrety Borys i Poczobuta.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Andżelika Borys Andrzej Poczobut Polacy za granicą Polacy na Białorusi

"Siedzą w więzieniu po prostu za nic". Akcja solidarności z Polakami aresztowanymi na Białorusi

Z aresztowanymi i przebywającymi w białoruskim więzieniu liderami Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem solidaryzowali się w niedzielę w Białymstoku uczestnicy cyklicznej akcji, która odbyła się przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stoją tam symboliczne portrety Borys i Poczobuta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podlaskie Białystok Białoruś Andżelika Borys Andrzej Poczobut reżim

Akcja urodzinowa polskich mediów na Białorusi dla Andżeliki Borys. "Wierzymy, że przyniesie jej to radość"

Największe media przeznaczone dla Polaków na Białorusi - portal "znadniemna.pl" i gazeta "Głos znad Niemna na uchodźstwie" - zorganizowały akcję "Narysuj kartkę urodzinową dla Pani Andżeliki". Przebywająca od ponad pół roku w areszcie pod Mińskiem prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w poniedziałek obchodzi urodziny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś społeczeństwo Andżelika Borys media

Spotkanie Swiatłany Cichanouskiej z białoruską diasporą w Warszawie

Co najmniej kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłaną Cichanouską w Warszawie. Wydarzenie dla białoruskiej diaspory w Polsce zorganizowała Fundacja "Białoruski Dom", który określany jest jako "niezależna ambasada Białorusi".
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska POLSKA Warszawa Białoruś Aleksander Łukaszenka Andrzej Poczobut Andżelika Borys

"Siedzą, bo są Polakami". Akcja solidarności z aresztowanymi na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zorganizowanej w sobotę w centrum Białegostoku akcji solidarności z aresztowanymi na Białorusi działaczami polskiej mniejszości w tym kraju - Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem. Mija pół roku, odkąd znaleźli się w areszcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białystok Białoruś Polacy na Białorusi Andrzej Poczobut Andżelika Borys protest Solidarność areszt reżim polityka Aleksander Łukaszenka

"Mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej". Prezydent o presji migracyjnej

- To nie jest tylko kwestia tego, czy my chcemy przyjąć tych migrantów, czy nie chcemy ich przyjąć. To jest kwestia tego, że my mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją i my to po prostu robimy - powiedział Andrzej Duda. Wskazał także, że odpowiedzialność za tragiczne zdarzenia na granicy spada na tych, którzy pchają na nią migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka granica Białoruś relacje polsko-białoruskie Andżelika Borys Andrzej Poczobut prawo migracja

KARPACZ 2021 Andżelika Borys i Andrzej Poczobut uhonorowani Nagrodą Polonijną na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut zostali wyróżnieni Nagrodą Polonijną podczas gali kończącej jubileuszową XXX edycję Forum Ekonomicznego w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Nagrody odebrały przedstawicielki Związku Polaków na Białorusi. Wręczył je premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Polacy na Białorusi Związek Polaków na Białorusi Andżelika Borys Andrzej Poczobut premier Mateusz Morawiecki