X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Poczobut

"Siedzą, bo są Polakami". Akcja solidarności z aresztowanymi na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zorganizowanej w sobotę w centrum Białegostoku akcji solidarności z aresztowanymi na Białorusi działaczami polskiej mniejszości w tym kraju - Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem. Mija pół roku, odkąd znaleźli się w areszcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białystok Białoruś Polacy na Białorusi Andrzej Poczobut Andżelika Borys protest Solidarność areszt reżim polityka Aleksander Łukaszenka

Mija pół roku od zatrzymania Andrzeja Poczobuta. "On nie poprosi o ułaskawienie"

Polski działacz i dziennikarz z Białorusi jest przetrzymywany w areszcie w mieście Żodzina pod Mińskiem. Białoruskie władze zarzucają jemu i prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelice Borys podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym. Ma to związek z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Andrzej Poczobut Polacy na Białorusi

"Mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej". Prezydent o presji migracyjnej

- To nie jest tylko kwestia tego, czy my chcemy przyjąć tych migrantów, czy nie chcemy ich przyjąć. To jest kwestia tego, że my mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją i my to po prostu robimy - powiedział Andrzej Duda. Wskazał także, że odpowiedzialność za tragiczne zdarzenia na granicy spada na tych, którzy pchają na nią migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka granica Białoruś relacje polsko-białoruskie Andżelika Borys Andrzej Poczobut prawo migracja

Media: Andrzej Poczobut dostaje listy ws. "uwolnienia". Prowokacja reżimu Łukaszenki?

Przetrzymywany w białoruskim areszcie polski działacz i dziennikarz Andrzej Poczobut miał otrzymać trzy listy od człowieka, który proponował mu pośrednictwo w uwolnieniu z więzienia. Informują o tym niezależne media. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Chodzić ma zaś o Juryja Waskresienskiego, uważanego za współpracownika KGB. 
Zobacz więcej na temat:  reżim Aleksander Łukaszenka KGB Andrzej Poczobut ŚWIAT Białoruś

KARPACZ 2021 Andżelika Borys i Andrzej Poczobut uhonorowani Nagrodą Polonijną na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut zostali wyróżnieni Nagrodą Polonijną podczas gali kończącej jubileuszową XXX edycję Forum Ekonomicznego w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Nagrody odebrały przedstawicielki Związku Polaków na Białorusi. Wręczył je premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Polacy na Białorusi Związek Polaków na Białorusi Andżelika Borys Andrzej Poczobut premier Mateusz Morawiecki

Prof. Bernacki: media powinny dbać o Polaków, którzy są poddawani represjom na Białorusi

- Media powinny zająć się nie tylko tematem Polaków przebywających w więzieniach, ale również zadbać o tych, którzy są poddawani codziennym, bardzo dokuczliwym represjom - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Polacy na Białorusi Polskie Radio 24 Andżelika Borys Andrzej Poczobut relacje polsko-białoruskie dziennikarze dziennikarstwo media Aleksander Łukaszenka

Areszt dla liderów mniejszości polskiej na Białorusi przedłużony. Wiceszef MSZ potępił decyzję Mińska

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz potępił decyzję o przedłużeniu aresztu dla liderów mniejszości polskiej na Białorusi. Wiceszef polskiej dyplomacji przypomniał w mediach społecznościowych, że areszt dla Andrzeja Poczobuta został przedłużony o kolejne miesiące.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Andrzej Poczobut

5 miesięcy aresztu Andrzeja Poczobuta. Białoruskie władze chcą, by przyznał się do winy

Mija 5 miesięcy od chwili zatrzymania Andrzeja Poczobuta. Polski aktywista i dziennikarz jest przetrzymywany w areszcie w Żodzinie pod Mińskiem. W tym samym miejscu jest więziona prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. Białoruskie władze zarzucają im podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Andrzej Poczobut Związek Polaków na Białorusi Polacy za granicą areszt

Andrzej Pisalnik: Łukaszenka pisze sobie historię na nowo

Sąd w Mińsku nie zgodził się wypuścić na wolność Andrzeja Poczobuta, który podobnie jak Angelika Borys od czterech miesięcy przebywa w białoruskim areszcie. Andrzej Pisalnik, działacz ZPnB uważa, że nie ma co liczyć na wypuszczenie zatrzymanych przed rozprawą sądową, jaką chcą im wytoczyć białoruskie władze.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Poczobut Białoruś Andżelika Borys Związek Polaków na Białorusi Aleksander Łukaszenka Paweł Lekki