X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Anusz

Próba otrucia Nawalnego. Dr Anusz: relacje rosyjsko-niemieckie ulegną ochłodzeniu

- Nawalny to charyzmatyczny przywódca w Rosji, a termin ataku na niego nie jest przypadkowy. Państwa naszego regionu wchodzą w bardzo dynamiczny obszar i teraz relacje między Niemcami a Rosją ulegną pewnemu ochłodzeniu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleksiej Nawalny ŚWIAT Rosja Europa Białoruś Andrzej Anusz Piotr Wąż

Rekonstrukcja rządu. Dr Anusz: to próba budowania tożsamości Solidarnej Polski

- Zarówno Jarosław Gowin jak i Jarosław Kaczyński mają wspólny interes, aby Gowin znalazł się w rządzie, i przewiduję, że w ramach rekonstrukcji tam się znajdzie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro premier Mateusz Morawiecki Andrzej Anusz Antoni Trzmiel

Dr Andrzej Anusz: tego ciosu PSL mogłoby nie przeżyć

- W tej chwili dla PSL władza na Mazowszu, w sejmiku mazowieckim, to jest jeden z podstawowych elementów utrzymywania wpływów. Pamiętajmy, że Stronnictwo jest od dłuższego czasu w opozycji. Siłą rzeczy tych wpływów w innych miejscach ma dużo mniej. Utrata Mazowsza, w sytuacji, gdy ludowcy balansują na progu wyborczym, to byłoby bardzo duże osłabienie. To mógłby być taki cios, którego PSL mógłby nie przeżyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Krzysztof Świątek Andrzej Anusz

"Długo czekaliśmy na Muzeum Józefa Piłsudskiego". Dr Andrzej Anusz o 100-leciu Bitwy Warszawskiej

- Rzeczywiście epidemia w dużym stopniu pokrzyżowała plany bardzo uroczystych, dużych obchodów stulecia zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Mam nadzieję, że pewne elementy tych obchodów się odbędą - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, historyk i politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo HISTORIA historia Polski bitwa warszawska Andrzej Anusz Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24 rocznica rocznica Bitwy Warszawskiej

Dr Anusz: Trzaskowski wie, że jego nieobecność na debacie TVP to stracona szansa

- Debata TVP zgromadziła 4 mln wyborców, a konferencję prasową w Lesznie, którą zorganizował sztab Rafała Trzaskowskiego, śledziło 2 mln osób. W dobie finiszu kampanii wyborczej myślę, że Rafał Trzaskowski ma świadomość, że stracił pewną szansę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog i historyk z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Andrzej Anusz POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie debata Rafał Trzaskowski

Politolog: Andrzej Duda może mieć jeszcze 2-3 proc. rezerwowego elektoratu

- Obecny prezydent uzyskał lepszy wynik, niż pokazywała to przed I turą wyborów większość sondaży. Był to albo efekt wizyty Andrzeja Dudy w USA, albo tego, że część jego wyborców nie przyznawała się, że chce na niego głosować - powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Anusz Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka wybory w Polsce Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

"Czas skraca się bardziej Rafałowi Trzaskowskiemu". Dr Andrzej Anusz o kampanii prezydenckiej

- Mamy jeszcze 6-7 proc. osób, które mogą przesądzić o wyniku wyborów, wobec czego kandydaci będą walczyli do końca. Czas skraca się bardziej Rafałowi Trzaskowskiemu niż Andrzejowi Dudzie i będzie musiał podjąć szybsze i coraz bardziej zdecydowane decyzje - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka kampania prezydencka wybory w Polsce Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Andrzej Anusz Mateusz Drozda

Dr Andrzej Anusz: polityka historyczna Andrzeja Dudy to tradycja i patriotyzm

- Żyjemy w Polsce dwóch narracji historycznych. Z jednej strony mamy politykę historyczną Andrzeja Dudy, idącą w kierunku tradycji, patriotyzmu i rozliczenia komunistycznej przeszłości, a z drugiej politykę relatywizującą polską tradycję patriotyczną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Andrzej Duda bitwa warszawska polityka historyczna Polskie Radio 24 Andrzej Anusz Ryszard Gromadzki

Andrzej Anusz: największym przegranym wymiany kandydata KO jest Władysław Kosiniak-Kamysz

Dr Andrzej Anusz uważa, że przy dużej mobilizacji sympatyków wszystkich stron, to, że dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, jest przesądzone. Jego zdaniem stratedzy PiS już przygotowują się do takiego scenariusza. Jednym z jego elementów jest list Jarosława Kaczyńskiego, który wyraźnie przyznał, że Rafał Trzaskowski jest najgroźniejszym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy. Prezes PiS tym listem próbuje też dokonać polaryzacji politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Jankowski Nasz komentarz

Słabe sondaże Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dr Anusz: straciła już swoje wyborcze szanse

- Pani Kidawa-Błońska miała kilka niejasnych deklaracji, jak chociażby, gdy wzywała do bojkotu wyborów. Wobec tego logicznym byłoby jej wycofanie się ze startu. Stwierdziła natomiast, że tego nie uczyni – powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego. - To komunikacyjna katastrofa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Andrzej Anusz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Krzysztof Grzybowski Małgorzata Kidawa-Błońska Andrzej Duda

Dr Andrzej Anusz: kryzys polityczny to byłaby naprawdę zła wiadomość

 - Jesteśmy kilka tygodni przed konstytucyjnym terminem wyborów prezydenckich i wiemy, że w związku z epidemią trwa dyskusja, czy wybory w maju mogą i powinny się odbyć. W tej chwili nie mamy tak naprawdę ordynacji wyborczej, dzięki której można byłoby te wybory przeprowadzić - mówi w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz POLSKA Nasz komentarz Grzegorz Jankowski