X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andriej Sacharow

Tomasz Grzywaczewski: "Memoriał" działa na Kreml jak płachta na byka

- Mottem "Memoriału" jest stwierdzenie: "prawda o przeszłości w trosce o teraźniejszość i przyszłość". Myślę, że ono doskonale oddaje, dlaczego ta organizacja jest taką solą w oku putinowskiego reżimu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i pisarz, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał Rosja ŚWIAT Europa Andriej Sacharow Władimir Putin sąd reżim Polskie Radio 24

"Próba odebrania narodowi pamięci". Rosyjskie i międzynarodowe organizacje bronią "Memoriału"

Kilkadziesiąt rosyjskich i międzynarodowych organizacji opublikowało listy w obronie organizacji "Memoriał". Do akcji przyłączyli się również znani działacze społeczni oraz intelektualiści i niektórzy politycy pozycji. W ubiegłym tygodniu rosyjska prokuratura złożyła w sądach wnioski o likwidację stowarzyszenia "Międzynarodowy Memoriał" i Centrum Obrony Praw Człowieka "Memoriał". Przedstawiciele stowarzyszenia nazywają działania organów ścigania bezzasadnymi i motywowanymi politycznie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Memoriał Andriej Sacharow pamięć Kreml prawa człowieka reżim Europa

Andrieja Sacharowa mogli zamordować - wspomnienia w rocznicę śmierci

30 lat temu, 14 grudnia 1989 roku, zmarł Andriej Sacharow - wybitny fizyk nazywany "ojcem radzieckiej bomby wodorowej", a później dysydent, obrońca praw człowieka i laureat pokojowej Nagrody Nobla; człowiek, którego uznawano za sumienie Rosji. Dziennik "Moskiewski Komsomolec' napisał dzisiaj, że radzieckiego noblistę Andrieja Sacharowa mogli zamordować polityczni przeciwnicy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andriej Sacharow prawa człowieka Rosja fizyka

Nagroda im. Sacharowa odmieni sytuację opozycji w Wenezueli?

– Otrzymanie nagrody im. Sacharowa to wielki zaszczyt, ale ludzi, którzy ją dostają można postawić w jednym szeregu z Andriejem Sacharowem. Oni też dają nam przykład i inspirują do dalszych działań na rzecz obrony praw człowieka – podkreśla Lenur Kerymov z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ernest Zozuń Unia Europejska Wenezuela nagroda Sacharowa Parlament Europejski Andriej Sacharow