X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrej Babisz

NASZ WYWIAD W Czechach premierem przyjazny Polsce konserwatysta? Ekspert PISM: Babisz się nie poddał, liczy na powrót Zemana

- Premier Andrej Babisz liczy na to, że prezydent Czech wkrótce powierzy mu funkcję tworzenia rządu. Nawet bez większości parlamentarnej mógłby rządzić krajem, tak było w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy poprzedniej kadencji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Ogrodnik (PISM). Wedle zaś arytmetyki wyborczej największe szanse na stworzenie trwałego rządu ma opozycja, kandydatem na premiera jest przyjazny Polsce Petr Fiala - dodaje ekspert.
Zobacz więcej na temat:  Europa Czechy NASZ WYWIAD Andrej Babisz grupa wyszehradzka

"Zdecydowany skręt w prawo". Prof. Szymanowski o wynikach wyborów w Czechach

Opozycyjna koalicja SPOLU zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Czechach. Kto teraz będzie odpowiedzialny za tworzenie nowego rządu? - Myślę, że tutaj nic nadzwyczajnego nie zdarzy i na pewno będzie to prof. Petr Fiala, przywódca ODS i koalicji SPOLU - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki ŚWIAT Czechy Andrej Babisz

NASZ WYWIAD Pandora Papers, "ekofanatyzm", wizyta Orbana. Łukasz Ogrodnik (PISM): kampania silnie polaryzowała Czechów

- Ruch Ano jest faworytem wyborów, ale dość niepewnym. Szanse na dojście do władzy ma także opozycja - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Ogrodnik, komentując kampanię wyborczą w Czechach. Wskazał, że w pierwszej połowie roku koalicja Partii Piratów i STAN prowadziła w sondażach, a obecnie notowania partii Andreja Babisza spadają. 
Zobacz więcej na temat:  wiadomości NASZ WYWIAD Czechy wybory Andrej Babisz

Wybory w Czechach. Oto programy trzech najważniejszych formacji

W rozpoczynających się w piątek i trwających do soboty wyborach do Izby Poselskiej czeskiego Parlamentu obywatele mają do wyboru listy kandydatów z 22 partii i koalicji. Według sondaży, największym poparciem cieszą się partia Ano premiera Andreja Babisza, centroprawicowa koalicja SPOLU i koalicja Partii Piratów i ruchu STAN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy wybory polityka kampania wyborcza Andrej Babisz wybory parlamentarne

"Babisz będzie kreował się na ofiarę". Ekspert OSW o aferze Pandora Papers

Czy afera Pandora Papers odbije się na wynikach wyborów w Czechach? Premier Andrej Babisz miał kupić w tajemnicy 12 lat temu, jeszcze jako biznesmen, warty 22 mln dolarów zamek wraz z wielką posiadłością na południu Francji. - Ta sprawa stała się przede wszystkim kolejnym argumentem do krytyki premiera ze strony opozycji i politycznych rywali - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Martyna Wasiuta z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Skajewska Andrej Babisz Czechy

Śledztwo Pandora Papers. Premier Czech kupił nieruchomości we Francji za pośrednictwem zagranicznych spółek

Dziennikarze biorący udział w międzynarodowym śledztwie Pandora Papers ujawnili, że premier Czech Andrej Babisz kupił anonimowo kilkanaście nieruchomości we Francji za pośrednictwem swoich zagranicznych spółek. Czeski premier twierdzi, że nie zrobił niczego niezgodnego z prawem, a celem publikacji jest - jego zdaniem - wpłynięcie na wynik zbliżających się wyborów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy polityka Andrej Babisz premier nieruchomości

Szefowie rządów Austrii, Czech i Słowacji przeciw nielegalnej migracji. Nie chcą "powtórki z 2015 r."

Premierzy Czech i Słowacji Andrej Babisz i Eduard Heger oraz kanclerz Austrii Sebastian Kurz, którzy spotkali się we wtorek w Lednicy na południowych Morawach, poinformowali na wspólnej konferencji prasowej, że sprzeciwiają się nielegalnej migracji i nie chcą powtórki z 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Słowacja Austria Andrej Babisz Sebastian Kurz grupa wyszehradzka polityka Afganistan COVID-19 Lednica imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy