X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ameryka Północna

Korespondent Polskiego Radia o sytuacji w USA: liczba ofiar będzie rosła z dnia na dzień

- Rośnie lista ofiar śmiertelnych i liczba przypadków koronawirusa, także liczba hospitalizacji, ale nie jest to wzrost wykładniczy, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze tydzień temu - relacjonował w Polskim Radiu 24 Marek Wałkuski. W audycji również informacje o walce z epidemią na Litwie przekazane przez Kamila Zalewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT koronawirus USA Marek Wałkuski Stany Zjednoczone Ameryka Północna

"Jesteśmy w gotowości". Szef Sojuszu o aktywności militarnej Rosji w pobliżu granic z NATO

- NATO obserwuje znaczący wzrost aktywności wojskowej Rosji w pobliżu swoich granic - powiedział sekretarz generalny Sojuszu. Jens Stoltenberg zapewnił podczas wideokonferencji prasowej, że mimo pandemii koronawirusa NATO pozostaje w gotowości operacyjnej. Podkreślił, że Sojusz jest obecny na ziemi, w powietrzu i na morzu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna NATO Jens Stoltenberg wojsko Rosja

USA w obliczu epidemii. "Sytuacja staje się dramatyczna"

W Stanach Zjednoczonych z godziny na godzinę przybywa ofiar śmiertelnych i osób zakażonych koronawirusem. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że po Chinach i Europie, to USA będą kolejnym miejscem światowej eskalacji pandemii. „Sytuacja w szpitalach staje się dramatyczna. Brakuje maseczek, kombinezonów ochronnych, respiratorów i miejsc w kostnicach” – relacjonuje z San Diego, Marta Zdzieborska, dziennikarka Tygodnika Powszechnego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus USA epidemia choroby zakaźne Stany Zjednoczone Ameryka Północna Małgorzata Frydrych

Atak na bazę USA. Ekspert: element długofalowej polityki Iranu

Trzech żołnierzy, w tym dwaj amerykańscy i jeden brytyjski, zginęło w ataku rakietowym na bazę wojskową w at-Tadżi w Iraku. Co najmniej 10 żołnierzy zostało rannych. Wśród rannych jest jeden żołnierz polski. - Mógł to być odwet za śmierć Ghasema Solejmaniego – powiedział Paweł Rakowski, dziennikarz i specjalista od tematyki bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Północna Iran Irak Stany Zjednoczone USA