X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Aleksandra Dulkiewicz

Biało-czerwony stół w Gdańsku. Ratusz podał, ile kosztował

Biało-czerwony okrągły stół znajduje się przy Europejskim Centrum Solidarności. Instalacja, która kosztowała 133 tys. zł, miała uczcić 30. rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku. "Mieliśmy rydwan za 150 tysięcy, teraz mamy stół za 133 tysiące" - skomentował na Twitterze Kacper Płażyński, który ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. 
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński regiony pomorskie

Sejm przyjął specustawę ws. Westerplatte. Komentarze

- Nie wiadomo w sumie o co walczy Aleksandra Dulkiewicz przy okazji Westerplatte. Chyba chodzi jej po prostu o obecność w mediach. Nie wiem jednak, czy ma ona na uwadze ten ważny skrawek ziemi dla wszystkich Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak, publicysta Radia Gdańsk. Gościem audycji była również Elżbieta Królikowska Avis z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Westerplatte Aleksandra Dulkiewicz historia Polski II wojna światowa

Andrzej Rafał Potocki: Westerplatte to miejsce symboliczne

– Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie ma racjonalnych argumentów, żeby bronić tego terenu, który do tej pory jest we władaniu Gdańska – powiedział Andrzej Rafał Potocki. Publicysta tygodnika "Sieci" skomentował w ten sposób przyjęcie przez Sejm specustawy ws. Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe polityka POLSKA szczyt UE ws. obsady stanowisk Westerplatte Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz

Jarosław Sellin: Muzeum Westerplatte jest w interesie Polski i świata

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. - W interesie Polski i świata jest to, żeby wspólnie zbudować muzeum - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin. Projekt skrytykowali posłowie opozycji i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która zabiega o jego wycofanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Westerplatte PiS Aleksandra Dulkiewicz

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: Westerplatte archetypem polskich postaw

- We wrześniu 1939 roku na Westerplatte wykuł się polski genotyp II wojny światowej - walki o wartości w obliczu przeważającego wroga. To definiuje również polskie postawy wobec komunizmu po roku 1945. Dlatego Westerplatte jest tak ważne - mówił dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Karol Nawrocki. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również były szef Solidarności Janusz Śniadek i historyk prof. Wiesław Wysocki.  
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte II wojna światowa Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz

Marek Suski: zdziwiła mnie decyzja o powrocie Rosji do RE

– Rosja nie pokazuje, że jest krajem, który się demokratyzuje. Jednak interesy z tym państwem robią Niemcy – powiedział Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. – Ze smutkiem i zdziwieniem przyjąłem decyzję o powrocie Rosji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Westerplatte Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk wybory w Polsce kampania wyborcza Platforma Obywatelska Rada Europy Europa Europa Wschodnia

Beata Mazurek: wpis Aleksandry Dulkiewicz szkodzi Polsce

"Pominęła Niemców jako sprawców II wojny światowej. Ignorancja, głupota, polityczna kalkulacja, serwilizm?" - tak europosłanka PiS Beata Mazurek skomentowała wpis prezydent Gdańska nt. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Przyniosła reżim i zniewolenie" oraz początek "przemian demokratycznych w Polsce" - napisała m.in. Aleksandra Dulkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk Beata Mazurek II wojna światowa

TYLKO U NAS Westerplatte zdewastowane. M. Kożuszek: miasto sobie nie radzi

We wtorek wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin spotka się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, by rozmawiać o Westerplatte. Internauci zauważają, że teren jest zdewastowany. - Samorząd sobie nie radzi - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Maciej Kożuszek, gdańszczanin i dziennikarz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Westerplatte Piotr Gliński Aleksandra Dulkiewicz HISTORIA II wojna światowa