X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Aleksandra Dulkiewicz

Wpis Dulkiewicz nt. "nocy kryształowej". Wybranowski: klasyczne fałszowanie historii, żenujące i haniebne

- Nie po raz pierwszy Aleksandra Dulkiewicz fałszuje historię. Próbuje dać do zrozumienia, że to nie Niemcy, ale jacyś mityczni, nie wiadomo skąd, naziści terroryzowali mieszkańców Niemiec - powiedział publicysta Wojciech Wybranowski. - Idzie w kierunku śmieszności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Wojciech Wybranowski Aleksandra Dulkiewicz II wojna światowa Niemcy Żydzi

Działacz Solidarności w okresie PRL: prezydent Gdańska staje na pozycji wewnętrznego wroga Polski

- Ja uważam, że to, co robi pani Dulkiewicz, to jest nic innego, jak postawienie się na pozycji wewnętrznego wroga Polski i tak należy to ocenić. Wrogów należy rozliczać, a nie tolerować - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, działacz Solidarności w okresie PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Andrzej Rozpłochowski POLSKA polityka Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk HISTORIA II wojna światowa historia PRL PRL

Referendum ws. odwołania Dulkiewicz? Michałowski: jak tylko koronawirus odpuści

- Trzeba podjąć decyzję, żeby gdańszczanie przestali się wstydzić z zarządu, który obraża wszystkich uczciwych Polaków i patriotów, który obraża pamięć pomordowanych Polaków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 opozycjonista z czasów PRL Andrzej Michałowski, komentując informacje o możliwym referendum ws. odwołania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Wojciech Borowik i Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk referendum

FELIETON Argumentum ad Nazium, czyli niechaj Dulkiewicz poczyta Straussa. Felieton Magdaleny Złotnickiej

"Prezydent Gdańska palnęła w niemieckim radiu, że wolność w Polsce jest zabierana po kawałku, a tak było przecież w III Rzeszy. Większość opinii publicznej w Polsce wręcz zagotowała się z oburzenia. I słusznie. Tymczasem Aleksandra Dulkiewicz – zamiast zaszyć się w swoim gabinecie i czekać, aż ludzie zapomną – wyjaśnia, że woli czasem użyć mocniejszych słów i bić na alarm ku przestrodze. Cóż, powinna więc zrozumieć, jeśli ktoś ku przestrodze mocno powie jej, by milczała" - pisze w felietonie Magdalena Złotnicka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Aleksandra Dulkiewicz

"Szokująco fałszywa". Andrzej Gwiazda o wypowiedzi Aleksandry Dulkiewicz w 81. rocznicę mordu polskich pocztowców

- W 1939 roku pocztę gdańską zaatakowali gdańszczanie, to nie był Wehrmacht, to byli obywatele Wolnego Miasta Gdańska, którzy zamordowali obrońców Poczty Polskiej - powiedział Andrzej Gwiazda, działacz opozycji w okresie PRL. - Za Pani Dulkiewicz, jak i poprzedniego prezydenta miasta, dochodziło i dochodzi do gry kartą niemiecką - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Andrzej Gwiazda opozycja demokratyczna Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk Niemcy historia Polski II wojna światowa Poczta Polska

Wypowiedź prezydent Gdańska w niemieckim radiu. Prof. Berendt: świadczy o braku elementarnej wiedzy

- Wywiad prezydent Gdańska w niemieckich mediach świadczy o braku elementarnej wiedzy na temat tego jak był zorganizowany reżim nazistowski. Hitler i jego podwładni zniszczyli na terenie Niemiec alternatywne życie polityczne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Berendt, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk historia Polski polityka III Rzesza Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

Słowa wiceszefowej PE o "finansowym zagłodzeniu Polski". Reszczyński: polski MSZ musi zareagować

- Pani Katarina Barley powiedziała zapewne to, o czym się mówi w Unii Europejskiej, ale nie wyczuła odpowiedniego momentu. To określenie wyszło na zewnątrz i bardzo dobrze. Pytanie jak zareaguje teraz państwo polskie - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, specjalista ds. wizerunku. Gośćmi audycji byli także publicysta Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk Unia Europejska Parlament Europejski fundusze unijne polityka Wojciech Reszczyński Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

"Antypolskie wypowiedzi powinny być karane". Michałowski o słowach Dulkiewicz

- Za antynarodowe wypowiedzi, państwo polskie powinno karać, a do Gdańska powinien wejść komisarz - tak o wywiadzie Aleksandry Dulkiewicz dla niemieckich mediów, powiedział Andrzej Michałowski, działacz Solidarności z Gdańska. Gośćmi audycji byli też byli opozycjoniści: Andrzej Rozpłochowski i Wojciech Borowik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz historia Polski prokuratura rząd

"Odwrócenie porządku rzeczywistości". Macierewicz o wypowiedzi wiceprzewodniczącej PE

- Takie słowa w ustach Niemki mają charakter kontynuacji pewnej tradycji, która doprowadziła do II Wojny Światowej, zniszczenia Polski, sześciu milionów zamordowanych, do straszliwego barbarzyństwa, któremu byli winni Niemcy - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Parlament Europejski Niemcy II wojna światowa Tadeusz Płużański

Wywiad prezydent Gdańska w niemieckim radiu. Płużański: wszelkie granice zostały przekroczone

- Największym złem zdaniem Aleksandry Dulkiewicz okazuje się być Jarosław Kaczyński, przy którym Hitler to pikuś. Wszelkie granice dobrego smaku i prawdy historycznej zostały tutaj przekroczone - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk historia Polski Georgette Mosbacher polityka Tadeusz Płużański Piotr Wąż Polskie Radio 24

Wywiad Aleksandry Dulkiewicz dla niemieckiego radia. Płażyński: kłamstwa są coraz mocniejsze

- Kłamstwa wypowiadane na temat rządu polskiego są coraz mocniejsze. Porównywanie dzisiejszej wolnej Polski do III Rzeszy to rzeczy, które normalnym ludziom się nie śnią. Nie mieści mi się to w głowie - powiedział w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz historia Polski III Rzesza polityka Kacper Płażyński Antoni Trzmiel Polskie Radio 24