X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Aleksander Ziemiańczyk

Projekt systemu kaucyjnego dot. butelek na napoje. Czy konsumenci stracą na nowym prawie?

W pierwszym kwartale 2022 roku rząd planuje przyjąć projekt ustawy wprowadzający powszechny system kaucyjny obejmujący butelki na napoje. - Na pewno chcielibyśmy, aby ten system objął butelki plastikowe o pojemności 3 litrów oraz butelki szklane o pojemności 1,5 litra - informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka. 
Zobacz więcej na temat:  ministerstwo klimatu ekologia środowisko recykling konsument sklep Aleksander Ziemiańczyk

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: nie wolno nam zapominać, że pandemia nadal trwa

- Są ciągle miejsca na świecie, gdzie nowa liczba zakażeń jest bardzo wysoka. Wirus, który namnaża się w wielu organizmach, tworzy kolejne warianty genetyczne - powiedziała prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka ds. chorób zakaźnych, komentując doniesienia o pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk

Szkoły będą zachęcać uczniów i ich rodziców do szczepień przeciw COVID-19

Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego. - Śmiało wracamy do nauki stacjonarnej, wracamy do normalności w szkołach, także w długim horyzoncie czasowym - powiedział w audycji "Sygnały dnia" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Część ekspertów jest przekonana, że taki powrót do szkół będzie oznaczać wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Co na to Ministerstwo Edukacji i Nauki?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Aleksander Ziemiańczyk szczepienia

"Wystarczy kilkanaście sekund by złapać zakażenie". Dr Szarowska o nowej mutacji SARS-CoV-2

- Przy najnowszych szczepach SARS-CoV-2 wystarczy kilkanaście sekund, niekoniecznie w bliskiej odległości i tego wirusa może być naprawdę mało w środowisku, by osoby wrażliwe mogły złapać zakażenie - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Szarowska ze szpitala MSWiA. - Wiemy, że epidemia będzie nadal trwała i wirus będzie wyszukiwał wrażliwe osoby i - niestety - je znajdzie - wskazała. 
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 koronawirus Aleksander Ziemiańczyk pandemia epidemia POLSKA

Były szef GIS: każdy, kto się nie szczepi w dobie pandemii, w pewnym sensie bawi się w rosyjską ruletkę

- Podobnie jak w rosyjskiej ruletce, kiedy nigdy nie wiadomo który nabój jest prawdziwy, tak samo w przypadku COVID-19 nigdy nie wiadomo, która to będzie osoba spośród 50, która kontaktu z wirusem nie przeżyje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia zdrowie społeczeństwo szczepienia szczepionka Marek Posobkiewicz Aleksander Ziemiańczyk Polskie Radio 24 POLSKA

"Chorują głównie młodzi i niezaszczepieni". Prof. Gut o przebiegu pandemii w Polsce

- Zakażenia będą dotyczyły wszystkich - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, pytany o przebieg czwartej fali COVID-19. - Z tym że dla osób zaszczepionych będą one stanowiły wzmocnienie uodpornienia, a dla osób niezaszczepionych - ryzyko choroby i zgonu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 pandemia Aleksander Ziemiańczyk POLSKA

Prof. Boroń-Kaczmarska: pracownicy punktów szczepień pracują jak służby ratownicze

- Pracowników punktów szczepień na COVID-19 należy traktować jako funkcjonariuszy służby publicznej. To osoby, które są wkomponowane w grupę pomagających innych ludziom, a zatem - ratownicze służby - wskazała prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych. 
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Ziemiańczyk COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia pandemia epidemia służby i bezpieczeństwo POLSKA

"Troska o zdrowie to obowiązek moralny". Bp Józef Wróbel o szczepieniach przeciw COVID-19

- Chodzi o wielkiej wartości dobro wspólne, zdrowie całego społeczeństwa. Nie ma żadnych wątpliwości że szczepionki są wyjściem w pokonaniu pandemii, za ty, kryje się cała pomyślność naszej ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk

"Należy współpracować, a nie przedstawiać zmienne poglądy". Prof. Boroń-Kaczmarska o szczepieniach

- Wreszcie nadszedł czas i wielokrotnie o tym mówiono, że po to, by szczepienia były realizowane w takim zakresie, by zabezpieczyć odporność populacyjną, należy współpracować, a nie przedstawiać zmienne poglądy, nie zawsze zgodne z postępem wiedzy medycznej - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. med. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka chorób zakaźnych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk

"To jest ten czas, by zabezpieczyć siebie szczepieniem". Dr Agnieszka Szarowska o wariancie delta koronawirusa

- Wariant delta koronawirusa oczywiście dotrze do nas, wirus nie zna granic, nie zatrzymuje się, ludzie się przemieszczają, jeździmy na wakacje, spotykamy się, niestety wirus przyjdzie o do nas - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Szarowska, wirusolog ze Szpitala MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk

"Czwarta fala pandemii będzie nieunikniona". Prof. Gujski o nowych mutacjach koronawirusa

- Mimo że wariant Delta jest daleko bardziej zakaźny niż poprzednie mutacje, to jednak odsetek osób zaszczepionych i tych, które już przechorowały koronawirusa, nie jest bez znaczenia i stanowi istotną barierę w rozprzestrzenianiu się epidemii. Spodziewam się, że czwarta fala będzie mniej dotkliwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Gujski (Warszawski Uniwersytet Medyczny).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk

TYLKO U NAS "To miara współczesnego patriotyzmu". Prof. Zembala o szczepieniach przeciw COVID-19

- Mobilizujmy się tu i teraz do szczepień - apelował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Marian Zembala, wybitny polski kardiochirurg, były minister zdrowia w rządzie PO-PSL. - To jest wyzwanie, ponieważ kolejny lockdown jest Polakom, Polsce i naszej gospodarce niepotrzebny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Aleksander Ziemiańczyk epidemia Koronawirus w Polsce szczepienia społeczeństwo zdrowie Marian Zembala