X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Aleksander Łukaszenka

NASZ WYWIAD Działacz: wspólna operacja FSB i Mińska to zły znak dla Białorusi tuż przed spotkaniem Putin-Łukaszenka

- Sens tej operacji, która przypomina lata 30. XX wieku w ZSRR, jest taki, by ugruntować następne działania Rosyjskiej Federacji na Białorusi. W latach 30. także nie było podstaw do oskarżeń w politycznych procesach. To będzie bazą obecnych i przyszłych represji wobec Białorusinów -  ocenił działacz białoruski Wiaczesław Siwczyk, komentując wspólną operację KGB i FSB. Służby te zatrzymały trzy osoby, twierdząc, że planowano wojskowy przewrót na Białorusi i zamach na Aleksandra Łukaszenkę.
Zobacz więcej na temat:  opozycja demokratyczna wojsko Ukraina Rosja Władimir Putin NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś służby specjalne Aleksander Łukaszenka

Mińsk oskarża Zachód o planowanie zabicia Łukaszenki. "Nasza Niwa": taktyka jak w czasach stalinizmu

Białoruskie media analizują sobotnie słowa Aleksandra Łukaszenki o próbie organizacji zamachu na niego i jego synów. Niezależna "Nasza Niwa" zwraca uwagę, że w czasach stalinowskich fabrykowano informacje o rzekomych zamachach, a ofiarami następujących później represji stały się tysiące ludzi. "Tę taktykę w Związku Radzieckim przestano jednak stosować po śmierci Stalina" - zauważa gazeta. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka

Jarosław Guzy: Mińsk chce, by Polska wyhamowała obecną politykę wobec Białorusi

- Łukaszence zależy na tym, żeby Polska wyhamowała swoją obecną politykę wobec Białorusi. Nie przypadkiem wspomina dobre czasy sprzed wyborów prezydenckich, kiedy również ze strony Polski były czynione gesty pod jego adresem - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem audycji była także dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś POLSKA Aleksander Łukaszenka

Relacje na linii Warszawa-Mińsk. Karnkowski: prezydent Białorusi niewątpliwie błądzi

- Aleksander Łukaszenka, który przez lata próbował jakoś balansować między Rosją, w jakimś stopniu Chinami, a także Zachodem, po ostatnich wyborach prezydenckich niewątpliwie błądzi. Tym bardziej w jego całej karierze politycznej były to najtrudniejsze wybory - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był także Dariusz Grzędziński z tygodnika "Wprost". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polityka zagraniczna Polski Białoruś Aleksander Łukaszenka Związek Polaków na Białorusi Władimir Putin

Ciemiężenie Polaków na Białorusi. Andrzej Pisalnik: totalna inwigilacja tego, co łączy się z polskością

- Obserwujemy proces zastraszania nauczycieli języka polskiego, a także uczniów, wszystkiego, co wiąże się z wykładaniem języka polskiego. Wygląda to jak totalna inwigilacja tego, co łączy się z polskością - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Białoruś Związek Polaków na Białorusi Aleksander Łukaszenka Europa ŚWIAT Tadeusz Płużański

WYWIAD Marcin Przydacz: ONZ podejmie działania ws. rozliczenia sprawców zbrodni na Białorusi

Dokumentacja z rejestrującej przypadki łamania praw człowieka na Białorusi platformy "International Accountibility Platform for Belarus" zostanie przekazana do ONZ i to ONZ poprowadzi dalsze działania zmierzające do rozliczenia sprawców zbrodni - podkreślił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Związek Polaków na Białorusi Aleksander Łukaszenka Andżelika Borys Andrzej Poczobut Polacy na Białorusi wywiad ŚWIAT MSZ

Liderzy mniejszości polskiej na Białorusi oficjalnie oskarżeni. "Represje gorsze od czasów stalinowskich"

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została oskarżona o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. O podobne działania oskarżono też aktywistkę z Lidy Irenę Biernacką. W czwartek zarzuty usłyszeli członkowie Zarządu Głównego Związku Polaków Maria Tiszkowska i Andrzej Poczobut. Cała czwórka jest przetrzymywana w areszcie w Mińsku.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka Andżelika Borys Andrzej Poczobut represje ŚWIAT

Na talerzu "mogiła", a w radiu Łukaszenka. Realia życia w białoruskim areszcie, do którego trafili polscy działacze

- Na kolację jest ryba "mogiła" lub kotlety rybne - opowiada jeden z byłych więźniów mińskiego aresztu Waładarka, w którym obecnie przebywają działacze Związku Polaków na Białorusi. Każdy w areszcie skarży się na coś innego, np. na to, że z głośników słychać tylko radio państwowe i Łukaszenkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT opozycja Białoruś Europa Wschodnia Aleksander Łukaszenka Europa protest Związek Polaków na Białorusi areszt

Białoruś: zarzuty wobec polskiej działaczki. Pozostanie w areszcie w Mińsku

Działająca na Białorusi polska aktywistka Maria Tiszkowska została oskarżona o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. Mieszkanka Wołkowyska jest jedną z czworga liderów Związku Polaków na Białorusi zatrzymanych 25 marca. Zarzuty są związane z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, w tym żołnierzy wyklętych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Związek Polaków na Białorusi Aleksander Łukaszenka Andżelika Borys Andrzej Poczobut Polacy na Białorusi

Białoruś: zatrzymani liderzy polskiej mniejszości uznani za więźniów politycznych

Liderzy polskiej mniejszości przetrzymywani w aresztach na Białorusi zostali uznani za więźniów politycznych. Odpowiednie oświadczenie przyjęło w tej sprawie osiem białoruskich organizacji zajmujących się szeroko pojętą obroną praw człowieka , w tym Białoruski Komitet Helsiński, Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Białoruskie PEN-Centrum.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Związek Polaków na Białorusi Aleksander Łukaszenka Andżelika Borys Andrzej Poczobut

"Nie ma i nie będzie zgody na represjonowanie Polaków". Marcin Przydacz o aresztowaniach na Białorusi

- Polski rząd nie miał złudzeń co do Aleksandra Łukaszenki, nikt nigdy nie uważał go za szczerego demokratę, otwartego na zmiany. (…) Niestety Białoruś po raz kolejny chce iść drogą standardów dalekich od europejskich - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Rosja Białoruś Andrzej Poczobut Andżelika Borys Aleksander Łukaszenka Antoni Trzmiel Eliza Olczyk