X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Aleksander Łukaszenka

"Zrusyfikował Białoruś". Aleś Zarembiuk o Aleksandrze Łukaszence

- Aleksandr Łukaszenka doprowadził do tego, że nawet historia Białorusi zaczęła być nauczana w języku rosyjskim. Zrusyfikował kraj - powiedział w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk (Białoruski Dom w Warszawie). Gościem audycji był również dr Marek Żyła (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Rosja polityka Aleksander Łukaszenka Polskie Radio 24 wybory prezydenckie wojsko Michał Strzałkowski

Orędzie prezydenta Białorusi. Kamil Kłysiński: to było histeryczne wystąpienie

Prezydent Białorusi wystąpił z orędziem do parlamentu i narodu na sześć dni przed wyborami prezydenckimi, w których będzie ubiegać się o szóstą kadencję. Aleksandr Łukaszenka mówił o potrzebie stabilności, zachowania niezależności i kontynuacji dotychczasowej polityki oraz zapowiedział, że Białoruś będzie budować strategiczne relacje z sąsiednimi krajami. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory prezydenckie USA Hiszpania

Koniec ery Łukaszenki na Białorusi? Prof. Żurawski vel Grajewski: jest do tego bliżej niż dalej

- Aleksandr Łukaszenka skompromitował się w obliczu epidemii koronawirusa, którą ewidentnie lekceważył. Teraz zbiera ona na Białorusi dosyć poważne żniwo. Ponadto trwa zapaść gospodarcza i jest ogólne zmęczenie społeczeństwa - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś wybory prezydenckie Aleksander Łukaszenka Magdalena Złotnicka

Wojciech Konończuk: białoruskie społeczeństwo ma dość obecnej władzy

– W tym roku sytuacja jest zasadniczo inna, dlatego że zmieniło się społeczeństwo, które bardzo wyraźnie pokazuje, że ma dość obecnej władzy, że poczucie sprawiedliwości, godności zostało głęboko podważone przez działania władz – mówił w Programie 3 Polskiego Radia ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Konończuk Polskie Radio Trójka Ernest Zozuń ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi

Wybory na Białorusi. Budzisz: Łukaszenka buduje przekonanie, że władza jest silna i spoista

Marek Budzisz, ekspert do spraw wschodnich, mówił w Polskim Radiu 24, że Aleksander Łukaszenka w swoim orędziu przed wyborami na Białorusi zapowiedział, że opozycyjne ugrupowania chcą "zdestabilizować sytuację w kraju" i są "marionetkami" w rękach sił zewnętrznych.  - Jest to zapowiedź siłowego rozegrania sytuacji - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Rosja Europa Europa Wschodnia Aleksander Łukaszenka Polskie Radio 24

Białoruś: apel o nieprześladowanie niezależnych dziennikarzy

Ponad 200 białoruskich dziennikarzy podpisało się pod listem do władz i struktur siłowych o zaprzestanie prześladowania ich kolegów z niezależnych mediów. W apelu zwrócono uwagę, że w trakcie trwającej obecnie kampanii prezydenckiej doszło do zatrzymania 43 dziennikarzy, którzy wykonywali swoje obowiązki służbowe.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory prezydenckie Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi

"Ta złość narasta". Anna Maria Dyner o protestach na Białorusi

- Władze Białorusi nie doszacowały nastrojów społecznych. Ludzie mają już dosyć władzy Alaksandra Łukaszenki. Coraz więcej młodych osób czerpie swoją wiedzę o świecie nie tylko z mediów państwowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka protest Maria Przełomiec Polskie Radio 24 ŚWIAT

Łukaszenka pozbywa się konkurencji w wyborach prezydenckich

Białoruska Centralna Komisja Wyborcza dopuściła do wyborów prezydenckich pięcioro kandydatów. Oprócz Aleksandra Łukaszneki o najwyższy urząd w państwie walczyć będą: Hanna Kanapacka, Andrej Dzmitryjeu, Siarhiej Czereczań, Swietłana Cichanouska. CKW odrzuciła wnioski rejestracyjne najpoważniejszych konkurentów urzedującgo prezydenta - Wiktara Babaryki i Walera Capkały. Głosowanie zaplanowano na 9 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory prezydenckie