X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agnieszka Bryc

Trumpa wobec Bliskiego Wschodu. Czy to jeszcze dyplomacja?

Stany Zjednoczone są ważnym graczem w wielu częściach świata. Waszyngton istotną rolę odgrywa m.in. na Bliskim Wschodzie. Jak objęcie stanowiska głowy państwa przez Donalda Trumpa wpłynie na ten region? O tym w Świecie w Powiększeniu mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Bliski Wschód Izrael Syria Autonomia Palestyńska Michał Żakowski Agnieszka Bryc

Podsumowanie paryskiej konferencji ws. Bliskiego Wschodu

W Paryżu zakończyła się międzynarodowa konferencja poświęcona pokojowi na Bliskim Wschodzie. Wzięli w niej udział przedstawiciele 75 państw świata, a także organizacji międzynarodowych, w tym Unii Europejskiej. Nie przybyli jednak przedstawiciele Izraela ani władz palestyńskich. Wydarzenie podsumowała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 
Zobacz więcej na temat:  ONZ Paryż John Kerry Bogumił Husejnow USA Rada Bezpieczeństwa ONZ Izrael Jerozolima Palestyna Agnieszka Bryc Strefa Gazy Bliski Wschód

"Erdogan nie kontroluje sytuacji i się pogubił"

Nowy rok na świecie rozpoczął nocny zamach na nocny klub w Stambule. Zabitych zostało 39 osób, a co najmniej 69 rannych. Napastnik otworzył ogień w jednym z najpopularniejszych klubów w mieście, w którym bawili się także cudzoziemcy. O sytuacji w Turcji mówili w audycji Świat W Powiększeniu Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Turcja Recep Tayyip Erdogan Bliski Wschód Stambuł polityka zamach zamachy w Europie terroryzm Bogumił Husejnow Donald Trump Syria Kurdowie Agnieszka Bryc Państwo Islamskie

Polityka wschodnia USA po wyborze Donalda Trumpa

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiła Izrael za budowanie osiedli na zachodnim brzegu Jordanii jako sprzeczne z prawem międzynarodowym. Podjęcie tej rezolucji było możliwe dzięki temu, że Stany Zjednoczone wstrzymały się od głosu. O możliwych relacjach Stanów Zjednoczonych z państwami Bliskiego i Dalekiego Wchodu mówili w programie Świat w Powiększeniu dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i Mariusz Dąbrowski (Uniwersytet w Białymstoku).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Chiny Japonia Bliski Wschód Daleki Wschód ONZ Izrael Rada Bezpieczeństwa ONZ Agnieszka Bryc Michał Żakowski Donald Trump Iran

"Polska musi przekonać Zachód, że Rosja jest groźna"

Europa miała kilka okazji, by w ciągu 25 lat po rozpadzie ZSRR trzeźwo spojrzeć na Rosję. - To się nie stało po wojnie w Czeczenii, po Kosowie - mówiła w Jedynce Agnieszka Bryc (politolog). Paweł Reszka przypomniał, że Polska teraz ma problem - musi wytłumaczyć Zachodowi naturę rosyjskiego niedźwiedzia. To staje się coraz trudniejsze - bo do głosu dochodzą partie prokremlowskie..
Zobacz więcej na temat:  Paweł Reszka Agnieszka Bryc Rosja ZSRR Dariusz Rosiak

Ukraina: armia zakończyła ćwiczenia koło Krymu

Ukraińska armia zakończyła ćwiczenia nad Morzem Czarnym niedaleko Krymu. O manewrach mówili w audycji Świat W Powiększeniu korespondenci Polskiego Radia: Paweł Buszko (Kijów) i Maciej Jastrzębski (Moskwa) oraz dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.  
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Krym wojsko Władimir Putin Donald Trump Syria Unia Europejska Bogumił Husejnow Maciej Jastrzębski Paweł Buszko ćwiczenia wojskowe Agnieszka Bryc