X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agnieszka Bryc

"Trwa dyplomatyczna wymiana ciosów między USA a Rosją"

USA zażądały w czwartek od Moskwy zamknięcia jej konsulatu generalnego w San Francisco do 2 września, w ramach retorsji po ograniczeniu na żądanie strony rosyjskiej personelu w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Rosji. O kryzysie w relacjach USA-Rosja mówili w audycji Świat w Powiększeniu dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Rosja Władimir Putin Agnieszka Bryc dyplomacja

"Wzburzenie Palestyńczyków doprowadzi do intifady?"

Sześć osób zginęło w piątkowych zamieszkach w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Palestyńczycy obchodzili „dzień gniewu” po tym, jak izraelskie władze wprowadziły kolejne restrykcje na świętym dla wyznawców judaizmu i islamu Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. To najbardziej krwawy dzień na terenach izraelsko-palestyńskich od kilkunastu miesięcy. Czy Izrael powinien obawiać się wybuchu palestyńskiego powstania?
Zobacz więcej na temat:  Izrael Palestyna Agnieszka Bryc Jerozolima

USA i Rosja z porozumieniem ws. zawieszenia broni w Syrii

Stany Zjednoczone, Rosja i Jordania uzgodniły zawieszenie broni w Syrii. Od 9 lipca ma ono obowiązywać w południowo-zachodniej części kraju. To pierwsze tego typu porozumienie na takim szczeblu w kwestii wojny na Bliskim Wschodzie. Więcej na temat osiągniętego kompromisu mówiliśmy w magazynie „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Donald Trump Agnieszka Bryc USA Rosja Syria Siergiej Ławrow Rex Tillerson

Będzie spotkanie Trump-Putin. Roszady dyplomatyczne w tle

Prezydenci Rosji Władimir Putin i USA Donald Trump z pewnością spotkają się w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu, ale odrębnego spotkania nie zaplanowano – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W audycji 7 Dni: Wschód o relacjach między Moskwą a Waszyngtonem mówili dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja USA Donald Trump G20 Agnieszka Bryc

"Protesty pod wodzą Nawalnego to zmiana jakościowa"

Według rosyjskich mediów niezależnych, poniedziałkowy protest antykorupcyjny były jednym z najliczniejszych w ostatnich latach. „Nowaja Gazieta” zwróciła uwagę, że demonstracje odbyły się nie tylko w Moskwie i Petersburgu, ale również w większości dużych miast Rosji. W Świecie w Południe komentarz dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Tomasza Jędruchowa, korespondenta TVP w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa Władimir Putin Aleksiej Nawalny protest Agnieszka Bryc Tomasz Jędruchów

"Macron nad wyraz dobrze sobie poradził z Putinem"

Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał w Wersalu pod Paryżem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.  Rozmowa dotyczyła stosunków miedzy oboma krajami, ostatnio mocno napiętych, walki z terroryzmem oraz sytuacji w Syrii i na Ukrainie. Spotkanie komentowali w audycji Świat w Powiększeniu dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Michał Żakowski (Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia).
Zobacz więcej na temat:  Francja Rosja Emmanuel Macron Władimir Putin Wersal Syria Ukraina Agnieszka Bryc Michał Żakowski Baszar al-Assad broń chemiczna

Czy Ukraina to nadal część "ruskiego miru"?

- Poprzez związki historyczne i kulturowe Ukraina była, jest i jeszcze przez kilka pokoleń będzie częścią ruskiego świata. Natomiast, dzięki Putinowi, zaczęła kształtować się ukraińska tożsamość narodowa. Podczas wizyt na Ukrainie widać takie mentalne, wewnętrzne uświadomienie sobie bycia ciałem odrębnym od rosyjskiego - mówi Agnieszka Bryc z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Ukraina Rosja ŚWIAT Agnieszka Bryc Witold Jurasz

Kanclerz Angela Merkel z wizytą w Rosji

Władimir Putin przyjmie dziś w swojej letniej rezydencji w Soczi kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Podczas spotkania przywódcy omówią sytuację na Bliskim Wschodzie oraz na Ukrainie. Po raz pierwszy od trzech lat będą rozmawiali też o relacjach dwustronnych i współpracy, m.in. energetycznej, handlowo-gospodarczej i kulturalnej. O wizycie Angeli Merkel w Rosji mówili w audycji Świat w Południe Piotr Jendroszczyk („Rzeczpospolita”) i dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Niemcy Władimir Putin Angela Merkel Adrian Bąk Ukraina Donbas Maciej Jastrzębski Agnieszka Bryc

Rosja apeluje o powściągliwość w sprawie kryzysu z Koreą Północną

„Korea Płn. stała się problemem, którym musimy się zająć” oświadczył prezydent Donald Trump. Podkreślił, że pokłada duże nadzieje w mediacji przywódcy Chin Xi Jinpinga. Z kolei władze Rosji zaapelowały do wszystkich stron o powściągliwość w związku z kryzysem wokół Korei Północnej. O napięciu na Półwyspie Koreańskim mówili w audycji Świat w Powiększeniu korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski i dr Agnieszką Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Jastrzębski Korea Południowa Korea Północna Rosja USA Agnieszka Bryc Donald Trump

Co dalej z Bliskim Wschodem? "Najgorsze dopiero nadejdzie"

"Najgorsze dopiero nadejdzie" – w ten sposób eksperci UNHCR, agencji ONZ ds. uchodźców, oceniają sytuację w zachodniej części Mosulu, o którą wojska irackie prowadzą od miesiąca walkę z tzw. Państwem Islamskim. Tymczasem, Organizacja Narodów Zjednoczonych wznowiła rozmowy w sprawie zakończenia syryjskiej wojny domowej. W Świecie w Powiększeniu o sytuacji na Bliskim Wschodzie mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ONZ Mosul Bliski Wschód UNHCR Państwo Islamskie Agnieszka Bryc Syria Irak

"Sukcesem jest spotkanie walczących z sobą stron"

Trwają rozmowy w sprawie pokoju w Syrii, w stolicy Kazachstanu Astanie. W negocjacjach biorą udział m.in. delegacje z Rosji, Turcji, Iranu i Syrii, a także syryjska opozycja. USA ma reprezentować ambasador tego kraju. O konferencji pokojowej w Astanie mówiła w audycji Świat w Powiększeniu dr Agnieszka Bryc, UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Syria konflikty międzynarodowe Wojna w Syrii Astana Adrian Bąk Agnieszka Bryc Rosja Turcja Iran USA