X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agnieszka Bryc

Irlandczycy zagłosowali w referendum ws. aborcji

W sobotę, 26 maja, mają zostać podane oficjalne wyniki referendum w sprawie prawa aborcyjnego w Irlandii. Ogłoszenie rezultatu spodziewane jest wieczorem. Z sondażu zrealizowanego dla „Irish Times'a” wynika, że 68 proc. Irlandczyków opowiedziało się w referendum za zmianami, a 32 proc. było przeciw. Rozmawiali o tym w audycji Tydzień – Świat Michał Potocki (Dziennik Gazeta Prawna) i dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  aborcja Irlandia referendum Agnieszka Bryc

"Izrael zawsze odpowiada w sposób zwielokrotniony"

Izraelskie wojsko w Strefie Gazy zabiło  podczas przygranicznych protestów 58 osób - podało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Protestujący demonstrowali sprzeciw wobec otwarcia ambasady USA w Jerozolimie. – To jest Bliski Wschód, tam liczy się język siły – powiedziała dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu, która była gościem audycji "Więcej świata" w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kasprolewicz Agnieszka Bryc Izrael Strefa Gazy Hamas Bliski Wschód

Komentarze po spotkaniu prezydentów Polski i Izraela

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, intencją polskich polityków „nie było stworzenie regulacji, która powodowałaby blokowanie świadectwa o Holokauście”. Dodał, że ze strony państwa polskiego nigdy nie było systemowej wrogości wobec Żydów. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Oświęcim Izrael Auschwitz Holokaust II wojna światowa Żydzi Instytut Pamięci Narodowej Agnieszka Bryc

Donald Trump zaprasza Władimira Putina. "Kurtuazyjny gest"

Prezydent USA Donald Trump spotka się w Białym Domu z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii - Dalią Grybauskaite, Raimondsem Vejonisem i Kersti Kaljulaid. Jednym z głównych tematów rozmów będzie zagrożenie ze strony Rosji, oraz to jak USA mogą pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa państw rosyjskich. Tymczasem dzień wcześniej świat obiega informacja, że Donald Trump zaprosił do Białego Domu prezydenta Rosji. W Polskim Radiu 24 komentarz Agnieszki Bryc z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin USA Donald Trump Siergiej Skripal Agnieszka Bryc

Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Według cząstkowych rezultatów z ponad 50 procent lokalnych komisji wyborczych, urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 75 procent. Na temat niedzielnych wyborów w audycji „Północ-Południe” mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Agnieszka Bryc

Eksperci o reakcji Zachodu na zamach na Siergieja Skripala

– To nie pierwszy i nie ostatni kryzys – tak o stosunkach pomiędzy Wielką Brytanią a Rosją, w kontekście próby zabójstwa Siergieja Skripala, powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W Gorącym Temacie m.in. o tym, jak sprawa wpłynie na relacje na linii Zachód -Moskwa mówili również dr Kamil Zajączkowski, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Bogdan Pliszka, socjolog bezpieczeństwa z Politechniki Śląskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Wielka Brytania Agnieszka Bryc

Spada poparcie dla Putina. "Będzie mu coraz trudniej"

W styczniu i lutym notowania prezydenta Rosji Władimira Putina spadły w Moskwie i Petersburgu – poinformował dziennik „Wiedomosti”, powołując się na badanie opinii publicznej. Wynika z niego, że rośnie liczba niezdecydowanych wyborców. W audycji 7 Dni: Wschód rozmowa z dr Agnieszką Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i drem Pawłem Kowalem z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Rosja Bogumił Husejnow wybory w Rosji Agnieszka Bryc Paweł Kowal

"Nie zgadzamy się na skłócanie Żydów i Polaków"

Do kancelarii premiera wpłynął w poniedziałek list podpisany przez 50 polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, który zawiera apel do parlamentów i rządów Polski oraz Izraela o powrót na drogę dialogu i pojednania. Premier Mateusz Morawiecki przyjął na spotkaniu przedstawicieli Sprawiedliwych. O liście Sprawiedliwych i ich spotkaniu z premierem mówili w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu i reporter PR24 Michała Walczyka.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Izrael Żydzi Yad Vashem Świadkowie Holokaustu Holokaust Agnieszka Bryc II wojna światowa sprawiedliwi wśród narodów ś›wiata

Konferencja pokojowa w Soczi. "Ma znaczenie tylko PR-owe"

- Brak delegacji opozycyjnej nie usprawni rozmów. Ja mam teraz wrażenie, że sam kongres w Soczi jest stratą czasu. Ma znaczenie tylko PR-owe dla Rosji, nie można osiągnąć porozumienia w ciągu jednych czy dwóch obrad - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Skajewska Agnieszka Bryc Wojna w Syrii Rosja Państwo Islamskie terroryzm Afganistan Unia Europejska Wielka Brytania Brexit

"Świat arabski zmęczony jest już sprawą Palestyny"

Od trzech dni niezadowoleni z decyzji Donalda Trumpa Arabowie wychodzą na ulice miast. Dochodzi do starć z policją i wojskiem. W ostrzałach prowadzonych przez Izrael w Strefie Gazy zginęły od czwartku cztery osoby, a w sumie na wszystkich terenach palestyńskich rannych zostało ponad 300 osób. O napiętej sytuacji na Zachodnim Brzegu mówiła w audycji „Świat w Powiększeniu” dr Agnieszka Bryc.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Jerozolima Agnieszka Bryc Palestyna Autonomia Palestyńska USA Donald Trump

"Prezydent namawia Schulza, żeby wziął odpowiedzialność"

- W tej chwili za sytuację w kraju odpowiedzialny jest prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, prominentny polityk SPD. Jemu zależy na tym, żeby nie doszło do wcześniejszych wyborów, żeby partiom politycznym wybranym we wrześniu udało się utworzyć rząd - mówił na antenie radiowej Jedynki Marcin Antosiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Rosiak Niemcy CDU Frank-Walter Steinmeier SPD Angela Merkel Martin Schulz Agnieszka Bryc

Putin w Teheranie chce "uspokoić irańskiego partnera"

- Jest taka święta zasada w polityce rosyjskiej, że dla Rosji znacznie bardziej niebezpiecznym jest Iran proamerykański, niż Iran posiadający broń jądrową. Pomimo różnych rozbieżnych interesów rosyjsko-irańskich, Rosja musi dbać o to, aby nie doszło do ponownego zbliżenia irańsko-amerykańskiego - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kasprolewicz Krzysztof Renik Agnieszka Bryc Iran Rosja Stany Zjednoczone katalonia Carles Puigdemont

"Stanowisko prezydenta USA może doprowadzić do wojny"

Prezydent USA Donald Trump, który przedstawił nową strategię wobec Iranu, powiedział, że jest gotów zerwać porozumienie nuklearne z Teheranem. Podkreślił, że Iran nie respektuje „ducha” tego układu. Na temat zapowiedzi amerykańskiego przywódcy w magazynie „Świat w Powiększeniu” mówili dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz amerykanista Artur Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Iran Izrael Agnieszka Bryc