X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agnieszka Bryc

Pandemia i wybory w Izraelu. Dr Agnieszka Bryc: to korzystne dla premiera Netanjahu

- W Izraelu sprzęgły się ze sobą ważne wydarzenia. Po pierwsze pandemia. Wbrew temu, co słyszymy Izrael zwyżkuje, jeśli chodzi o zachorowania. Cały czas jest lockdown. Kryzys pandemiczny trwa, mimo ogromnego sukcesów ze szczepionką - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio ŚWIAT Mateusz Drozda Agnieszka Bryc Izrael Benjamin Netanjahu pandemia COVID-19 Bliski Wschód koronawirus

Dr Agnieszka Bryc: Zgromadzenie Ludowe na Białorusi może być oszustwem społecznym

- To jest całkiem możliwy scenariusz, ponieważ on pozwalałby Łukaszence dopełnić zobowiązań, które złożył przed prezydentem Putinem, czyli oddając znaczną część kompetencji innym organom, przeprowadzić tak zwaną transformację władzy, a w rzeczywistości utrzymać jej pełnię w swoich rękach - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Rosja Agnieszka Bryc Białoruś ŚWIAT Unia Europejska Europa Wschodnia Europa Aleksander Łukaszenka

Sprawa Białorusi staje się coraz bardziej zapomniana? Dr Bryc: niestety mogę się podpisać pod takim stwierdzeniem

- Nie widzę specjalnej woli wśród państw Europy zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych, by zainteresować się przemianami na Białorusi, wesprzeć tamtejszą opozycję i doprowadzić przynajmniej do powtórzenia wyborów - powiedziała dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Agnieszka Bryc Białoruś Rosja Europa Wschodnia

Łukaszenko coraz brutalniejszy wobec opozycji

Białoruskie siły bezpieczeństwa zamordowały aktywistę, 31-letniego Romana Bandarenkę. Na cmentarzu żegnały go tysiące ludzi. Tymczasem zatrzymano dziennikarkę, która wyśledziła, jak władze zacierały tropy prowadzące do jego zabójców. Na Białorusi powiało chłodem, jakiego jeszcze nie znano. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Żakowski Białoruś Unia Europejska Aleksander Łukaszenka protest demonstracje Mołdawia Bułgaria Macedonia Północna Libia polityka konflikty międzynarodowe Agnieszka Bryc Magdalena El Ghamari Trójka społeczeństwo

Wybory w USA. Dr Agnieszka Bryc: Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę

- Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę, a jeśli jest politykiem odpowiedzialnym, powinien odpowiadać za stabilność wewnątrz kraju. Jego oskarżenia podważają tymczasem bezpieczeństwo państwa i jego stabilność - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden polityka Ameryka Ameryka Północna Agnieszka Bryc Piotr Wąż Polskie Radio 24 infografika

Trump-Biden: policzenie głosów nie zakończy walki o Biały Dom

Od 120 lat nie widziano tylu Amerykanów głosujących w wyborach prezydenckich. Na informację, kto zdobędzie 270 głosów elektorskich, czeka cały świat. Tymczasem wciąż trwa liczenie głosów i wydaje się, że w pojedynku Donalda Trumpa z Joe Bidenem ten drugi jest bliższy zwycięstwa. Jednak nawet zakończenie liczenia głosów nie zakończy tej walki: wciąż urzędujący prezydent Trump już zapowiedział protesty wyborcze.
Zobacz więcej na temat:  Michał Żakowski Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA Biały Dom społeczeństwo polityka USA Ameryka Północna Agnieszka Bryc Trójka

Przewrót w Kirgistanie: niezwykła rewolucja w niezwykłym kraju

Od 4 października, gdy odbyły się unieważnione później wybory parlamentarne, w Kirgistanie trwa kryzys polityczny, a w stolicy dochodzi do starć. Nie jest jasne kto i w jakim zakresie kontroluje sytuację. To już trzecia tego typu zwierucha w tym kraju w ciągu ostatnich 15 lat.
Zobacz więcej na temat:  Kirgistan Rosja Chiny biszkek Górny Karabach Azerbejdżan Nord Stream 2 wybory prezydenckie w USA Afganistan Trójka Agnieszka Bryc Michał Żakowski

Konflikt armeńsko-azerski przybiera na sile. Czy to początek wojny na Kaukazie?

Od 27 września w Gorskim Karabachu toczą się walki z użyciem ciężkiego sprzętu, artylerii i lotnictwa. Obie strony konfliktu – Armenia i Azerbejdżan – informują o ofiarach i poważnych stratach. Do tej pory trwających od niedzieli w walkach o Górski Karabach zginęło prawie 100 osób, w tym wielu cywili. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żakowski społeczeństwo USA Armenia Azerbejdżan Agnieszka Bryc Donald Trump koronawirus Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA Unia Europejska Białoruś Władimir Putin Wenezuela ropa naftowa górski karabach Rosja

Dr Bryc: społeczność międzynarodowa ma podstawy, by podważać zaprzysiężenie Łukaszenki

Białoruskie media państwowe podały, że Alaksandr Łukaszenka objął funkcję prezydenta kraju. Inauguracja odbyła się bez wcześniejszych zapowiedzi. Jednak wiele państw nie uznaje zwycięstwa Łukaszenki w sierpniowych wyborach. Do sprawy odniosła się w audycji "Świat w powiększeniu" dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Wschodnia Mateusz Drozda Agnieszka Bryc Białoruś Aleksander Łukaszenka demonstracje

Dr Agnieszka Bryc: na Białorusi można oczekiwać pewnego przesilenia

- Najważniejsze jest to, aby rozpocząć bardzo konkretnie działania w stosunku do Białorusi i tamtejszych wydarzeń wyborczych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z jaką reakcję spotkają się oczekiwane sankcje Unii Europejskiej wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu?
Zobacz więcej na temat:  Białoruś protest manifestacje Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Paweł Lekki Agnieszka Bryc Więcej świata

Ekspert o próbie otrucia Aleksieja Nawalnego: Zachód musi zareagować, bo od tego zależy jego wiarygodność

Niemcy zakomunikowały, że badania medyczne dowodzą, iż do próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego został użyty środek trujący z grupy nowiczoków. Berlin wezwał Rosję do złożenia wyjaśnień w tej sprawie i stanowczo potępił atak na opozycjonistę. Ewentualne kroki przeciwko Rosjio sa konsultowane z partnerami z Unii Europejskiej i NATO.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Niemcy Michał Żakowski Agnieszka Bryc