X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Afryka

"Próba wyjścia z okresu dyktatury była bardzo ryzykowna". Ekspert o zamachu stanu w Sudanie

- Spór dotyczy możliwości kontrolowania przez wojsko bardzo ważnych gałęzi gospodarki, które są wyłączone spod nadzoru państwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jędrzej Czerep z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Sudan ONZ Polskie Radio 24 Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Antoni Opaliński konflikty międzynarodowe kryzys reżim

„Zombie” Feli Kutiego i ghański Highlife

Mówi się, że są dwa typy Nigeryjczyków. Jeden z nich to ten, który na pytanie, czy bywał w klubie Afrika Shrine Feli Kutiego odpowiada: „Nie, moi rodzice nigdy by mnie tam nie puścili”. Drugi to natomiast typ osób, które na wszelkie sposoby próbowały dostać się do legendarnego miejsca, będącego świadkiem wybuchowych koncertów grupy Afrika 70 i manifestów Feli Kutiego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Krzysztof Dziuba Ghana Afryka

Podczas kontroli twierdził, że ma elektroniczne prawo jazdy z Afryki - był po alkoholu i narkotykach

Policja z Mławy zatrzymała 38-letniego mieszkańca Poznania, który kierował samochodem po spożyciu alkoholu i narkotyków. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami stwierdził, że posiada elektroniczne prawo jazdy z Afryki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo policja alkohol bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy policja polska narkotyki Afryka

Susze, powodzie, ekstremalne temperatury. Zmiany klimatu zagrażają milionom Afrykańczyków

Blisko 120 mln najbiedniejszych Afrykańczyków jest zagrożonych przez zmiany klimatu - wynika z raportu opublikowanego przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO). Mieszkańcy Afryki już mocno odczuwają skutki globalnego ocieplenia, choć kontynent odpowiada zaledwie za 4 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych - podkreśla WMO.
Zobacz więcej na temat:  Afryka klimat środowisko ochrona środowiska ŚWIAT