X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Afganistan

"Zasłona milczenia". Lanzoni: świat biernie patrzy na ograniczanie praw kobiet w Afganistanie

- Wspólnota międzynarodowa dalej realizuje swoje cele, nie przejmując się dramatem Afgańczyków - mówiła na antenie Radia Watykańskiego Simona Lanzoni z włoskiej Fundacji Pangea Onlus, niosącej pomoc afgańskim kobietom. Zdaniem Lanzoni, "na sytuację w tym kraju spuszczono zasłonę milczenia". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan kobieta prawa człowieka talibowie Watykan pomoc

Powstała nowa platforma wymiany doświadczeń polonijnych. W Warszawie odbył się I Zjazd Badaczy Polonii

List do uczestników zjazdu skierował premier Mateusz Morawiecki. "Działania na rzecz Polonii i Polaków za granicą są jednymi z priorytetów polityki naszego rządu. Mamy ten przywilej i obowiązek wspierania inicjatyw służących umacnianiu naszej współpracy. Jestem jednak przekonany, że stale musimy szukać nowych, skutecznych dróg dotarcia do milionów Polek i Polaków rozsianych po całym świecie. Niezwykle ważną w tym rolę odgrywa edukacja i rozwój naszego szkolnictwa poza granicami kraju" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  Katar Andrzej Duda gospodarka polska Afganistan papież Franciszek Jan Dziedziczak Polonia język polski

Nagrodzony reportaż "Historia trzech pierścieni" [POSŁUCHAJ]

- Kiedy podchodziłam do ludzi w ruinach, bałam się dzikości dzieci, dzikości kobiet – były szorstkie, twarde – to wyglądało demonicznie..., ale przełamywałam ten strach - mówiła Anna Pietraszek. W "Rozmowach po zmroku" przypomnieliśmy radiową opowieść Krzysztofa Wyrzykowskiego, zmarłego w minionym tygodniu mistrza reportażu. Audycja otrzymała nagrodę im. Witolda Zadrowskiego w konkursie "Polska i Świat". Bohaterką reportażu jest znana dokumentalistka filmowa i himalaistka.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Krzysztof Wyrzykowski Beata Kwiatkowska Dwójka Afganistan

Premier spotkał się z opozycją ws. kryzysu na granicy. "Duże zrozumienie powagi sytuacji"

Premier spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w związku z kryzysem na wschodniej granicy Polski. - Spotkanie odbywało się w atmosferze dużego zrozumienia powagi sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kryzys na granicy Białoruś granica premier Mateusz Morawiecki Piotr Müller opozycja Aleksander Łukaszenka Ukraina Rosja Afganistan

Afgańczycy z przeszkoleniem bojowym przy granicy z Polską? Stanisław Żaryn ostrzega

"Wśród migrantów, którzy ostatnio przybywają na Białoruś, pojawiają się Afgańczycy, którzy od dłuższego czasu mają powiązania z terytorium Rosji" - poinformował za pośrednictwem Twittera rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jednocześnie dodał, że niektórzy z nich mogą mieć przeszkolenie bojowe.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn granica Białoruś Afganistan imigracja

Afgańczycy z przeszkoleniem bojowym przy granicy z Polską? Stanisław Żaryn ostrzega

"Wśród migrantów, którzy ostatnio przybywają na Białoruś, pojawiają się Afgańczycy, którzy od dłuższego czasu mają powiązania z terytorium Rosji" - poinformował za pośrednictwem Twittera rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jednocześnie dodał, że niektórzy z nich mogą mieć przeszkolenie bojowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn granica Białoruś Afganistan imigracja