X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Afganistan

"Łącząc umysły, tworzymy przyszłość". Polska na EXPO 2020 w Dubaju stawia na biznes i kreatywność

Już za 2 tygodnie nastąpi otwarcie Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa będzie niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, będzie to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy zaprezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Rzym Niemcy Angela Merkel Mateusz Morawiecki ONZ Afganistan Stanisław Lem język polski Dubaj

Sytuacja w Afganistanie. Arkadiusz Legieć: ruch oporu jest odcięty od pomocy zewnętrznej

- Ruch oporu może liczyć tylko na swoje własne siły, które i tak, po dość udanej ofensywie talibów w centrum doliny, są bardzo osłabione. W zasadzie poza pomocą ochotników te siły mogą liczyć jeszcze na bardzo ograniczone wsparcie ze strony Tadżykistanu - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Legieć z PISM. Gościem audycji była także dr Beata Górka-Winter z UW. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan

Antony Blinken w Senacie. Sekretarz stanu USA bronił decyzji o wycofaniu wojsk USA z Afganistanu

Podczas przesłuchań w Senacie politycy obu amerykańskich partii politycznych krytykowali rząd Joe Bidena za sposób przeprowadzenia operacji wycofywania wojsk USA z Afganistanu. Sekretarz stanu Antony Blinken przekonywał, że prezydent USA był związany wcześniejszą umową z talibami i że nikt nie przewidywał natychmiastowego upadku rządu w Kabulu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone Senat polityka wojsko Afganistan

Paweł Jabłoński na spotkaniu ONZ: przejęcie Afganistanu przez talibów było geopolitycznym trzęsieniem ziemi

Jak poinformowało MSZ, podniesienie świadomości społeczności międzynarodowej co do sytuacji humanitarnej i pilnych potrzeb ludności w Afganistanie było jednym z celów spotkania zorganizowanego na zaproszenie sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, w którym udział wziął wiceszef resortu Paweł Jabłoński. Wydarzenie odbyło się w formie hybrydowej w siedzibie ONZ w Genewie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych ONZ Europa społeczeństwo pomoc Afganistan agresja na Afganistan Genewa talibowie

Drugi dzień sesji Parlamentu Europejskiego. Dziś dyskusja o sytuacji w Afganistanie i relacjach z Rosją

Główne tematy sesji plenarnej Europarlamentu w Strasburgu to debata o sytuacji w Afganistanie (ok. 15.00) i dyskusja o relacjach Unii Europejskiej z Rosją (ok. 18.00). Europosłowie mają także przyjąć rezolucję apelującą o zakończenie wykorzystywania zwierząt do badań i testów. Wyniki głosowania dokumentu poznamy pojutrze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski Afganistan Rosja