X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adrian Stankowski

"Odsunięcie dziennikarzy spowoduje, że zakończy się tam medialny cyrk". Stankowski o sytuacji na granicy

- Jako dziennikarz nie jestem zachwycony ograniczeniem dostępu do miejsca wydarzeń, ale jestem również obywatelem Polski i doskonale rozumiem decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Andrzej Potocki ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica stan nadzwyczajny Tadeusz Płużański Adrian Stankowski

Tomasz Truskawa: Unia Europejska zamierza ingerować w wewnętrzny porządek państw

- Tego typu rozwiązania w sposób zdecydowany uderzają w zagwarantowaną traktatami suwerenność państw, zbliżają nas do modelu federacyjnego i myślę, że jest to zjawisko niezwykle niebezpieczne - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa, komentując list unijnego komisarza, w którym domaga się on wycofania przez premiera wniosku do TK ws. nadrzędności konstytucji nad prawem UE. Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski ŚWIAT Unia Europejska Europa Komisja Europejska konstytucja Trybunał Konstytucyjny

"Wiele środowisk chętnie je przywłaszcza". Pacan o wykorzystaniu logo Solidarności na pomniku

- Solidarność nie jest czymś przeszłym, Solidarność cały czas jest, jest związkiem zawodowym i oprócz tego, że jest związkiem zawodowym, to właśnie dba o tę spuściznę Solidarności, dba o tych ludzi, którzy byli w Solidarności, których często właśnie te środowiska liberalno-lewicowe chciały zakrzyczeć - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi PR24 byli także Andrzej Rafał Potocki i Adrian Stankowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Warszawa Swiatłana Cichanouska Solidarność Rafał Trzaskowski Tadeusz Płużański Adrian Stankowski

Relacje na linii Warszawa-Mińsk. Reszczyński: ostatnie wydarzenia to temat zastępczy

- Na Białorusi od wielu, wielu lat, od kiedy rządzi Łukaszenko tam nic się nie zmieniło. To jest reżim w starym stylu komunistycznym, rządzi się własnymi prawami. Jeżeli jest sytuacja trudna społecznie, gospodarczo, to szuka się tematów zastępczych, jakiegoś wroga. Polska tutaj się bardzo dobrze nadaje, ponieważ jesteśmy najważniejszym kanałem informacyjnym, który dociera do Białorusinów, poprzez telewizję Biełsat, więc wiedzą co się dzieje - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. Gośćmi programu byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński Białoruś Aleksander Łukaszenka Polityka zagraniczna Polski

"Konieczna szeroko rozumiana reforma ochrony zdrowia". Publicyści podsumowują rok pandemii

- Myślę że najważniejszy element do zmiany, to szeroko rozumiana reforma ochrony zdrowia, ministerstw, kompetencji, być może przekształcenia w jakąś formułę agencji, która również operacyjnie, taktycznie będzie zajmowała się właśnie takimi stanami - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Niedzieli" Piotr Grzybowski. Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek z "Krytyki politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski POLSKA polityka GOSPODARKA pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce

"To uwłacza logice". Robert Knap o strajku niektórych mediów komercyjnych

- Zasłanianie się takimi małymi mediami, drobnymi, ale ważnymi społecznie, lokalnie, regionalnie, przez takich potentatów, którzy zarabiają miliardy na reklamach - moim zdaniem - trochę uwłacza logice - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu tvp.info. Gościem "Debaty dnia" był także Tomasz Walczak z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski POLSKA media podatek podatki TVPinfo

"Próba namaszczenia pomazańca". Publicysta o spotkaniu Tuska z Lempart

- Jeśli chodzi o samą panię Lempart, to to jest próba namaszczenia kolejnego pomazańca. Najpierw była Ewa Kopacz, potem Mateusz Kijowski, itd. Pewnie skończy się tak samo - skomentował w Polskim Radiu 24 spotkanie Donalda Tuska z Martą Lempart Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli także specjalista od wizerunku Sławomir Jastrzębowski i publicysta Wojciech Reszczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski Marta Lempart Donald Tusk

"Rząd polski postawiono w niekomfortowej sytuacji". Prof. Kik o wecie budżetu UE

- Wierzę, że rząd polski doprowadzi do jakiejś wersji kompromisu i nie zawetuje życiodajnego dla polskiej gospodarki i społeczeństwa budżetu UE i programu pomocy w walce z pandemią - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski

"Wszystkie państwa UE są zainteresowane kompromisem". Ekspert o negocjacjach budżetowych w UE

- Negocjacje toczą się na różnych płaszczyznach, wiele przykładów z przeszłości pokazuje, że potrafią być twarde, często pada w nich wiele mocnych słów czy argumenty mające na celu przestraszenie partnerów, ale na końcu zawsze jest kompromis - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Stefanik, europeista, politolog.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski

"Mniej gwarancji dla państw członkowskich". Prof. Czesław Kłak o kwestii praworządności

- Skoro UE wymaga przestrzegania prawa, to jej instytucje, a zwłaszcza Komisja Europejska, która ma mieć decydującą rolę, powinna dbać, nawet na wyrost, o wszelkie standardy i unikać sytuacji konfliktowych i rozwiązań budzących wątpliwości, bo to zły prognostyk na przyszłość - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski

"Zanegowanie stanowiska premiera Morawieckiego". Reszczyński o inicjatywie Jarosława Gowina

- Jeżeli wicepremier Jarosław Gowin prowadzi własną politykę zagraniczną bez porozumienia z premierem, to jest to działalność w takim samym duchu jak inicjatywa Rafała Trzaskowskiego, który stara się zbuntować samorządowców w całej Polsce, tworząc petycję w sprawie środków UE  - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. W debacie udział wzięli również Sławomir Jastrzębowski i Adrian Stankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Jarosław Gowin Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski

"Operacja tańsza od obecnych skutków pandemii". Publicysta o szczepieniach na koronawirusa

- To jest operacja, która pewnie będzie trwała co najmniej rok, bo logistycznie to jest bardzo skomplikowane, nie wiemy nawet w których miejscach te szczepienia będą się odbywać. Jest bardzo dużo pytań przed nami - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek z Radia Gdańsk, komentując zapowiedzi premiera o rychłym rozpoczęciu szczepień na koronawirusa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo szczepionka szczepienia koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Adrian Stankowski

Negocjacje UE ws. budżetu. Hubert Biskupski: powinniśmy dążyć do kompromisu

- Jesteśmy na etapie negocjacji. Obie strony przedstawiły warunki brzegowe. Uważam, że kompromis będzie osiągnięty, bo użycie weta będzie bronią atomową i zostaniemy dotkliwie poszkodowani - tak o unijnych negocjacjach dotyczących perspektywy budżetowej na lata 2021-27 mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z Super Expressu. Podobnego zdania jest Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Adrian Stankowski miłosz manasterski Unia Europejska budżet ue

Wybory w USA. Badzio: do ogłoszenia wyników nie będzie pokoju politycznego

- Chyba jesteśmy trochę zaskoczeni tą sytuacją, mimo wszystko, dlatego że wydawałoby się, iż z punktu widzenia globalnej polityki, ale także tego, jak demokracja wyglądać powinna, arena amerykańska cieszyła się do tej pory ogromnym szacunkiem i zaufaniem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gościem "Debaty dnia" w PR24 był także Tomasz Walczak z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone wybory wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden

Edyta Hołdyńska: w dobie pandemii politycy powinni działać ponad podziałami

- Dużo jest tam takich rozwiązań, które ułatwią zdobycie zaufania ludzi do służby zdrowia w dobie pandemii, są też m.in. podwyżki dla lekarzy. Co bardzo ważne, tutaj politycy powinni teraz działać ponad podziałami i to jest oczywiste - mówiła w Polskim Radiu 24 Edyta Hołdyńska, komentując przyjętą przez Sejm ustawę ws. walki z pandemią COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Michał Kolanko POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Sejm