more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adrian Klarenbach

"Trzeba zachować granicę w ujawnianiu dokumentów"

– W zbiorze zastrzeżonym Instytutu Pamięci Narodowej mogą znajdować się dokumenty, których nie powinniśmy ujawniać. Ich odtajnienie może bowiem uderzyć w bezpieczeństwo państwa – mówił w Rozmowie PR24 prof. Jan Żaryn, historyk. – Trzeba zachować pewną granicę w ujawnianiu zastrzelonych wcześniej akt – dodawał senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Żaryn Adrian Klarenbach IPN Instytut Pamięci Narodowej POLSKA

Jest śledztwo ws. blokady w Sejmie. Poseł: karać finansowo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie ws. organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 roku. Tymczasem, jak oceniał w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, poseł PiS i zastępca koordynatora ds. służb specjalnych, posłowie którzy okupowali wówczas Salę Plenarną, powinni zostać ukarani finansowo.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach MSWiA PiS Prawo i Sprawiedliwość sejm pr24 Sejm protest prokuratura Platforma Obywatelska Nowoczesna Marek Kuchciński

Dominik Tarczyński (PiS): Karanie Polski przez UE jest niemożliwe

- Karanie Polski przez Unię Europejską jest niemożliwe z kilku względów. Aby doszło do jakichkolwiek sankcji, muszą zgodzić się wszystkie kraje członkowskie, a takiej zgody nie będzie – powiedział w Rozmowie Politycznej Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gość skomentował również zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego zmiany w ordynacji wyborczej, a także działania KOD-u i jego lidera, Mateusza Kijowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Mateusz Kijowski

„Posłowie PO i Nowoczesnej lansowali się kosztem Polski”

- Mam nadzieję, że powoli wracamy do normalności. To co mieliśmy ostatnio, to był cyrk w wykonaniu opozycji totalnej, który był zafundowany Polakom za ich pieniądze. Myślę, że Polacy nie zasłużyli na taki cyrk – mówił w audycji Rozmowa PR 24 poseł Adam Andruszkiewicz, Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Kukiz'15 Platforma Obywatelska Nowoczesna Ryszard Petru Adrian Klarenbach Grzegorz Schetyna Paweł Kukiz