X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ABW

Sprawa Janusz N. Miał szpiegować na rzecz Rosji

-  Zarzut polegający na tym, że ktoś udzielił wywiadu portalowi "Sputnik", jest mocno naciągany. Jeśli ktoś i coś przekazywał, to niech Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rzuci to na stół i dołączy do potencjalnego aktu oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Chmielowski, były poseł Ruchu Palikota i przyjaciel Janusza N., który w maju 2021 roku został zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja szpieg ABW Polskie Radio 24 Ruch Palikota

POLSKI ŁAD Kiedy funkcjonariusze dostaną wyrównanie uposażeń? Szef MSWiA podał datę

Szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał, że polecił rozpoczęcie wypłat wyrównań uposażeń dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA oraz ABW, Agencji Wywiadu i CBA, którzy w styczniu otrzymali niższe uposażenie, niż powinni. Jak wskazał, wypłaty będą realizowane od poniedziałku i zostaną zakończone w możliwie najkrótszym terminie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polski Ład Mariusz Kamiński pomoc pieniądze podatki MSWiA ABW CBA służby i bezpieczeństwo

Służby podsumowały ubiegły rok. "Głównym wyzwaniem była operacja hybrydowa Łukaszenki"

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podsumował działania służb w minionym roku. - Głównym wyzwaniem dla służb w minionym roku była operacja hybrydowa reżimu Łukaszenki przeciwko Polsce - ocenił. Służby brały także udział w rozbiciu grup wyłudzających VAT i zatrzymaniach w aferach korupcyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kryzys migracyjny Białoruś Aleksander Łukaszenka granica służby specjalne służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn ABW CBA bezpieczeństwo

Wąsik dementuje informacje o serii odejść ze służb specjalnych: ostatnia taka fala była w 2010 r.

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zaprzeczył informacjom dotyczącym serii odejść z CBA i ABW. "Ostatnia taka fala była w CBA w 2010 r. w pierwszym roku rządów Pawła Wojtunika" - napisał. Jak dodał, "odeszło wówczas 10 proc. funkcjonariuszy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBA ABW Maciej Wąsik Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby specjalne

Tak działała grupa, która "wyprała" miliard złotych. Szczegóły śledztwa

W wyniku śledztwa prowadzonego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuraturę zatrzymano na Ukrainie Filipa Sz., który jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się praniem brudnych pieniędzy. W wyniku procederu, którym kierował, zalegalizowano ponad 1 mld zł. Portal tvp.info opisuje, jak dokładnie przebiegał ten proceder.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo ABW prokuratura przestępczość

Współpraca polskich służb specjalnych. Waldemar Andzel: efektywna i skuteczna

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zapoznała się z informacjami na temat koordynacji, efektywności i skuteczności działań operacyjno-rozpoznawczych wszystkich służb specjalnych oraz instytucji i organów państwa. - Współpraca między nimi przebiega bez problemów - ocenił przewodniczący komisji Waldemar Andzel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo ABW Agencja Wywiadu CBA straż graniczna

Awaryjne lądowanie samolotu w Mińsku. Prokuratura Krajowa: nie istniało żadne zagrożenie bombowe

Prokuratura Krajowa nadzoruje śledztwo prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczące samolotu, który w maju został zmuszony do lądowania na lotnisku w Mińsku. Na pokładzie maszyny był między innymi białoruski, opozycyjny bloger Raman Pratasiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samolot Mińsk Prokuratura Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW KGB Białoruś służby i bezpieczeństwo

"Nieprawdziwe i nierzetelne informacje". ABW odpowiada na artykuł Onetu

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek poinformował, że "na portalu Onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. »Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy Wójcik« zamieszczone zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje". "Redaktor nie dochował rzetelności dziennikarskiej, nie zweryfikował nawet ogólnodostępnych danych" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW onet media fake news dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

Pralnia rosyjskich pieniędzy została rozbita. Kwota sięga ponad miliarda złotych

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejne trzy osoby zajmujące się legalizowaniem pieniędzy pochodzących z działalności przestępczej. W wyniku procederu, w którym uczestniczyły zatrzymane osoby, „wyprano” łącznie ponad 1 miliard zł. Środki, którymi zasilano spółki wykorzystywane w ramach działalności grupy, pochodziły w przeważającej części z terytorium Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja przestępczość ABW