X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przedmioty codziennego użytku w muzealnych gablotach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 17:47
"Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka" to niecodzienna wystawa zorganizowana w Instytucie Dizajnu w Kielcach. W gablotach można zobaczyć 35 eksponatów, należących do 15 bohaterów książki "Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie" autorstwa Aleksandry Koperdy.
Dizajn w muzeum.
Dizajn w muzeum. Foto: pixabay.com

Wystawa to zbiór przedmiotów wybranych przez zwykłych ludzi.  Przeprowadziłam wiele rozmów w różnych mieszkaniach. Dotyczyły one przedmiotów, z którymi bohaterowie mojej książki żyją na co dzień. Pomyślałam, że dobrze byłoby zebrać część tych rzeczy i pokazać szerszej publiczności. Dzięki temu chętni mogą poznać historie, z pozoru zwykłych, przedmiotów – opowiada Aleksandra Koperda.

W Przestrzeni Instytutu Dizajnu prezentujemy nową wystawę pt. ”Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka”. Ekspozycja...

Opublikowany przez Instytut Dizajnu w Kielcach Środa, 20 stycznia 2021
Renata Lewandowska - DOtyk winyl 1200 x 660.jpg
Renata Lewandowska – po 40 latach odkryta na nowo

– Niektóre rzeczy mają wartość obiektywną. To ikony dizajnu, lub klasyki. Wielu z nas je zna. Drugą część stanową przedmioty, obdarzone sentymentem przez bohaterów. Dla ludzi z zewnątrz nie mają one żadnej wartości materialnej – dodaje. 

Posłuchaj
02:43 2021_01_22 12_32_47_Trojka_do_trzeciej_przedmioty.mp3
– Myślę, że każdy z nas ma potrzebę podpatrywania jak żyją inni i co mają w domach. Mam nadzieję, że dzięki tej wystawie ludziom przypomną ciekawe historie i inaczej spojrzą na przedmioty, którymi się otaczają – podsumowuje autorka. 
*** 

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej

Prowadzi: Piotr Łodej

Autor relacji: Dorota Klusek

Data emisji: 22.01.2021

Godzina emisji: 12:35 

zch

  

Czytaj także

Nowoczesne spojrzenie na historię. Wystawa "Her Dark Materials" Marii Lobody

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 14:00
Fryzy z napisami i rysunkami, dywan z domu "męczennicy nauki" Hypatii czy malachit, który… nie jest malachitem – m.in. to można zobaczyć na wystawie Marii Lobody w warszawskiej Galerii Wschód. Wystawę "Her Dark Materials" można oglądać do 7 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Design dotknięty przez COVID

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 13:00
Pandemia koronawirusa nie tylko zmieniła nasze zachowania, nasze życie, ale również - przestrzeń wokół nas. I to w bardzo różny sposób. Właśnie temu poświęcona jest wystawa "Przestrzeń w czasach zarazy" w Instytucie Dizajnu w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Narodowe proponuje: zaadoptuj Matejkę

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:00
W tych ciężkich czasach artyści, sztuka i instytucje z nią związane wymagają szczególnej troski. Wśród wielu sposobów na ich wsparcie jest także adopcja. Nazwa brzmi może trochę zaskakująco, ale to ciekawa i skuteczna forma współczesnego mecenatu.
rozwiń zwiń