X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W pogoni za marzeniem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 12:00
Praca w upale i pyle, tysiące przerzuconych ton ziemi – wszystko po to, aby znaleźć ślady działalności człowieka. Wielki wysiłek fizyczny, a zarazem wielkie wyzwanie. A wszystko po to, by spełnić swoje największe zawodowe marzenie... Można powiedzieć, że to wręcz idealny temat na film! I taki film powstał.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: soupysquirrel/Pixabay

plate pottery Bolesławiec 650 pixabay.jpg
Bolesławiec dołączył do Europejskiego Szlaku Ceramiki

Polski archeolog, profesor Andrzej Niwiński, od ponad 30 lat przeszukuje egipską pustynię w poszukiwaniu grobowca faraona Amenhotepa I. I właśnie w tej jego mrówczej pracy w ekstremalnych warunkach towarzyszyła mu młoda dokumentalistka Monika Krupa. Tak powstał film "A co jeśli nic?", który teraz ma szansę powalczyć o Oscara.


Posłuchaj
03:18 2021_01_21 11_44_53_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 Piach, pot i łzy (Trójka do trzeciej)

Jednak aby film otrzymał oscarową nominację, potrzeba jest dużo wysiłku i pieniędzy. – Wyboru dokonuje około 700 członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Najpierw jednak musimy do nich dotrzeć i zachęcić, aby obejrzeli ten film. Chcemy to zrobić dzięki profesjonalnej agencji PR-owej – tłumaczy Monika Krupa.

To nie jest prosta opowieść o trudnych i długich poszukiwaniach w ekstremalnych warunkach. – Nie chciałam realizować filmu o archeologii, ale o człowieku, który z pasją i z poświęceniem realizuje swoje marzenia. Dla niego ważniejsza jest sama droga, którą przemierza, niż sam cel, do którego dąży – opowiada reżyserka. 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Monika Suszek
Data emisji: 21.01.2021
Godzina emisji: 11.44

pr

Czytaj także

Festiwal AfryKamera. Polski dokument o Gambii

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 15:50
– W Gambii spędziliśmy 5 tygodni. Przez pierwsze dwa nie wyjmowaliśmy kamery ani mikrofonu. Staraliśmy się zdobyć zaufanie lokalnej społeczności. Rozmawialiśmy z gambijskimi naukowcami, aktywistami, ale ostatecznie bohaterami obrazu zostali tzw. zwykli ludzie, których najbardziej dotyka ten problem – opowiada Małgorzata Juszczak, reżyserka obrazu "Kiedy zabraknie ryb".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tytus Chałubiński. Król Tatr z Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:30
Muzeum Tatrzańskie przygotowało pierwszą wirtualną wystawę "T jak Tytus. Opowieść o Królu Tatr" poświęconą patronowi muzeum, Tytusowi Chałubińskiemu. Jest unikalna nie tylko dlatego, że odbywa się w 200-lecie jego urodzin, ale także dlatego, że można na niej obejrzeć nieprezentowane nigdy wcześniej eksponaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w renowacji zabytków. Mikroorganizmy czyszczą z brudu i bakterii

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:16
Innowacyjna włoska metoda oczyszczania zabytków po raz kolejny zostanie zastosowana w praktyce. Tym razem mikroorganizmy pomogą oczyścić łuk Septymiusza Sewera w Rzymie. 
rozwiń zwiń