X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dehnel, Kołodziejczyk, Hugo-Bader, Tokarczuk i inni. "Pisarze i pisanki", czyli cała prawda o... pisaniu

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 23:00
"Jak powstają twoje teksty, gdy mnie ktoś tak spyta...", tak niegdyś odgrażał się Kazik Staszewski. Wiadomo, męka twórcza jest czymś okropnym. Kiedy bierzemy do ręki powieść, wiersz, reportaż, artykuł, polski przekład znanego tekstu, rzadko zastanawiamy się, w jakich okolicznościach powstał. Dlatego postanowiliśmy to zbadać, choć Kazika - przezornie - ominęliśmy szerokim łukiem...
Audio
  • Pisarki i pisarze opowiadają o blaskach i cieniach swojego życia zawodowego (Z najwyższej półki - wydanie specjalne/ Trójka)
Z okazji świąt postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie z procesem twórczym pisarki i pisarze
Z okazji świąt postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie z procesem twórczym pisarki i pisarzeFoto: StockSnap/pixaba/GlowImages/East News

Kiedy Katarzyna Bonda myje okna? Co robi Jacek Dehnel, gdy się... "zacina"? Jak notuje ciekawe zdania Marcin Kołodziejczyk? Czy od krzesła zależy, co wyjdzie spod pióra Jacka Hugo-Badera? Z czego konstruuje "plansze" Angelika Kuźniak? W jaki sposób pojawiają się narratorzy w głowie i powieściach Olgi Tokarczuk? Czy Wit Szostak naprawdę zna głosy swoich bohaterów? Co ma na myśli Magdalena Parys, gdy mówi, że powieść zaczyna jej się pisać w pociągu? Dlaczego Katarzyna Tubylewicz lubi słuchać taksówkarzy? Jaka muzyka pomaga Stefanowi Szczepłkowi przy pisaniu i dlaczego czasem warto gwizdać?

Pisarze, poeci, tłumacze, dziennikarze rzadko opowiadają o swoim warsztacie. Jeszcze rzadziej czynią to z przymrużeniem oka. Postanowiliśmy oswoić Państwa z procesem powstawania tekstów, a pisarzy i pisarki z ich "pisankami", czyli nakłonić ich do spojrzenia z boku na własną pracę. Przedstawiliśmy anegdoty i wypowiedzi, które wiele nam - Czytelnikom - powiedzą. Czasem, tak podejrzewam, nawet się Państwo uśmiechną.

A między opowieściami pojawiła się muzyka, która – moim zdaniem – idealnie nadaje się do czytania.

Zapraszam do słuchania,

Michał Nogaś

W zebraniu opowieści naszych bohaterów w sposób czynny pomogły mi Natalia Grzeszczyk oraz Wioletta Myszkowska.

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki - wydanie specjalne
Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji: 28.03.2016
Godzina emisji: 22.05

Czytaj także

Afgańskie wyznania. "Nasz brat jest dziewczynką"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
Amerykańska dziennikarka Jenny Nordberg pojechała do Afganistanu, by opisać toczącą się tam wojnę. Wróciła z zupełnie inną historią. Dzisiaj o jej reportażach mówi cały świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księżniczka, sztuka i Facebook, czyli opowieść o Zofii Stryjeńskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 12:07
"Stryjeńska. Diabli nadali" to ukazująca się z Trójkowym Znakiem Jakości historia wielkiej polskiej malarki dwudziestolecia międzywojennego. - Ta książka to przywracanie nam postaci Stryjeńskiej, która w ostatnich latach gdzieś się zagubiła - zauważa Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rok, nowe plany… Nowe książki!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:00
W przedsylwestrowym wydaniu audycji "Do południa" mówimy o książkach, które w 2016 roku trafią do rąk polskich czytelników. Zestawienie wydawniczych premier, na które warto czekać, przygotował dla naszych słuchaczy Michał Nogaś.
rozwiń zwiń