X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tylko tu i teraz. Trening uważności

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 13:50
W czasach, kiedy martwimy się o swoje życie i zdrowie, a często także ubolewamy nad przeszłością, przyda się rozwijanie umiejętności, która uspokoi nasz umysł. Chodzi o trening uważności, czyli o mindfullness. 
Audio
  • Czym tak naprawdę jest uważność? Kilka słów o treningu mindfullness (Dzień z Trójką w domu)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/mavo

"Usiądź w wygodnej pozycji na krześle, na poduszce lub na podłodze ze skrzyżowanymi nogami, jeśli wolisz" – tak zaczyna się pierwsza sesja darmowego treningu uważności, który można znaleźć na stronie Collective Narcissim.

– Tak naprawdę uważność ma wiele różnych definicji. Jest to rodzaj uwagi kierowany na chwilę obecną. Jest to uwaga nieoceniająca, pełna otwartości i ciekawości. To też relacja z tym, co jest wewnątrz nas: myśli, emocji, odczuć w ciele i tego, co dzieje się na zewnątrz – wyjaśnia autorka sesji, Magdalenę Mazurkiewicz z Prejudice Lab na Uniwersytecie SWPS.

Jak wynika z badań, mindfullness pozwala także oswoić tak trudne dla każdego emocje jak, lęk przed śmiercią. – Jednym z naszych pierwszych badań zapytaliśmy, czy lęki, które ludzie przeżywają na co dzień, a zwłaszcza lęk przed śmiercią, wiąże się z tym, w jakim stopniu są uważni wobec swoich doświadczeń. Okazało się, że te osoby, które są bardziej uważne, przeżywają mniej lęku – mówi prof. Agnieszka Golec-Zawala.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Piotr Baron
Autorka materiału reporterskiegoGabriela Darmetko
Data emisji: 27.04.2020
Godzina emisji: 13.34

kr

Czytaj także

Mniej znaczy więcej. Jak zaprosić minimalizm do swojego domu?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 14:25
Statystyczny Polak wydaje na ubrania około 1330 złotych rocznie. 5,5 mln t-shirtów dziennie sprzedają sklepy na całym świecie. Oznacza to, że co 10 człowiek powinien codziennie kupić jedną sztukę, żeby wyczyścić magazyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwarantanna szansą na drugi zawód? O kursach online dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 14:23
W dobie pandemii, godziny, które dotychczas spędzaliśmy szykując się do pracy lub stojąc w korkach, możemy spędzić w produktywny sposób. Jednym z nich jest branie udziału w kursach online. Dzięki temu, gdy kwarantanna będzie już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem, może okazać się, że mamy drugi zawód i nowe, przydatne umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czystsze powietrze i… dzikie zwierzęta na ulicach. Jak pandemia koronawirusa wpływa na ekosystem?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 13:50
Kto by pomyślał, że świat da się zatrzymać? A jednak. Jak się okazuje, ma to zbawienny wpływ na przyrodę.
rozwiń zwiń