X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Wielka Brytania potrzebuje rodziny królewskiej?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:00
Przez niektórych uznawana za skarb narodowy, symbolicznie i gospodarczo. Nie brakuje jednak tych, którzy uważają, że jest źródłem marnotrawstwa pieniędzy i należałoby się jej pozbyć. Ostatnie badania wskazują, że to się nie opłaca. Brytyjska monarchia przynosi krajowi 1,5 miliarda funtów zysku rocznie.
Audio
  • Czy Wielka Brytania potrzebuje rodziny królewskiej? (3 strony świata/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Wielka Brytania świętuje 70. rocznicę ślubu królowej Elżbiety i księcia Filipa. Do zaślubin doszło dwa lata po zakończeniu II wojny światowej. W uroczystości wzięli udział przywódcy z całego świata, a na ulicach ówczesnych nowożeńców witały tłumy Brytyjczyków. 70 lat później, królowa i jej mąż świętowali swój jubileusz z dala od fleszy na prywatnym przyjęciu w pałacu Windsor.

Rodzina królewska to wielka "marka promocyjna" Wielkiej Brytanii. Mimo gigantycznych środków przeznaczanych na jej utrzymanie, należy zauważyć, że królewskie wsparcie dla rodzimych firm daje niezwykle dużo korzyści.

– Z jednej strony jest to bardzo dobre, bo przyciąga biznes i turystów na Wyspy. Dobrze jest pokazać komuś, kto przyjeżdża do Wielkiej Brytanii, że królowa akurat jest w pałacu Buckingham. Opinia publiczna na całym świecie śledzi z uwagą wszystko to, co rodzina królewska robi. Z drugiej strony, może lepiej by było, gdyby pieniądze na utrzymanie dworu zostały przeznaczone na jakiś inny cel – mówi gość audycji, Antoni Bohdanowicz. 

Czy po śmierci Elżbiety II osłabi się ranga monarchii brytyjskiej? Jak na pozycję dworu wpłynie Brexit? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Magdalena Skajewska
Gość
: Antoni Bohdanowicz (dziennikarz)
Data emisji: 21.11.2017
Godzina emisji: 16.46

ml/mk

Czytaj także

Eksplozja kulturalna w Londynie A.D. 1967

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 13:20
- Rok 1967 to ogromnie ważne wydarzenia: płyty, które się wtedy ukazały i bogactwo debiutów - Hendrixa, The Doors. Nastąpiła przemiana muzyki rozrywkowej z czysto komercyjnej w coś, co ma większe znaczenie - mówił prof. Piotr Szarota, autor "Londynu 1967".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit to historyczna pomyłka?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 13:00
 - "Brytyjczykom oferuje się nierzeczywistą i nazbyt optymistyczną wizję tego, jak będzie wyglądał Brexit". To słowa, które we wtorek na pierwszej stronie publikuje "The Independent" - mówi korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
rozwiń zwiń