X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Czy smartfon może zapanować nad epidemią?

Cały świat szuka leku na koronawirusa.  Jednak nie wiadomo, kiedy uda się odkryć coś, co pozwoli zatrzymać epidemię. Warto jednak przyjrzeć się nowym technologiom. Czy zwykły smartfon może okazać się bronią w walce z wirusem?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/E.Va
O Audycji

Tytuł Prawdy sprawdzone 28 marca godz. 08:21
Autor Gabriela Darmetko
Opis

 – To, co mnie z pewnością bardzo mile zaskoczyło to, to, jak kraje azjatyckie poradziły sobie z koronawirusem. Ostatnie dane pokazują, że zastopowane zostało dalsze rozprzestrzenianie się epidemii. To między innymi dzięki rozwiązaniom cyfrowym – monitorowaniu pacjentów poprzez aplikacje mobilne, pomagające osobom poddanym kwarantannie i monitorującym ją. To rozwiązania, które napawają mnie optymizmem, że jesteśmy w stanie przeciwstawić się takiemu zjawisku jak koronawirus, dzięki telefonom komórkowym – mówi prof. Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego.

Również w Polsce powstała aplikacja tego typu. Program Kwarantanna domowa umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym dana osoba przebywa, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Playlista
Tagi

Playlista