X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy sztuczna choinka jest bardziej ekologiczna?

Święta Bożego Narodzenia już za parę dni, a sezon choinkowy trwa w najlepsze. W Polsce popularniejsze są sztuczne drzewka, ponieważ kupujący uważają je za bardziej ekologiczne – służą nam dłużej, są tańsze, no i nie trzeba ich wycinać. Czy mają rację?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Oxik
O Audycji
Tytuł Prawdy sprawdzone 21 grudnia godz. 07:46
Autor Gabriela Darmetko
Opis

– Przy produkcji i utylizacji sztucznej choinki wytwarzane są związki szkodliwe dla środowiska. To jest plastik, z którym mamy gigantyczny problem, a biomasa z drzewka naturalnego wraca do przyrody – mówi Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.

No dobrze, ale czy wycinka drzewek świątecznych nie szkodzi przyrodzie? – Żywe drzewka choinkowe rosną na plantacjach znajdujących się pod liniami energetycznymi, gdzie wysokie drzewa i tak nie mogłyby rosnąć. Przez cały okres swojego rozwoju pobierają z powietrza dwutlenek węgla i przetwarzają go w tlen – wyjaśnia ekspertka.

W jakim czasie plastikowa choinka ulega rozkładowi? Jak możemy wykorzystać choinkę po tym, jak już zakończymy świętowanie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Playlista
Tagi

Playlista