X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkania, które zmieniają spojrzenie na świat

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 06:45
Zdarzają się spotkania, które wpływają na nasz sposób myślenia, które otwierają nam oczy. Anna Popek ostatnio miała dwie takie rozmowy - obie z kobietami w wieku dojrzałym. I właśnie o nich opowiada.
Piosenkarka i aktorka Joanna Rawik
Piosenkarka i aktorka Joanna Rawik Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Anna Kufel-Dzierzgowska jest archeologiem i entuzjastką dalekich wypraw. W zeszłym roku została wyróżniona nagrodą im. Benedykta Polaka za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze. – Było to dla mnie zaskoczenie, bo podróżowanie dla mnie jest samą przyjemnością, a na ogół nikogo się nie nagradza za przyjemności – powiedziała Anna Kufel-Dzierzgowska. 


Posłuchaj
03:58 2020_10_17 06_24_30_PR3_Program_obyczajowy.mp3 Spotkanie z Anną Kufel-Dzierzgowską i Joanną Rawik (Program obyczajowy/Trójka)

Ostatnią ze swoich podróży odbyła do Kirgistanu i Uzbekistanu, mając ponad 80 lat. I chociaż w jej trakcie pechowo złamała nogę w kostce, nie zakłóciło to jej planów: po założeniu gipsu, dalszą część wycieczki objazdowej spędziła na wózku, ale nie pominęła żadnego z planowanych punktów. Pani Anna ma już wykupiony bilet na kolejną wycieczkę - w roku 2022.

Drugą rozmówczynią Anny Popek była Joanna Rawik, która urodziła się w 1931 r. w Czerniowcach na terenie dzisiejszej Rumunii. Tam uczęszczała do liceum, gdzie zafascynowała się piosenkami Edith Piaf. To była miłość na całe życie. 

Po przyjeździe do Polski została piosenkarką, a w jej repertuarze pojawiły się oczywiście utwory z repertuaru francuskiej piosenkarki. Pani Joanna była również bardzo aktywna jako dziennikarka: pisała do magazynów, prowadziła audycje radiowe, napisała kilka książek, w tym - o Edith Piaf.

Polifonie – Joanna Rawik część 1/YouTube Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego


***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 6.24

pr

Czytaj także

Kim była Joanna von Schaffgotsch zwana śląskim Kopciuszkiem??

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 06:23
To historia jak z bajki, która jednak wydarzyła się naprawdę. W 1845 roku po śmieci ojca, bezrolnego chłopa 3-letnia Joasia została oddana przez matkę, która nie mogła utrzymać dziecka, pod opiekę służącej w domu Karola Goduli, bogatego samotnika, o którym krążyły opowieści, jakoby pakował z diabłem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kargul, podejdź no do płota!" – za kulisami "Samych swoich"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 06:30
Któż nie zna "Samych swoich" – polskiej komedii wszech czasów? Niewielu wie jednak o kulisach powstawania tego wyjątkowego filmu. Przybliżyć je postanowił w swojej książce Dariusz Koźlenko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami pierwszego polskiego podróżnika. Nagrody im. Benedykta Polaka po raz szósty

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 06:30
Polski duchowny, łotewski historyk i włoski profesor laureatami szóstej edycji Nagród im. Benedykta Polaka. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze na ziemi, morzu, w powietrzu i w kosmosie. Zazwyczaj laureatów jest dwóch – Polak i cudzoziemiec. Tym razem werdyktem Kapituły uhonorowano jeszcze jednego obcokrajowca. Pomysłodawcą nagrody jest Oddział Polski The Explorers Club.
rozwiń zwiń