X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Pawlicki: dzięki "Papuszy" spełniło się moje marzenie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 16:20
- Cieszę się, że doszło do tego w filmie, który opowiada o Cyganach. To niebywała historia, niebywały świat... - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego.
Audio
  • Antoni Pawlicki: dzięki "Papuszy" spełniło się moje marzenie (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Papusza, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
Kadr z filmu "Papusza", reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze Foto: www.kviff.com/mat. prasowe

Aktor, który wcielił się w "Papuszy" w postać Jerzego Ficowskiego, przyznaje, że marzył o zagraniu w filmie Krzysztofa Krauzego, od kiedy zobaczył obraz "Dług" z 1999 roku.

Zapraszamy do słuchania audycji i relacji z 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni na antenie Trójki
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

- To postać ważna dla Papuszy. On odkrył dla świata jej poezję i talent, a jednocześnie przyczynił się do jej dramatu - przypomina Antoni Pawlicki. Jerzy Ficowski podróżował z taborem Dionizego Wajsa, męża Papuszy. Czas, który tam spędził, zaowocował pierwszą w Polsce antropologiczną publikacją poświęconą Cyganom. Po jej wydaniu Papusza została wyklęta; oskarżano ją, że zdradziła tajemnice Cyganów, ich język.

Odtwórczyni roli Papuszy: było dla mnie oczywiste, że ja nie mogę tego zagrać >>>

Opowiadając o przygotowaniach do roli, Antoni Pawlicki podkreślił, że dla niego kluczowe znaczenie miała lektura książek Jerzego Ficowskiego. - Wcześniej miałem tylko wiedzę ogólną.  Podczas przygotowywań do filmu odkryłem, jakim niezwykłym był człowiekiem. Napisał wiele książek, tworzył poezję, podróżował z Cyganami - wylicza gość "Fajnego filmu". Ogromnie ważne były dla niego także rozmowy z Elżbietą Ficowską, żoną pisarza.

W poniedziałek, 9 września "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze uroczyście otworzyła 38. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Rusza 38. Festiwal Filmowy w Gdyni. Faworyci to...

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(gs)

Czytaj także

Rusza 38. Festiwal Filmowy w Gdyni. Faworyci to...

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 13:03
- Wieczorem, choć bez wielkiej ceremonii, odbędzie się otwarcie festiwalu. Jako pierwszy zostanie pokazany obraz Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze "Papusza". To wyróżnienie, ale nie jest to sugestia z naszej strony. Od lat krąży plotka, że wygrywają filmy prezentowane w czwartki - mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krauze o "Papuszy": upodmiotowiliśmy Romów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 18:58
- W "Papuszy" występuje tylko mała garstka polskich aktorów, reszta to Romowie. Film jest w 80 procentach w języku romskim - mówił współreżyser Krzysztof Krauze.
rozwiń zwiń