X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magia polskiej prowincji

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 12:00
W najbliższy piątek (11 lutego) na nasze ekrany wchodzi film Ryszarda Brylskiego "Cudowne lato". To pełna czarnego humoru opowieść o miłości i rywalizacji w środowisku pracowników firm pogrzebowych.
Audio

Konrad (Antoni Pawlicki) i Rudy (Cezary Łukaszewicz) pracują dla konkurencyjnych domów pogrzebowych. Oprócz podobnej ścieżki kariery zawodowej łączy ich coś jeszcze – uczucie do tej samej dziewczyny. Kitka (debiutująca Helena Sujecka) jest miejscową brzydulą i ma reputację osoby "niełatwej". Dla dwóch adoratorów nie stanowi to jednak problemu.

Znany z serialu "Czas honoru" Pawlicki określa swojego bohatera mianem "chłopak jakich wielu" – Jest uwikłany w życie: w zarabianie pieniędzy, relacje z ojcem, prowadzony interes. Trochę taki czarny charakter, który jednak szczerze się zakochuje – mówi.

Gość audycji opisuje atmosferę "Cudownego lata" jako realizm magiczny po polsku. To zgrabnie opowiedziana historia o prowincji i ludziach zajmujących się nietypowym biznesem.

Z pozoru lekka komedia, porusza jednak ważne kwestie. – Mamy tutaj odważny żart ze spraw ostatecznych, ale warto się z tego śmiać – uważa Pawlicki.

Dla bohatera "Czasu honoru" rozpoczyna się okres obfitujący w premiery produkcji z jego udziałem. W 2011 roku aktora zobaczymy w "Los numeros" Ryszarda Zatorskiego i "Świetej krowie" Radka Węgrzyna.

W "Cudownym lecie" obok Pawlickiego i Łukaszewicza będziemy mogli podziwiać również Katarzynę Figurę w enigmatycznej podwójnej roli.

Aby wysłuchać całej rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Antonim Pawilckim, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

 

(dmc)

Czytaj także

Miłość rozkwitła w otoczeniu trumien

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 17:54
W najnowszym filmie reżysera Ryszarda Brylskiego o względy miejscowej brzyduli rywalizuje dwóch mężczyzn pracujących dla konkurencyjnych firm pogrzebowych. "Cudowne lato" w kinach już od 11 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cudowne lato i trumny

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 08:54
Aktorzy najnowszego filmu Ryszarda Brylskiego tak świetnie dogadywali się z ekipą, że udało im się nawet dokonać małych zmian w scenariuszu.
rozwiń zwiń