X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Podsumowanie 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:00
Przez cały czas trwania gdyńskiego festiwalu Ryszard Jaźwiński relacjonował filmowe wydarzenia. Teraz przyszedł czas na podsumowanie. Kto otrzymał statuetkę "Złotych Lwów"? Które tytuły znalazły się wśród nagrodzonych? 
Statuetki 46. FPFF w Gdyni
Statuetki 46. FPFF w Gdyni Foto: Anna Bobrowska/FPFF

W tym roku aż szesnaście polskich produkcji walczyło o statuetkę "Złotych Lwów". W konkursie głównym przyznano także "Srebrne Lwy", "Złoty Pazur" w kategorii "Inne spojrzenie" oraz nagrody indywidualne w piętnastu kategoriach. Statuetkę "Platynowych Lwów" za całokształt twórczości odebrała Agnieszka Holland. 


Posłuchaj
04:12 2021_09_27-10-47-36_Fajny_film_gdynia.mp3 Podsumowanie 46. FPFF w Gdyni (Fajny film/Trójka)

 

"Złotym Lwem" został nagrodzony film "Wszystkie nasze strachy", w reżyserii Łukasza Rondudy oraz Łukasza Gutta.

Maria Dębska FPFF 1200.jpg
Zakończyło się wielkie święto polskiego kina. Znamy laureatów 46. FPFF w Gdyni

"Srebrnym Lwem" wyróżniono obraz o Grzegorzu Przemyku – "Żeby nie było śladów", w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. 

Ponadto, nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą otrzymała  Maria Dębska. Aktorkę nagrodzono za rolę Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks".

Za pierwszoplanową rolę męską z kolei wyróżnienie przyznano Jackowi Belerowi za rolę Kamila w filmie "Inni ludzie".

Aleksandra Terpińska otrzymała nagrodę za najlepszy debiut reżyserski za "Innych ludzi" podczas sobotniej gali zamknięcia 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W kategorii profesjonalny debiut aktorski jury doceniło Michała Sikorskiego za rolę w "Sonacie" Bartosza Blaschkego. 

Najlepsze role drugoplanowe to kreacje Sławomiry Łozińskiej w filmie "Lokatorka" oraz Andrzeja Kłaka w filmie "Prime Time". Nagrodę za charakteryzację przyznano Darii Siejak za film "Hiacynt", a statuetkę za dźwięk – Zofii Moruś, Mateuszowi Adamczykowi i Sebastianowi Witkowskiemu za film "Mosquito State". Najlepsza scenografia to dzieło Pawła Jarzębskiego w filmie "Żeby nie było śladów", najlepszy montaż to dzieło Magdaleny Chowańskiej, "Inni ludzie". Za kostiumy doceniono Martę Ostrowicz w filmie "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

Tomasz Ziętek Forum 1200.jpg
46. FPFF. Osiem minut owacji dla "Hiacynta". Tomasz Ziętek w Trójce

Najlepszy scenariusz to dzieło Marcina Ciastonia w filmie "Hiacynt". Za reżyserię doceniono Łukasza Grzegorzka za film "Moje wspaniałe życie", a za zdjęcia Łukasza Gutta za film "Wszystkie nasze strachy". Najlepsza muzyka to z kolei praca Teoniki Rożynek w filmie "Prime Time".  Laureata tej nagrody, ufundowanej przez Polskie Radio, ogłosiła Bogna Kowalska, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Najlepszy film krótkometrażowy - Alicja Sokół za film "Mój brat rybak", a najlepszy film mikrobudżetowy – Tomasz Habowski za film "Piosenki o miłości"

Szczegółowy opis wszystkich nagrodzonych i nominowanych filmów można znaleźć TUTAJ.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 27.09.2021
Godzina emisji: 10.47

zch

Czytaj także

Obraz polskiego kina 2021 roku. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:00
W poniedziałek, 20 września rozpocznie się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jak mówi Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny festiwalu, w tym roku można się spodziewać wielu niespodzianek. Większość filmów to absolutne premiery. Kto zaprezentuje się podczas wydarzenia? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyło się wielkie święto polskiego kina. Znamy laureatów 46. FPFF w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 14:00
W Gdyni zakończył się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Podczas Gali Zakończenia poznaliśmy tegorocznych laureatów, w tym zwycięzcę nagrody głównej – statuetki "Złotych Lwów". Wydarzenie od lat skupia polskich twórców oraz najlepsze produkcje filmowe. Nagrodę za najlepszą muzykę ufundowało Polskie Radio. Patronami medialnymi wydarzenia był Program Pierwszy oraz Program Trzeci Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj zwycięskie filmy 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 14:15
W Teatrze Muzycznym w Gdyni zakończyła się Gala 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Do walki o statuetkę "Złotych Lwów" stanęło szesnaście polskich produkcji z minionego roku. Zwycięskim filmem okazał się dramat Wszystkie nasze strachy" w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta. "Srebrne Lwy" w tym roku powędrowały w ręce twórców "Żeby nie było śladów Jana P. Matuszyńskiego. 
rozwiń zwiń