X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sztuka ulicy w filmie i politycznej walce

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 14:00
Planet+ Doc Film Festival to wyjątkowe święto w świecie dokumentów. Jego fanów w czwartek czeka ciekawa dyskusja pod rebelianckim hasłem "Wojna na murach".
Audio
  • Sylwia Kawalerowicz, redaktor naczelna "Aktivista" zaprasza na debatę "Wojna na murach" (Fajny film/Trójka)
fragment plakatu filmu Art war
fragment plakatu filmu "Art war"Foto: źr. www.iluzjon.fn.org.pl

Organizatorzy Planet+ Doc i Sylwia Kawalerowicz, redaktor naczelna magazynu "Aktivist" zdecydowali się połączyć siły i razem zorganizować debatę w kinie Iluzjon.

- Nasza debata odbędzie się po projekcji filmu "Art war" (polski tytuł "Sztuka i rewolucja"), który opowiada o artystach malujących na murach - mówi Sylwia Kawalerowicz w audycji Ryszarda Jaźwińskiego "Fajny film". - W ten sposób starali się pokazywać swój sprzeciw wobec tego, co działo się podczas Arabskiej Wiosny w Egipcie.
Za kamerą stanął niemiecki reżyser Marco Wilms, który pokazuje związki łączące sztukę rewolucji z antyczną sztuką faraonów. Przedstawia dzieła, które są nie tylko zapisem piękna, ale też pełnym siły narzędziem politycznym. - Wyrażanie sprzeciwu na murach ma bardzo długą tradycję - podkreśla naczelna "Aktivista". - Rysunki i napisy ze ścian stają się głosem ludu - tak było w Polsce. W Egipcie sztuka ulicy też była formą walki politycznej, tam powstawały wielkie murale, obrazy.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

W debacie "Wojna na murach" udział weźmie reżyser filmu Marco Wilms, a także Cezary Hunkiewicz, wiceprezes Zarządu Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, socjolog, nauczyciel akademicki, od ponad 10 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sztuki niezależnej oraz Mateusz "Miesto" Ściechowski, artysta i aktywista związany z polską scena streetartową i graficiarską, współtwórca [v]iura.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.
(pj, ei)

Czytaj także

"Kiedy umieram" - film udany, ale nie każdemu przypadnie do gustu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 18:48
- Film wymaga skupienia, uwagi i zaangażowania. Widzowi da bardzo dużo przyjemności i emocjonalnych wrażeń. Ze względu na historię, którą pokazuje, a także dzięki sposobowi ukazania bohaterów - mówi w audycji "Trójkowo, filmowo" o obrazie "Kiedy umieram" Urszula Śniegowska, dyrektor programowa American Film Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Camille Claudel 1915". Tragiczna historia rzeźbiarki

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 15:20
"Camille Claudel 1915" to nowy film Bruno Dumonta. - To właściwie nowa twarz reżysera, który postanowił nas teraz zaskoczyć. Wcześniejsze jego filmy pokazywały wypracowany styl, który m.in. charakteryzował się pracą z aktorami nieprofesjonalnymi. Tym razem w roli głównej wystąpiła Juliette Binoche - mówi Joanna Łapińska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, dystrybutora obrazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Malik Bendjelloul, reżyser "Sugar Mana"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 07:47
Malik Bendjelloul został znaleziony martwy w Sztokholmie. Policja potwierdziła, że reżyser popełnił samobójstwo.
rozwiń zwiń