X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W tonacji Trójki". Pat Metheny gościem Mariusza Owczarka

– To, że znalazłem się wówczas w zespole Gary'ego Burtona, miało dla mnie takie znaczenie, jakbym został członkiem The Beatles. Dokładnie takie znaczenie. To był ten zespół, ta muzyka. Wszystko było niesamowite – mówi muzyk. 
Pat Metheny
Pat MethenyFoto: PAP/EPA/RAFA ALCAIDE
O Audycji

Tytuł W tonacji Trójki 2019/03/13 14:00
Prowadzący Mariusz Owczarek
Opis

Jak współpraca z Garym Burtonem ukształtowała Pata Metheny'ego? Jak zmieniło to jego muzyczną drogę? 

W rozmowie z Mariuszem Owczarkiem gitarzysta wspominał także swoją pierwszą wizytę w Polsce. – Pochodzę z małego miasta w Missouri. Dorastałem w latach 50. i 60. Niedaleko mojego miasta był silos z rakietami nuklearnymi. W filmie "The Day After" właściwie zagrało moje miasto, choć pod inna nazwą. Ten pierwszy przyjazd do Polski w 1985 roku był dla mnie zagadką. Zadawałem sobie pytanie, jak tam jest, za tą żelazną kurtyną. Pobyt okazał się niezapomniany. Ten główny (powód – przyp. red.) jest niezmienny przez te wszystkie lata, kiedy wracam do Polski – niesamowita publiczność, jedna z najlepszych na świecie. Mam na ten temat własną teorię… – przyznaje Pat Metheny. 

Artysta-rezydent Lotos Jazz Festival 21. Bielskiej Zadymki Jazzowej opowiedział w audycji również o uroczystym koncercie na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu, a także o pracy nad muzyką filmową i o współpracy z Davidem Bowie, o którym początkowo nic nie wiedział. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Gość Pat Metheny 
Playlista
Tagi
Playlista