X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co dzieje się ze śledztwem w sprawie zamordowanej maltańskiej dziennikarki?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 08:27
Dauphne Caruana Galizia była jedną z najbardziej znanych dziennikarek śledczych w Europie. Zginęła w zamachu bombowym, a ładunek podłożono w jej samochodzie. Jak przebiega śledztwo w tej sprawie?
Audio
  • Co wiemy o śmierci Dauphne Caruany Galizii? (Ciekawy czas/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Arsenie Krasnevsky/Shutterstock

mid-epa06668625 1200.jpg
Napięcia na Bliskim Wschodzie. Jest nadzieja na pokój?

Po kilku miesiącach od zamachu aresztowano trzech mężczyzn, jednak wciąż nie wiadomo, kto zlecił zamordowanie dziennikarki. Wiemy, że Galizia przed śmiercią tropiła aferę korupcyjną, dziejącą się na najwyższych szczeblach władzy. 45 dziennikarzy z całej Europy prowadzi własne śledztwo w tej sprawie. Na jakim etapie jest ich dochodzenie?

– Myślę, że ich praca ma szansę powodzenia. Wydaje mi się, że jest to najlepsza gwarancja na prowadzenie rzetelnego, oficjalnego śledztwa. Dziennikarze nie zastąpią władzy, ale będą ją motywować do działania – tłumaczy dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 

Co wiemy po kilku miesiącach od tragicznego zamachu? Kto poniesie odpowiedzialność za śmierć Dauphne Caruany Galizii? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: dr Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 30.04.2018
Godzina emisji: 16.47

kw

Czytaj także

Co naprawdę dzieje się w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Dwa dni z siedmioletniej wojny w Syrii. Dni, które pokazują, jak informacja, wiadomość, news, staje się jednym z rodzajów broni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięcia na Bliskim Wschodzie. Jest nadzieja na pokój?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 17:00
– W moim największym interesie jest, żeby Palestyńczycy dobrze żyli, bo i ja wtedy będę dobrze żył. Największym wrogiem rozwiązania sytuacji na Bliskim Wschodzie są w tej chwili Iran, który się wtrąca, i Hamas. To on jest największym problemem Palestyńczyków, bo nie zgadza się na żaden rozejm – ocenia Alex Dancyg, historyk, mieszkaniec kibucu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emmanuel Macron – nowy, wielki przyjaciel Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 13:25
– Jeśli w Białym Domu jest telefon z napisem "Europa", to dawniej łączył prezydenta USA z Angelą Merkel. Dziś dodzwonić się z niego można do prezydenta Francji, a Donald Trump często z niego korzysta – mówił w Trójce Mariusz Borkowski.
rozwiń zwiń