X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co naprawdę dzieje się w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Dwa dni z siedmioletniej wojny w Syrii. Dni, które pokazują, jak informacja, wiadomość, news, staje się jednym z rodzajów broni.
Audio
  • Sprzeczne doniesienia z Syrii (Ciekawy czas/Trójka)
Syriazdjęcie ilustracyjne
Syria/zdjęcie ilustracyjneFoto: Orlok/Shutterstock.com

Kiedy jedna informacja wyklucza drugą, nie można powiedzieć, co się tak naprawdę wydarzyło. W sobotę w mieście Duma we wschodniej Gucie doszło do ataku gazem chlorowym. Zginęli cywile. Kto stoi za atakiem? Wojsko syryjskie, rebelianci, a może w ogóle do niego nie doszło? W noc z niedzieli na poniedziałek przeprowadzono atak rakietowy na bazę lotniczą wojsk rządowych niedaleko Homs. Czy to Amerykanie w odpowiedzi na atak bronią chemiczną? Pentagon się wypiera. Paryż również zaprzecza, jakoby brał w tym udział. Izrael? Jerozolima także milczy. Za to Teheran grzmi: to pretekst dla Zachodu do ataku na Damaszek, czyli zbrojnej interwencji oznaczającej kolejną wojnę w regionie.

– Mamy tu kolejny już odcinek rywalizacji USA i Rosji na Bliskim Wschodzie. Są rozgrywane dwa nurty islamu: sunnizm wspierany przez Waszyngton, czyli m.in. Arabia Saudyjska, i szyizm wspierany przez Moskwę, czyli takie kraje jak Iran i Syria, a obecnie także coraz więcej elit w Iraku. Jeszcze przed interwencją USA w Iraku właśnie ufano mediom i ich doniesieniom o broni chemicznej Saddama Husajna. Dziś mamy problem, bo ciężko odróżnić, co jest kreacją, co informacją, a co faktem – komentuje dr Grzegorz Lewicki.

W jaki sposób zweryfikować autentyczność informacji płynących z Syrii? Komu może zależeć na ponownej destabilizacji w tym kraju? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: dr Grzegorz Lewicki (dziennikarz, politolog)
Data emisji: 9.04.2018
Godzina emisji: 16.45

ml/mk

Czytaj także

Jakie będą działania Izraela w kontekście wojny w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 07:54
W ostatnich dniach doszło do niespodziewanych konfrontacji na Bliskim Wschodzie. Irański dron znajdował się nad terytorium Izraela, a Syryjczycy zestrzelili izraelski myśliwiec F-16. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syria. Katastrofa humanitarna we wschodniej Ghoucie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:00
Pomimo rezolucji ONZ trwa oblężenie i rosyjskie bombardowanie wschodniej Ghouty w Syrii. Broniący się ekstremiści islamscy i Al-Kaida nie chcą się poddać. Wszystko to powoduje dramat znajdującej się w mieście ludności cywilnej, która przetrzymywana jest tam w charakterze zakładników.
rozwiń zwiń